Ingineri fosti, viitori...(38)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor din ploiosul Belfast...Aici s-a rupt cerul...

Si eu am fost Pisi in ceremonii de premiere. Inca astept pozici. Roxy a fost incantata - prima ei premiere...

Va pupic si o zi super sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

Ce mai faceti? Cred ca toate sunteti deja in vacante, bucurandu-va de puiutii vostri.

Eu sunt bine, ragusita, inapoi la locul de munca.

Macar nu mai ploua afara.

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Morning, fete dragi!

Poftiti la , ceiut, laptic si ce mai vreti voi, la care sa asortam si-un puiuc de vorba!
Cristina, eu nu sunt in concediu ... anul asta, sa fiu sincera, nici nu am planificat vreo iesire, din pacate, in afara drumurilor la mama sa ducem/aducem copiii.
Ieri am fost intr-o mica excursie la Moneasa, unde am lasat copiii in tabara si-am plecat de acolo cu un ochi plangand si cu altul razand: radeam ca i-am lasat mega-incantati intru-un mic colt de rai (pe langa aerul curat si peisajul incantator care-i inconjoara, in incinta taberei au teren de fotbal, teren de baschet, tobogane, piscina si sala de antrenament ca, deh, fac la greu si din astea) si plangeam ca, nah, raman fara ei.
Sper sa treaca foarte repede saptamana asta, insa mi-e si groaza sa ma gandesc la urmatoarele doua luni cand ii voi lasa la mama ...

Nu stiu ce sa va mai spun, asa ca inchei abrupt, asteptandu-va si pe voi cu vesti - povesti!

fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Salutare si de la mine!

Va multumesc, fetelor, pentru compasiune.
Felicitari copiilor pentru rezultatele de la scoala. Nici noi nu stam rau la capitolul asta. Am avut si noi festivitate de premiere, fara cine stie ce momente deosebite, i-au remarcat pe cei cu realizari deosebite, ne-am cam plictisit sa auzim atatea nume, sa vedem atatea pupaturi, dar asta e, am "bifat" actiunea. Parinti destul de putini, cred ca de la anul viitor va gusta singura copila din "deliciile" festivitatilor de final.
Partea cea mai buna pare sa fie ca a venit vacanta mare. Cea mai cool perioada a anului.
Va doresc numai bine si vacanta frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata si de la mine.

Si eu sunt cu moralul high pentru ca deh sclipeste soarele si nu ploua. Eu aceleasi activitati dar sunt in AMR patru zile pana imi vad boboaca si abaia astept.
Roxy a mea s-a apucat sa-si faca din temele de vacanta care sunt multe si marunte si ea foarte grijulie ca are o gramada de facut. Chiar m-a amuzat ieri spunandu-mi tare serios ca se joaca dar mai trebuie sa si munceasca.

In rest toate OK la mine. Munca multa dar cred ca in zilele noastre trebuie sa ne plangem cand nu avem de munca si nu viceversa.

Va pupic si o zi super sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

La mine ploua...Deh o zi de soare este suficienta ca sa nu cumva sa ne bronzam.

Am fost la sala, acum la serviciu. Ieri mi-am facut bagajul de vacanta. De-ale mele.

Va pupic si o zi superba sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare, fete dragi!

Glimmear observ si eu cu tristete ca o data cu trecerea timpului aceste festivitati de incheiere a anului scolar ( si nu numai) isi pierd din stralucire si, incet-incet intra in derizoriu, ca si scoala si stilul ei de a se face inteleasa si placuta Asa ca ... sa ne bucuram cat mai putem, ca de schimbat ceva in bine ... nici o speranta!

Cristina, de cate ori citesc in postarile tale ca mergi la sala cu atata constiinciozitate, ma ambitionez si eu si-mi spun ca o data si-o data chiar am sa ma apuc de treaba! Deocamdata doar mi-am propus sa merg in iulie si august... Poate zilele viitoare o sa si sun la vreun salon si-apoi poate chiar reusesc sa si imi scot un abonament... Eu zic ca greul l-am trecut: am hotarat sa ma hotarasc!

No, va pupic si-o zi bestiala va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Pisi draga si Glimmer ce multa dreptate aveti despre festivitati. Acum ca ma atatarati sa va spun si eu: l-am pus pe al meu sot sa intrebe de coronita si d-na zice : pai nu mai e la moda..., costa mult....Noi cu toate astea i-am facut Roxanei coronita pentru ca la mine cel putin este singurul lucru pe care mi-l amintesc de la ceremonia cu pricina. Toti copilasii au facut pozici cu coronita Roxanei. Nu stiu de ce dam noi ceea ce era frumos inainte pe nimicul de acum...

IN fine, la mine nimic noua: ploua. Am fost la sala si sunt rupta si acum nu stiu de ce sa ma apuc. Pisi draga sala la mine este o necesitate pentru ca si cu atata dus la sala tot grasa sunt...Acum trebuie sa si accept asta ... Uneori ma intreb de ce eu: de mancat mult nu mananc, sanatos mananc dar zici ca tot ce inghit se depune. Nu mai zic ca de la atata sala am niste muschi cel putin la picoare de zici ca sunt Hercule...

Pupici fetelor si o zi super sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Pisi iti zic eu ca dupa ce iti intri in ritm si mergi la sala regulat (chiar si de 2 ori pe saptamana) daca sari peste o sedinta ii simti lipsa. Se creeaza o dependenta de endorfinele eliminate datorita sportului.

Cristina, pai eu intele ca a crescut masa ta musculara si atunci si greutatea ta. Nu ai acolo un antrenor care sa te ghideze ce si cum sa faci sa nu mai creasca muschii ci sa slabesti doar in anumite zone.
P.S. Eu vorbesc care de 2 luni nu am miscat un deget sa stabilesc o intalnire cu antrenorul care mi-a dat mesaj ca am 2 ore gratis cu el. Fac de capul meu de toate felurile.

Mai m-ati dat gata cu scolarii vostrii constiinciosi. Daca n-as cunoaste-o pe fata nasilor care e nascuta la doar cateva zile de Roxi as zice ca exagerati putin. Dar zau ca pana la ea n-am vazut copil suparat ca nu si-a facut tema zilnica din vacanta. Pfoai ce diferenta fata de a mea care daca e we/vacanta nici nu vrea sa auda de teme. Dar nu ma mir pentru ca aici le cer cartile si caietele vinerea ca nu cumva sa le aibe acasa si sa-i streseze parintii

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Salutare, fetelor!

Pisi, ai pus "degetul pe rana". Si eu admir consecventa Tuineei. Hai ca recunosc, o invidiez de-a dreptul, la modul nerusinat. Si eu zic la fel, sa incepem sa facem ceva miscare eu si fiica-mea. Uite ca nu prea ne iese, nu avem timp. Nu stiu altii cum fac, dar fiica-mea, in timpul scolii, are tot timpul ocupat cu temele, plus ca lucreaza in plus fata de scoala, merge la pregatire in particular la doua limbi straine, una din ele nu o face la scoala. Nu facem chestia asta ca vreau eu, ii plac limbile straine si isi doreste. Chiar mi-a marturisit intr-o seara ca si-ar dori sa invete spaniola. Si uite ca la noi in oras nu stiu daca gasesc profesor de limba spaniola, nu exista nicio scoala in care se preda, si as vrea sa gasesc o solutie. Insa, pe de alta parte, ma gandesc de unde timp si pentru asta?
Otilia, fiica-mea este constiincioasa, insa nu este incantata deloc de chestia asta. E cumva impotriva vointei ei.

Fetelor, una peste alta, ati remarcat ca s-a dus jumatate de an? In jumatatea care a ramas avem niste hotarari importante de luat,in familie, am ajuns noi la concluzia ca se impun schimbari. Daca nu am putut lua o hotarare sa plecam din tarisoara, asa cum v-am mai povestit eu, mai mult aluziv asa, acum trebuie sa luam una exact in sens invers. Deci... sa vedem ce va mai fi. Eu, una, am emotii...

Mergi la inceput