Ingineri fosti, viitori...(38)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Ah, buna treaba am facut. Se pare ca am primit semnale corecte de la corpul meu. Am luat niste crom si de atunci chiar s-a redus simtitor pofta de dulciuri. Dar aseara am cedat la 3 patratele de cioco. Sigur acopera cele 3 lingurite de zahar de care spui tu.
Peste aspirina am sarit. Asa ca ramane miscarea. Dar si maine e o zi!

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna fetelor,

Mai tarziu decat deobicei ... Azi a fost o zi nebuna si urmeaza inca 2 saptamani asa...
Otilia draga sper ca nu te mai dor muschiuletii. Eu azi am fost la inot si imi este mult mai bine.

O seara placuta va doresc. Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

Nimeni pe aici...

Eu sunt bine. Acelasi program nebun. Azi are o prietena de-a mea graduation asa ca alt party LOL.

Va pupic si o zi super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare, fete dragi!

Va mai amintiti de mine?
Nah, am cam disparut din peisaj: ba cu concediul, in care am stat cu pruncii acasa si i-am pregatit pentru urmatoarea "tabara", la tara, la bunici, ba la lucru, lipsita de chef si scarbita de tot ceea ce se intampla, mai nou, pe scena politica romaneasca. Ma rog, am fost asa de prinsa cu lucrul si cu studierea presei, ca n-am mai avut vreme sa intru pe aici.
Mie-mi este cumplit de greu fara piticii mei dragi prin preajma, asa ca mi-am umplut timpul cum am putut pana acuma, in sensul ca mi-am luat abonament la sala full time si am dat casa peste cap ca s-o zugravim (eu si cu al meu, mesteri bambaroi ) si sa-i amenajam biroul de scoler lui Raducu. Mi-am propus apoi sa fac o curatenie din aia monstruoasa, apoi sa ma extind si la pivnita .
Cam asa mi-am planuit eu sa petrec vara asta, pentru ca eu vara asta nu dorm .



V-am pupat si-o zi minunata va doresc, tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna fetelor si de la mine.

Pisi bine ai revenit. Ma bucur ca esti plina de energie, de idei noi...Eu azi sunt intr-o melancolie din aceea plangaciasa dar asta este - imi trece.

Va pupic si sa aveti o zi super.

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

vad ca nimeni pe aici dar sa zic eu cate ceva LOL

La mine acelasi program nebun: sala-servici-acasa. Maine plec intr-o calatorie de la universitate la un Castel la granita cu Scotia unde s-a filmat parte din Harry Poter.

Va pupic si un weekend super sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Salutare!

Tuinea, ce activa esti si ce te mai plimbi! Bravo! Auzi, auzi, castel in Scotia! Distractie placuta!
Incepe lumea sa se molipseasca de la tine cu miscarea. Eu, nu.
Pisi... aoileu... "curatenie monstruoasa"? Suna de-a dreptul monstruos! Brrr!

Eu sunt bine, pe cat se poate. De luni sunt in concediu, de marti in deplasare, la mare, la soare (dar eu voi cauta umbra).
Va doresc numai bine! Ne mai auzim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna fetelor,

Glimmer iti doresc sa ai un concediu placut, la umbra daca asa vrei tu.

La mine este soare, frumos, cald de parca nu imi vine sa cred. Pe FB puteti viziona pozici din calatoria mea de sambata.

Va pupic si o zi super sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

La mine acelasi program doar ca este CALD si SOARE ceea ce este extraordinar. Sunt si in linie dreapta ci pregatirile de venit acasa...

Cam asta este tot.

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

La mine este cald si inorat azi dar noaptea trecuta cele 20 grade mi-au dat mari batai de cap ca m-am perpelit de nu se poate.

Va pupic si o zi super sa aveti.

Mergi la inceput