Ingineri fosti, viitori...(38)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

Otilia draga aici nu prea ma mai bucur de privilegiul de la Belfast unde eram rasfatata celor de la sal asi ma urmareau indeaproape. Aci astia nu sunt interesati decat daca vrei sa platesti sa stai de vorba cu ei...Ori eu una nu imi permit si apoi sa-ti spun drept tare mandra sunt ca sunt asa de sanatoasa. Si daca ma tine dumnezeu asa nici ca-mi pasa de cum arat pentru ca nu sunt chiar asa de monstru LOL.

Cat despre timp Glimmer draga eu merg mereu la 6.30 ca daca nu ma duc atunci la pranz ajung destul de rara. Ma tin de Pilates la pranz si de inot ca am partenera. Se poate sigur si cel mai bine este dimineata ca nu ai nici o scuza sa eviti.

Acum sa va zic si de-ale mele. Maine ma intalnesc cu Roxy si soata mea. Abia astept si eu dispara pana pe 10 din peisaj asa ca va rog frumos sa nu ajungem pe pagina 3.

Va pupic si un weekend super sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Glimmer, eu chiar credeam ca locuiti in Bucuresti. Daca ai scris unde si eu am uitat e grav
Sa intelegem ca va mutati "la tara", acesta e schimbarea majora in alt sens?

Cat despre copilele scolarite e clar ca sistemul de aici nu o impulsioneaza pe a mea sa faca temele desi nu-i plac. S-a dus si cu temele partial facute si n-a fost mustrata asa cum sincer am sperat.

Cristina, chiar citeam de curand ca iti maresti durata de vioata cu 5-8 ani mergand la sala
Drum bun si rasfat la maxim!

Ah, eu la sala sa merg dimineata n-am nici o sansa atat timp cat trezirile dimineata sunt crunte. Saptamana aceasta am avut 2 nopti pierdute cu copii bolnavi si se simt la maxim pe langa trezirile de rigoare pentru laptic si consolat.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Otilia, nu ne mutam la tara, desi mi-ar placea. Am zis ca "daca nu am putut lua o hotarare sa plecam din tara, acum trebuie sa luam una exact in sens invers", adica probabil nici sotul meu nu va mai lucra in afara tarii, adica ne strangem si mai mult pe langa casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Si eu inapoi din calatorie. A fost super. O sa pun pozici in curand pe FB. Singurul inconvenient a fost ca la noi in UK zici ca s-a rupt cerul. Doar joia trecuta cand a avut nepoata mea graduation am reusit sa ma ard la piele si duminica a fost un pic mai frumos in rest ploua cu galeata.

Otilia te cred ca la tine dimineata este foarte aglomerata cu pregatitul fetelor. Eu am zis mereu ca te adminr la maxim. Tu esti exact ce nu sunt eu cu toate ca suntem nascute in aceeasi zi. Mama eroina! Eu mai sontac-sontac LOL.

Glimmer iti doresc sa te lumineze Dumnezeu in decizia pe care o veti lua ca este una critica. Si eu am aceeasi dilema doar ca eu stiu 100% ca nu ma voi intoarce acasa.

Va pupic si o zi super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna fetelor,

Asa cum am promis pozici sunt pe FB.

In rest la mine sa va zic ca acum nu ploua. Este inorat dar este ok. Inveti sa apreciezi cand nu esti fleasca de la ploaie LOL. Acelasi program nebun: sala, servici, acasa.

Va pupic si o zi super sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Salutare tuturor!

Tuinea, bine ai revenit! Ma bucur ca v-ati simtit bine si ti-ai "incarcat bateriile".
Multumesc si pentru urari, asa sper si eu, sa luam deciziile cele mai bune. Fiecare stie ce i se potriveste mai bine, iar daca tu simti ca decizia cea mai buna este sa nu te intorci in Ro, atunci mergeti hotarat pe drumul asta.

In rest... incercam sa ne bucuram cat mai mult de vacanta. Eu astept concediul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelort,

Glimmer draga stiu cat este de dificil sa decizi sa nu te intorci. Eu am incercat dar oamenii din tara m-au facut sa iau decizia asta. Din pacate foarte greu gasesti un loc fara sa ai pile sau un spate ori eu nu am decat capul de pe umeri si atat.

In rest la mine nimic deosebit. Acelasi program. Afara este soare!!!!

Va pupic si o zi super sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

Ce mai faceti voi?

Ieri asa cum am zis fuse soare si acum se duse ca iar ploua...si eu mi-s deprimata tare ca speram la o zi de weekend luminoasa.

azi am fost la sala unde ma dor toate cele de la 2 sesiuni de sala de ieri. Acum la servici si nu stiu de ce sa ma apuc mai intai si mai intai.

Eu va doresc un weekend placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Cristina, da-mi te rog un pont legat de cum tratezi febra musculara. Ca ne luam de manuta. Am mers acum 2 zile la 40 de minute Cardio Energy si acum merg precum melcul chit ca am incercat sa-mi masez gambele.

La mine e innorat dar nu ploua. Deocamdata
Dar a fost cam frigut alaltaieri ca am venit cu pulovar de lana si ghete

Fug la masa ca iar au zburat orele si nu stiu cand. Acusica trebuie sa fug la gradinita si n-am toata treaba descurcata.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Otilia draga noroc ca am intrat sa mai arunc un ochi pe aici. Eu iau o lingurita de zahar de 3 ori pe zi, aspirina si continui cu miscarea nebuna ca de fapt doar miscandu-te se termina acidul lactic pe care l-ai secretat cand ai rupt muschii. Sper sa te ajute.

Pupici.

Mergi la inceput