Ingineri fosti, viitori...(38)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Cristina, fii mai atenta! Dar ce ghinion tocmai acum cand e caldura in toi.

Sa ma "plang" si eu ca e asa aiurea sa stai la birou cand afara e cald si bine si plaja e la 15 minute distanta. Daca puteam imi luam concediu. Ieri dupa amiaza am fost la bronzat si s-au balacit bine de tot. Azi avem in plan balaceal in gradina si maine probabil iar la plaja.

Nico, te-am vazut in rochita alba Si domnisoara ta ce a crescut, arata tare bine.
Pisi, nu ne-ai mai scris cum ii mai merge voiniclui tau dupa tratamentul pentru crestere?

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Salutareeeeee!

Incep cu cei "raniti la datorie", Tuinea, sper sa se vindece cat mai repede arsura.
Continuu cu Otilia pentru ca... wow! unde v-ati bronzat? In Norv? Ca nu m-am lamurit. Gradina mea e bine, merci de intrebare. Am trecut cu bine si de codul asta galben (sper ca n-am zis prea devreme "hop!"). In rest... ca sa zic, mi se umple inima cand vad cum imi cresc plantutele. Fructele cresc in copaci, strugurii in vie si totul e armonie. Imi pare doar rau ca am prea putin timp liber.

Salutari tuturor, numai bine, un sfarsit de saptamana cat mai placut!
Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Glimmer, da aici. Azi a fost si mai cald ca joi asa ca eu sunt bine "arsa" ca asa-i modelul la mine. Pielea se roseste si dupa aceea se coloreaza. Chiar ma bucur ca fetele se pare ca nu-mi seamana niciuna, ele deja au pielea aramie.

Ooh ce versurii cu strugurii. Chiar ca se vad bine strugurii acum. Acum 2 saptamani am fost in we aproape de Ro si acolo la o podgorie am vazut strugurii maricei.

Eu nu am gradina mea aici. Avem doar flori, de fapt momentan multe rasaduri de panselute si nemtisorii.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna fetelor!

Otilia si la mine este o vreme superba. De atenta am fost atenta numai ca cine a montat chestia nu a montat-o cum trebuie. Asta este...Acum problema este ca m-am pricopsit si cu o alergie de la bandaj....

Glimmer ma bucur mult ca totul merge bine la tine.

Eu azi plec la Haga asa ca ne auzim miercuri.

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Salutare!

Wow, Otilia, mi se parea imposibil ca in Norv, in luna mai, sa fie vreme de plaja. Se vede treaba ca am o imagine deformata despre clima de acolo.

Eu sunt cu codul galben-portocaliu de gat. Sper sa ne inverzim la loc pana vine weekend-ul prelungit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna fetelor,

Si eui inapoi la datorie. Nimic major de raporta. Vremea este inca buna dar se va strica chiar acum la finalul saptamanii ca sa ne strice zilele libere.

Va pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor.

Nu mai ziceti nimic?

Eu ce sa va spun: ploua, ma pregatesc de weekendul extins, de calatorit chiar daca este ploaie.

Va pupic si sa aveti o zi super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

Ramasei iar singura pe aici, vorba oletanului...
In fine, eu merg pentru 3 zile la mare aici incepand de maine dar aici este mare cu ploaie...

In rest eu ce sa va zic: ploua...asa cum ne-am asteptat toti. La meteo spun ca noi cei din nordul Angliei vom avea parte de soare dar temperaturi mici pe durata weekendului. Asteptam sa rasara soarele LOL.

Va pupic si sa aveti un weekend super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

La Multi Ani copiilor!

La noi e soare dar cu dinti, e un vant asa rece, brr. Dar din casa sau din masina pare tare frumos afara.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Apa cam cate grade are? Noi am fost duminica aici la ct si era acceptabila, avand in vedere ca au fost ploi... au fost adulti si copii curajosi si au intrat in apa.. cam in jur de 17 grade...
Am facut o plaja scurta... dar buna de tot.. pentru prima data anul acesta.

Ce bine de tine Otiliav ca plaja o ai la 15 min distanta.. cred ca minunile abia asteapta zilele insorite ca sa se poate balaci in apa.


Citat:
citat din mesajul lui Otiliav

La Multi Ani copiilor!

La noi e soare dar cu dinti, e un vant asa rece, brr. Dar din casa sau din masina pare tare frumos afara.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput