Ingineri fosti, viitori...(38)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Vad ca a ti avut activitate. Poate ca trebuie sa dispar din peisaj mai des. Eu sunt inca foarte obosita dupa calatoria de luni si marti dar imi revin eu pana in weekend LOL.

Pisi la multi ani soatei. Sa fie sanatos si tot ceea ce isi doreste sa i se implineasca.

Otilia ma bucur sa aud ca sunteti bine. Te cred ca esti foarte ocupata dar bucura-te de fete, de tot ce ai ca este mai rau sa nu ai alta ocupatie decat sala, servici si plimbare (nu vreau sa fiu ipocrita dar asa este).

Ghiocela nu stiu ce spectacol au vazut ai mei la circ dar cred ca a fost cu animale ca Roxy mi-a zis de niste ponei (iubescte caii, poneii ca si mine).

Cam asta am de raportat. Ah vremea: ploua iar....

Pupici.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Ma declar multumita de bona, fata mea se intelege de minune cu ea. Cica papa foarte bine, de face cica doua scaune pana vin eu la 16.30.
Insa s-a prins draguta de ea ca acum am mai putin timp pentru ea si cand vin acasa e lipita de mine, de fac treaba cu o mana si cu cealalta tinand-o in brate.
Am fost extenuata saptamana asta, sper sa intru mai repede intr-un ritm mai alert, sa ma organizez mai bine. Mi s-a parut grea adaptarea si inca am avut noroc ca la serviciu treburile au mers bine, ca daca era si aici cu buba, imi luam campii.

Dorina, tu lucrezi la PGA, parca? Sotul meu lucreaza acum in birou cu mine si el se ocupa de PGA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Elena ma bucur ca cea mica se intelege bine cu bona. este foarte important sa se iubesca, daca pot spune asa, una pe alta.

Eu nu am nimic important de raportat dect ca azi am fost la sala, deci imi intru in ritmul normal dupa cele doua zile de calatorit.

Acum la serviciu unde este nebunie.

Va pupic si weekend placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare, fete dragi!

No, Elena, gata-i concediul? Asa iute te-ai intors la lucru?
Da, ai inteles bine: eu fac "planul ca tiganul" in biroul nostru! Ma bucur ca este ok bona si ca se intelege bine cu roza ta mica, fiindca asta-i foarte important sa fii si tu linistita si copilul.
Otilia, draga mea, ma bucur ca ti-ai facut un pic de timp sa mai intri pe la noi sa ne saluti, fiindca am o "vaga" banuiala de cat de "lejer" este programul tau! Te pup dulce si spor in tot si toate iti doresc.

Glimmer, m-a distrat teribil expresia ta vis-a-vis de lucrul in gradina! Ai fost magistrala!

Eu n-am mai scris zilele astea din motive de hizohipsa fleoscaita din cauza vremii si n-am vrut sa va deprim si pe voi.

Va pe toate si va doresc un WE de vis!

In avampremiera, asta va fi HIT-ul verii mele!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Pisi draga ma inscriu si eu in melancolia datorata vremii de afara. Si la mine ploua si azi dimineata pana si aburi scoteam de frig ce este....

In rest eu super ocupatadar este bine ca nu ma mai gandesc ca imi este dor de Roxy, de sot, de acasa...

Va pupic si o zi super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Sarbatoare frumoasa celor care isi serbeaza onomastica astazi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Elena, sa fii mereu sanatoasa si fericita!
Cum mai este readaptarea la servici? Teoria spune ca trebuie sa fim organizate si merge treaba struna. Insa practic e cam greu, e suficient sa fie cineva putin bolnav si imediat se simte.
Eu am "noroc" ca pot veni serile sau in we ca sa recuperez orele ratate in cursul programului normal. Fara flexibilitatea aceasta nu cred ca as face fata termenelor limita. Si o am pe mama aici, ca fara ea ar fi mult mai greu.
Apropo, ma bucur ca ai gasit o bona cu care va intelegeti bine si in care ai incredere.
Cristina, draga de tine, te cred ca iti este greu, si tie si lor. In vacanta de vara vine Roxy la tine? nu profitati de ea nicicum?
Glimmer, cum e gradina anul acesta?
Nico, Dorina, voi sunt convinsa ca intrati in linie dreapta cu serbarile. Stiu ca-s obositoare si dau multe batai de cap dar va spun sincer ca le prefer serbarilor de aici unde programul artistic daca exista este foarte slab. Serbarile sunt doar un moment in care se mananca niste crenvursti, se bea suc si mai primesc o inghetata sau tort.

La noi e cald si bine. Dar, ironia sortii, eu sunt virusata pe toate partile. De aseara am trecut la ceaiuri, bombonele si pastilute asa ca de dimineata m-am mobilizat catre servici. Chiar glumeam ca daca anunt azi ca-s bolnava si stau acasa nu ma crede mai nimeni avand in vede ca au anuntat o temperatura de toata frumusetea.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetellor,

Moama ce m-ati prins cu tema nefacuta: La multi ani Elenelor, Constatinilor, Constatinelor si tot asa. Sa aveti parte de tot ceea ce va doriti.

Otilia Roxy vine in UK pe 30 iunie dar nu la mine acaas. Mergem in sud pentru o saptamana. Nepoata noastra are graduation dar ne pregatim si de calatorit zilnic. Apoi pe 2 august merg eu acasa pana pe 20. Nu pot sa o tin aici cu mine ca nu are cine sa vada de ea plus ei nu ii place aici acum. Sper sa-si schimbe parerea.

Cat despre vreme este o vreme superba afara de nu iti vine sa stai la servici. Este prima din ultimile vreo 2 luni asa ca pacata ca trebuie sa stau inchisa.

Cat despre serbari - si noi ne pregatim. Sunt curioasa cu ce ne mai surprinde doamna de data asta.

Va pupic si o zi super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna fetelor,

Si eu inapoi pe baricade, impuscata intr-o aripa ca marti mi-am ars rau o mana la servici deci sunt bandajata ca naiba. Afara este o vreme superba ceea ce nu prea este bine pentru arsura mea dar mi-am promis sa nu ma plang si sa ma bucur de soare.

In rest iesri la Birmingham a fost un show pe cinste, multe firme, o gramada de lucruri interesante.

Va pupic si o zi super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Pai nimeni?

In fine la mine este cald si bine. Eu sunt bine - cat pot de bine cu mana asta prajita pe caldura asta.

Sa aveti un weekend super.

Pupici.

Mergi la inceput