Ingineri fosti, viitori...(38)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

'Neata!

pai nimeni.

Hai la ceai, cafea si altele.

La mine nimic deosebit: munca si iar munca, sala, acasa. Saptamana viitoare plec la Belfast.

Va pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare, fete dragi!

Raportez: si la mine vremea-i tot de maxima cacao ... Noroc cu tratatia Cristinei, ca am mai indulcit si parfumat situatia!
Eu ... liniar. Inca astept vara .

si o zi bestiala va doresc!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Pisi draga imi pare rau sa aud ca si la tine vremea este rea. La Targoviste este foarte frumos - chiar prea cald....

Ieri Roxy a avut 2 serbari intr-o zi: una la dansuri si una la scoala deci biet copil era frant. Invatatoarea a trebuit sa schimbe de joi ieri pentr ca x persoana nu poate veni...Asta este. Azi sunt in excursie gratuita ca au iesit cea mai buna clasa pe scoala.

Eu acelasi program. Am mult tare de lucru.

Vremea este rea in contuinuare si se va inrautati si mai tare.

Va pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare, fete dragi!

Ei, ei, rabdarea este intotdeauna rasplatita, drept pentru care azi a aparut un colt de soare si pe strada mea. Era destul de important sa se arate la fata, caci azi este petrecerea de sfarsit de gradinita a lui Raducu si nu as fi vrut sa o petrecem intr-un spatiu inchis, daca tot am ales o locatie din afara Timisorii, care dispune de curte amenajata special pentru copii.

Cristina, FELICITARI Ruxitei tale pentru serbarile de ieri si ... spune-ne ceva nou in legatura cu parintii care muta o clasa intreaga dupa mofturile dumnealor ... E plina lumea de ei, din pacate ...

si o zi bestiala va doresc!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

Pisi merci mult pentru felicitari. Mai avem serbarea de premiere si am scapat pe anul asta. Asta este joi - daca iar nu stiu cine nu se suceste si schimba programul unei scoli intregi. Sper sa aveti parte de soare si sa va bucurati de showul copilasilor.

Eu acelasi program incarcat dar nu ma plang pentru ca de marti plec la Belfast in interes de servici si o sa-mi vad prietenii vechi si dragi.

Va pupic si sa aveti un weekend super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

'Neata, fetele!

Tuinea, Pisi, felicitari copiilor pentru rezultate, pentru o etapa noua in care pasesc.
Eu de data asta nu prea mai sunt bine. S-a implinit o saptamana de cand mi-am pierdut tatal pe neasteptate si am avut niste zile grele.
Voua va urez sa fiti bine si sa aveti multe bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Glimmer condoleante. Sunt alaturi de tine, daca pot sa te ajut cu ceva doar spune.

Eu sunt cu un sindrom cronic de oboseala chiar daca m-am dihnit o gramada, stomacul si el nu prea fericit.

Sper sa fie mai bine maine.

Va pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Glimmer condoleante. Multa putere ca sa-ti revii cat mai repede!

Pisi, sa iti creasca voinicul ca la grafic. Oricum vestile sunt bune daca spui ca e aproape de media copiilor cu aceeasi varsta.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

Eu sunt bine, program incarcat. Azi plec la Belfast pentru servici si abia astept sa-mi revad familia irlandeza.

Va pupic si sa aveti o zi super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare, fete dragi!

Lumi, condoleante si ... Dumnezeu sa-l odihneasca in pace pe tatal tau, iar voua sa va dea putere! ...
Multi oameni s-au prapadit luna asta ... nu stiu ce se intampla ...

Eu am terminat cu party-urile de sfarsit de an scolar. Vladi de ieri este in vacanta, la Raducu astazi este ultima zi de gradinita si, iaca, am mai pus punct unei etape din viata si avem un bun prilej sa privim cu incredere si optimism catre etapele ce vor urma .
Despre manifestarile de punctare a sfarsitului de care aminteam mai sus pot sa spun ca una m-a dezamagit la maxim, iar cealalta m-a uns pe suflet. Mai concret, la Raducu, unde se cerea ceva mai special, ca doara terminau copiii gradinita, a fost un haos de nedescris. Nimic festiv, nici un spech de adio, nimic, nimic. Doar zbenguiala si atata. Locatia super-ok, dar asta a fost meritul parintilor, nici atata al educatoarei.
La Vladut, in schimb, a fost memorabil: a fost o festivitate de premiere si inmanare a diplomelor, cu mentionarea meritelor de peste an ale fiecarui copil in parte, au cantat, au dansat, au facut karaoke, s-au jucat si pe afara, toate astea intr-o locatie de vis ... foarte frumos! Am plecat incarcata de emotii, bucurie si un oarecare regret ca, nah, a mai trecut un an. Adica am simtit momentul, l-am trait la capacitate maxima!

No, cam asa s-a incheiat pentru mine acest an scolar...

V-am pupat si-un WE de vis va doresc!


Mergi la inceput