Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (38)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

LA MULTI ANI, mamici dragi!

Cred ca nimeni n-a mai petrecut trecerea dintre ani ca si noi, adica dormind Seara a inceput frumos, am stat toti trei la masa si am mancat - am avut peste in meniu, preferatul lui Victor, asa ca a avut rabdare sa stea sa pape singur Prichindelul era insa rupt de somn si parca presimtea ca e ceva ca tot n-a vrut sa doarma decat cu scandal, si nicium fara taica-so. Asa ca pe la 11 ne-am pus toti trei in patul mare cu intentia de a-l adormi pe Victor dar surpriza, ca am adormit toti Ne-am trezit pe la 1, l-am mutat pe pici la el in camera si noi ne-am uitat la TV

Nici prima zi din an n-a fost mai reusita. L-am dus pe V la biserica - unde e obisnuit, ca mergem in fiecare duminica - dar a facut scandal, a strigat, tot intra si iesea afara, iar inainte de impartasanie s-a apucat de tras globurile din brad Bineinteles ca se uitau toti urat la noi, asa ca am plecat acasa imediat...unde acasa n-a vrut sa doarma deloc. I s-a facut somn pe la 4-5 dar denaturata de ma-sa n-a mai vrut sa-l culce, ca iar ne lungeam in noapte. A fost mai teleghidat mai spre seara, dar a rezistat cu brio. La 8, dupa baita, l-am pus in patut si a adormit instant Sper sa ne revenim la un program normal de somn cat de repede

Cris ma bucur mult ca Vlad a dormit bine. Doamne da sa o tina asa tot anul. Sunteti frumosi tare, cretulinul mai ales e scump de tot! La multi ani pentru Vasi!

La multi ani mami de Rubia!

Ma duc sa vad un film cu sotul, in seara asta e rev-ul nostru



Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Bun gasit in 2012!

Tuturor ce poarta numele de Vasile!

Vasi de Crisu'! F frumosi mai sunteti!

Mami de Rubia!



Sa-l ajutam pe Vlad!!
Suc de NONI - Pt. Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

cateva poze de la rev 2012, mai sunt pe alt card dar nu mai am chef de ele acum...

am vazut pe fb poze superbe de la rev , ce frumoase sunteti toate!!!

s-au jucat fetele asa frumos intinse pe jos cu setul de jucarii de bucatarie ca m-am prapadit de ras. le-am si filmat dar am uitat sa suplimentez lumina, asa ca e cam intunecos: www.youtube.com/watch?v=-NP_Jc7pIo4&feature=youtu.be" target="_blank">aici

is putin curioasa sa vad ce astronomitate de greutate imi arata cantarul dupa o saptamana de dulciuri si ciuguleli la toate orele , asa ca mai bine nu ma cantaresc. asta nu inseamna ca si dispare ce-i in plus daca eu ignor

noapte buna, delfinariu, ca mie-mi pica ochii pe tastatura iar...


Isa = parfum de fericire - decembrie 2011 (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ilinca..dupa 30 de ani eu am decretat ca uitatul la tv dupa ora 22 = somnifer in toata regula.(bine si cititul :):) daca nu am 2! cafele la activ (eu care beam jumatate de ceasca, o data laa...luna cred).
Doamne ce am ajuns!
eu care absolut niciodata nu adormeam cu Tv deschis sau cu carte in mana. si acum..ohoho..

asta seara mi-am culcat si eu nazdravanii mai tarzior. l-a spalat sotul pe Stefan ca ma apucasera toti bazdacii cand il auzeam tipand...nu vreeeeau, nu vreaaau..in conditiile in care era ora 22 deja. (eu ii culc pe la maxim 21,30)
si nu ma scuteste in nicio seara de cantat la spalat pe dinti "Old Mcdonald has a farm"..pfuii..si inventeaza si are asta vreo 10-12 animale cred..

ma duc sa scriu cateva cuvinte in agenda anului, cum incepem..cum sper sa fie, din astea. ca n-am rabdare sa tin blog. :)


Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ha ha. eu n-am nicio poza de la rev, ca am uitat cardul in laptop (tocmai descarcasem tot de pe el, sa fie gol).

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Victo, nici eu nu am poze. Decat una cu radu si una cu mara, facute la 12:00. Dormeau :)

Pana acum se prezinta bine situatia copilul doarme si mananca non stop :) laptele se instaleaza frumusel si gras. Noaptea dormim nu ne foim prea tare.
Operatia e bine, se vindeca. Cred ca la miscarea pe care o fac o sa ma vindec suoer rapid.

Cu mara ne intelegem mai greu. E si lume multa in casa si are motive sa se dea in spectacol. Azi a urlat o juma de ora, degeaba. Ca vroia ea nu stiu ce. Dar a urlat efectiv. Pe mine ma luase tremuratu de nervi. Marius a fost super calm, m-am mirat.
In timpul asta radu a dormit, in toata galagia.
Sper de maine cand se mai goleste casa sa ne intelegem altfel. Nici nu stiu cum sa o iau. Incerc sa fiu calma. De fapt ea rele nu face, nu am de e sa o cert, dar nici nu vrea sa faca nimic. In fine, o dregem si pe asta

Va pup si va urez iar, un an buuuun bunut!

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Neata, fetele!

Merci pt urarile la adresa sotului!

Eiii, noaptea dintre ani a fost o exceptie- ma refer la somnul lui Vlad. S-a trezit azi noapte, plangand, a stat treaz 2 ore... acum e sotul cu el, eu imi beau cafeaua.

Rodi, cum ati ramas cu Isa cu cresa? Pleaca mama ta luna asta de la voi? Si la cat o scoateti pe Isa de la cresa?

Ioi, ce groaza imi e de momentul cresa... ca al meu nu e sociabil, nu vrea la nimeni in brate, e mamos tare. Cum il intreaba cineva ceva, cum fuge spre mine, si imi cauta mana sau piciorul, sa ma tina. Si imi e cel mai groaza sa il las la cresa si sa ies, sa stiu ca urla dupa mine, sa stiu ca adoarme dupa un planset de durata.. O sa vb cu educatoarele. Eu il voi da cu o luna mai devreme de a incepe munca, tocmai ca sa se obisnuiasca, sa pot fi si eu acolo daca are nevoie, pana se acomodeaza cu cei de acolo. Iar dupa o luna, sper sa ii placa si sa mearga cu drag... sa fiu linistita la munca, macar din punctul asta de vedere. Si apoi vedem cine il scoate si cu cine sta pana vin eu la 8 seara...



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

La multi ani Sofia de Aelita!!! sa cresti mare, scumpete, sa fii sanatoasa si vesela mereu!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

La multi ani 2012!
La multi ani Sofia!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

La multi ani, Sofia!!



Sa-l ajutam pe Vlad!!
Suc de NONI - Pt. Vlad

Mergi la inceput