Ingineri fosti, viitori...(38)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Monicus nu stiu cate grade avea apa. Dar fetele mele s-au balacit si multe persoane erau in apa. Pentru ca e apa mica pe o distanta mare si se incalzeste cat de cat.

Tu ce mai faci. Munca si iar munca?

Cristina, cum a fost vacanta la mare, la soare?

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Salutare!

Vin si eu dupa "mini-vacanta" cu dor de vacanta din aia adevarata. Abia astept sa intre macar fiica-mea in vacanta. Deocamdata, abia azi scapam de ultima teza. Apoi, mai tarzior, poate om vorbi si noi de plaja, apa si alte delicatese.
In rest... ma framanta niscai probleme existentiale. Ma intrebam cam pana la ce varsta ar trebui omu' sa-si fi pus deja ordine in viata?
Altfel, sunt bine, ceea ce va doresc din plin si voua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Salutare!

In rest... ma framanta niscai probleme existentiale. Ma intrebam cam pana la ce varsta ar trebui omu' sa-si fi pus deja ordine in viata?


Ai o criza existentiala? Cea de la 35 ?

Se zvoneste ca speranta de viata e in crestere asa ca mai avem vreme, sper.
Eu sunt la alt nivel. Intrebari de genul "bun, acum ca am terminat capitolul nascut/alaptat ce sa mai fac in afara de crescut copii, casa si servici?"

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Citat:
citat din mesajul lui Otiliav

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Salutare!

In rest... ma framanta niscai probleme existentiale. Ma intrebam cam pana la ce varsta ar trebui omu' sa-si fi pus deja ordine in viata?


Ai o criza existentiala? Cea de la 35 ?


As vrea io sa fie cea de la 35.

Citat:

Se zvoneste ca speranta de viata e in crestere asa ca mai avem vreme, sper.


Mai nasol e ca zvonurile astea circula in paralel cu cele despre sfarsitul lumii...

Citat:

Eu sunt la alt nivel. Intrebari de genul "bun, acum ca am terminat capitolul nascut/alaptat ce sa mai fac in afara de crescut copii, casa si servici?"



Pai, uite, eu sunt la nivelul la care stiu exact ce as vrea sa fac, doar ca nu am sau nu stiu sa-mi creez conditii. Acuma, habar n-am care nivel e mai avansat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Salutare fete dragi
Am pregatit , mai nou mi-am marit doza desi ma laudam ca ma las
Mi-a fost dor de voi
sa va spun de ce nu mai ajung pe DC?.... sunt super ocupata, nu am timp de nimic. Imi propun prea multe si ma bucur cand duc la bun sfarsit o parte.
Am pus in gradina cate ceva dar ploaia le-a distrus pe toate .
Vreau vacanta/concediu dar mai am ceva de asteptat. Am luat bilete pt mare in Bulgaria pt luna septembrie. Sper sa iesim mai des la munte si poate o fuga in Delta (la asta ma tot gandesc dar trebuie sa gasesc solutii pt alergia mea la intepaturi de insecte). mai sper sa ajung si la concertul Roxette din Cluj.
Trimit mesajul, trenuie sa merg pe santier si ...sper sa mai revin azi .
O zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Si eu inapoi din vacanta de ieri dar cand ma intorc la servici dupa o pauza zici ca s-a rasturnat carul cu probleme...
IN vacanta a fost frumos. Sambata si duminica nu a fost soare dar macar nu a plouat ca la Londra a turnat nu altceva. Luni am avut parte de soare dar temperaturi mici. In orice caz foarte frumos la mare si mi-a adus aminte de Belfast....

Pozici puteti vedea pe FB.

Acum ma intorc la ale mele ca ma urmaresc coada problemele.

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

La mine ploua dar de nu se poate....
Eu am sa merg maine sa-mi caut o umbrela ca am ajuns fleasca azi la servici (la sala).

La mine nimic nou sub ploaie....

Sala-servici.

Va pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare, fete dragi!

A iesit soarele afara, asa ca am aparut si eu sa dau cu subsemnatul pe aici. Iertati-mi disparitia, dar eu nu functionez nicicum sub cod galben-portocaliu, vorba Luminitei ... Abia ma suport eu pe mine, daramite voi

Deci, daca va intrebati cum ma descurc in sezonul serbarilor de sfarsit de an scolar, am sa va spun: "DE MINUNE!" pentru ca NU AM SERBARI! Aflati, dragelor, ca nu mai este trendy-flendy sa faci serbari la fine de gradinita - asta fac cei cu conceptii invechite - ci se fac party-uri , in locatii sofisticate din afara orasului, unde avem tot felul de tot felul de bunatati, pe banii babacilor, biansur ... Am vorbit singura vreo 2 saptamani incheiate, pana am asimilat informatia, bashca pozele cu copii inbracati in pinguini (a se citi robe) la mapa de "Adio gradinita"! ... Cumulat cu ploile in exces si frigul inuman, va dati seama in ce hal am fo'...
Ma rog, bune rele, "bucurosi le-om duce toate", vorba poetului
Otilia, m-ai intrebat de tratamentul lui Vladi si pot sa spun ca incepe sa se vada luminita de la capatul tunelului, pentru ca nu mai este cel mai scund baietel din clasa, plus ca diferenta fata de cei de inaltime medie incepe sa se micsoreze simtitor.
In prima saptamana de vacanta ii trimit in tabara, la Moneasa, cu clubul lor de karate si sper sa se descurce in saptamana aceea. Va voi spune cum a fost.
Cristinica, pupa mama manuta ta, sa treaca mai iute! Vazut poze pe FB, placut muuult, comentat ceva-ceva... macar pe FB sa mai activez cata

Pup fetele si-un WE canicular va doresc!

P.S. Iata si o melodie care suna bine-bine!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Pisi bine ai revenit. Mi-a placut mult relatarea ta despre party-ul de finish de an. Si noi am avut asa ceva cand am terminat gradinita dar pot sa spun ca a fost ok ca ne-au lasat sa venim cu gratarele noastre ca am iesit doar la iarba verde unde era amenajata o cabana si am platit foarte putin iar cei mici s-au distrat de minune.

Mana mea este mai bine. S-a jupuit toata pielea arasa, a ramas semn dar sper ca in timp se va decolora.

La mine ese frig tare. Eu fac planuri de vacanta in UK incepena de pe 30 deci multa treaba.

Va pupic si sper sa aveti o zi super buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

Eu sunt bine, nedormita ca toata noaptea - pana la vreo 3am - cei de la electrica au trebului in jurul cladirii mele sa rectifice curentul. Am o gramada de treaba. Ma simt obosita dar am fost la sala si sper ca ma duc la Pilates la pranz...

Afara vremea este de cacao....

Va pupic si o zi super.

Mergi la inceput