Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (38)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

La multi ani scumpa Sofia!

Rody, f frumoase pozele!
O sa incerc si eu sa pun ceva poze zilele astea.

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

neata

eu nu stiu ce sa ma mai fac cu Andrei...azi a mancat, pana acum fix 3 lingurite de omleta, aproape jumate de banana (asta acum 10 minute, in timp ce il imbracam sa iasa putin afara) si 5 boabe de struguri...atat!!! daca il cert (adica il trimit la el in camera) se gaseste cineva care sa il pupe, sa il ia in brate, taica-su in loc sa ma lase sa il conving sa manance in scaunul de masa, l-a luat in brate la masa, poate poate mananca ceva!!

cu atata stat cu bunicii s-a facut extrem de rasfatat si acum nici macar nu mai vrea sa manance

acum e orez cu pui pe foc, sa vedem daca vine flamand de afara! sper macar sa fie gata orezul pana vine el ca altfel ma duc in lume!!!

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

la multi ani scumpa Sofia!!

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Alice ma bucur ca Radu e cumintel! Mara...e cu bunicii, multa lume, mult rasfat, te inteleg perfect! o sa isi revina cand rameti doar voi.

asa face si Andrei, dar eu il duc de manuta la el in camera, el se duce cumintel (nu tip la el, nu il cert, ii vorbesc frumos si ii zic cand isi revine sa vina la mami). dar el iese frumusel din camera si merge la ceilalti sa fie putin rasfatat, ca nimeni nu ii mai zice nimic si cand isi aduce aminte iar la mine, si tot asa

maine vine bona, cred ca innebuneste cand vede ca Andrei nu mananca


am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

ziua buna dragelor!


avem si o sarbatorita astazi
LA MULTI ANI SOFIA!!! sa cresti mare , sanatoasa si sa iti faci parintii mandri de tine!

nu am chef de nimic... am o stare de lene de vreo 2 zile, aseara ma tot plangeam sotului ca ma plictisesc dar nici nu faceam nimic sa ies din starea aia.

sotu lucreaza de noapte asta seara...nu stiu cum voi face sa dorm ca eu is o mare fricoasa parca ma vad ca nici nu voi putea inchide un ochi pana va ajunge el
aseara eram in camera si o adormeam pe Andra, adica ea in patut si eu in pat(daca vede ca ma asez in pat crede ca ma pun si eu la nani si adoarme) si ma gandeam cum ar fi fost sa adorm singura in patul ala mare , apai si mintei mele nu i-a trebuit mult ca deja se gandea la spirite asta e urmarea vizionarii emisiunilor de pe Discovery de cu 2 ani in urma, dar nu mi-au iesit din memorie nici acum

cred ca ma duc sa imi fac niste saratele sa am ce rontai diseara si sa mai treaca si vremea asta plictisitoare.

e asa liniste aici...pe unde umblati fetelor??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Rodi, cum ati ramas cu Isa cu cresa? Pleaca mama ta luna asta de la voi? Si la cat o scoateti pe Isa de la cresa?


de saptamana viitoare ne gandim sa o lasam treptat, cate o ora-doua. as prefera seara, sa stau eu cu ea prima data, apoi mama... si incetut sa ramana singura . noi ar trebui s-o ducem la 7.30, nu stiu inca ce-o sa facem cu trezirea devreme, schimbatul, imbracatul si gustarea de fructe . in prima faza o s-o scoatem noi la 18, apoi sper s-o ia Maria pe la 16-17... iar cand da caldura o luam noi la amiaza si, daca doarme de amiaza, n-o mai ducem decat dimineata. iar daca sare peste somn, pai va trebui s-o ducem si de la 16.30 pana venim noi, ca n-as lasa-o prea multe ore cu Maria sa-i sporesc responsabilitatile, la o adica e si ea copil inca.

ce sa zic? si Isa era mamoasa din cale-afara, si acum e! la fel face cu strainii sau cu oameni pe care-i vede mai rar, se ascunde dupa picioarele mele sau pune capul in pamant si ramane stana de piatra! dar s-a obisnuit si cu mama si dupa cateva minute se baga ea in seama cu toata lumea . de cateva nopti insa ma striga, vrea in patutul ei la noi in camera, asa ca pe la 2 facem mutarea si doarme pana la ora de lapte (6 dimi) si apoi pana la 10


Isa = parfum de fericire - decembrie 2011 (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:


La multi ani, Sofia!! sa cresti mare si cuminte si dulce si frumoasa cum deja esti!



Isa = parfum de fericire - decembrie 2011 (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

e asa liniste aici...pe unde umblati fetelor??


pai eu, de exemplu, abia am venit de la lucru . azi am avut program scurt, ce biineee


Isa = parfum de fericire - decembrie 2011 (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

LA MULTI ANI, SOFIA, FETITA MAMEI DRAGA DRAGA! SA FII SANATOASA SI SA FACI ORDINE CU NAZDRAVANII DE BAIETI!

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

off mai Rody, numai cat ma gandesc ce e in sufletul tau , stiu ca voiai sa petreci cat mai mult timp cu Isa si acu deja tre sa te gandesti la cresa si atat de multe ore.
dar tu nu poti cere sa lucrezi mai putine ore? nu e oare posbil?
e asa rau ca nu poti sa te bucuri cat de mult se poate de copilaria lor din cauza programului asta lung de munca ...

Mergi la inceput