Iepurasi Mar-Apr 2010 - LMA Theodor, Tudor, Tanya

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna tuturor! La multi ani aniversatilor de ieri. Noi suntem bine, am revenit in Bucuresti. David butoneaza toate electrocasnicele din casa. A fost racit cum am mai scris dar pare refacut. Yaia sanatate Alexiei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

Urez cu intarziere pt 8 ianuarie


La multi ani Sacha de miri_mik !
Sa fii sanatoasa si fericita alaturi
de fratiorul si familia ta !



de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute

Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are.
Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta.
Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:



La multi ani vladimirescu !
Sa fii sanatoasa si fericita alaturi
de flacaii si familia ta !




de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute

Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are.
Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta.
Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:



La multi ani delia13 !
Sa fii sanatoasa si fericita alaturi
de iepurasul si familia ta !




de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute

Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are.
Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta.
Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:




La multi ani Ioana de Ioanact !
Sa fii sanatoasa si fericita alaturi
de surioara si familia ta !




de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute

Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are.
Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta.
Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladimirescu spune:

La multi ani, mamici! sa veti un an bun, sa aveti copiii sanatosi si fericiti si voi sa infloriti pe linga ei!

SENSIBILA, multumesc frumos pentru urari! Multumesc si pentru faptul ca tii in functiune subiectul iepurasilor

LARA welcome back! ma bucur sa aud de bine.. Ai mai facut poze din alea faine printeselor? :)

ERINA Vad ca e nazdravan David al tau. Si tare frmusel! Floricica butoneaza tot, dar e ok pt ca nu strica, e dispus sa-l inveti la ce-s bune butoanele si macar face cum trebuie :)

YAIA - vad ca ati petrecut fain Revelionul, bravo! Eu nu prea reusesc sa impac lucrurile astfel incit sa se distreze si copiii, si noi... Ori noi, ori ei - pe rind :)))

FREEDELIA esti foarte tare cum te descurci tu cu 3 copii si inca unul in burtica, esti o viteaza!

Eu pe 30 decembrie am fost la spital cu ambii copii - nu era chiar de spital dar boierii de la Medlife erau in vacanta pina pe 3 ianuarie si alta optiune nu aveam... Tuseau amindoi si hiraiau din piept, si m-am cam speriat de ce se auzea in plaminii lor. Degeaba Eurespal (sincer, nu am remarcat vreodata ca vreun sirop de tuse sa aiba cel mai mic efect!), degeaba aerosoli etc... Bref, au avut amindoi trtamente de facut, aerosoli, sirop tuse, pastilute etc. Vladimir a facut tratamentul cu constiinciozitate, Floricica a refuzat cu indirjire orice, nici macar sirop n-am putut sa-i dau, nimic. In final, dupa 2 saptamini de boala la fiecare, gata, a trecut. Unul tratat complet, unul netratat deloc. Fix la fel a evoluat si apoi s-a stins boala :)))

Azi am strins bradul si ghirlandele din camere si de pe scari. Mi se pare cam trist :) Am lasat insa instalatiile de pe exteriorul casei pt ca le place copiilor sa le vada cind se intorc seara de la plimbare... Asteptam un pic de zapada!!!

Am o groaza de lucru luna asta. Dar sa nu ma pling, ca pe criza asta e bine daca ai de lucru :))

Pup si ne mai auzim din cind in cind!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui sensibila




La multi ani Ioana de Ioanact !
Sa fii sanatoasa si fericita alaturi
de surioara si familia ta !




de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute

Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are.
Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta.
Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.



Multumim mult!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina
Yaia sanatate Alexiei.


Mersi mult! Acum isi revine dupa o viroza usoara, cu putina febra si tuse cam urata. Vestea buna e ca nu a necesitat medicatie multa si ca pare trecuta. De maine, inapoi la gradinita si sper sa stea sanatoasa ca a venit frigul si aici si nu mai umbla virusii.
Sanatate multa si lui David, sper sa scape repede si de ce a mai ramas din boala!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui vladimirescu
YAIA - vad ca ati petrecut fain Revelionul, bravo! Eu nu prea reusesc sa impac lucrurile astfel incit sa se distreze si copiii, si noi... Ori noi, ori ei - pe rind :)))


Eu am avut noroc ca in sambata respectiva, s-au trezit dimineata mai tarziu (pe la 9 adica) si i-am culcat de pranz pe la 2, asa incat mi-au dormit amandoi pana pe la 6 si 20 si am putut prinde mizul noptii si trecerea in noul an. Dar Alexia era obosita, ca a dansat si alergat mult acolo, avem norocul ca, fiind cea mai mica din comunitate, e papusa tuturor, si a celor a caror copii au crescut deja. Si ce aceea am putut si noi sa dansam si sa ne distram bine. In plus, dupa meizul noptii, am avut dadaca la copii, i-am culcat si am avut cu cine sa-i lasam acasa, lucru inedit pentru noi. Si am profitat din plin: am fost in 2 la film si restaurant, am luat cina cu prietenii, am jucat carti, am vorbit si socializat cum nu am mai facut-o de mult timp. Cum nu avem niciodata niciun ajutor, atunci cand vine chiar si pentru 2 saptamani, profitam de el si ne gandim ce bine ne-ar fi daca am avea mereu ajutor. Dar ne multumim cu ce avem, atata timp cat copii sunt sanatosi si veseli. cu Tudor deja nu mai avem niciun fel de probleme, e baiat mare, are prieteni cu care se joaca, nu mai trebuie sa-i purtam de grija.

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna noaptea. M-a tulburat subiecttul scris de mama lui Ralph

Vladimirescu foarte multumim pentru cuvintele frumoase. M-am speriat cind am citit de mers la spital. Adresa din Zagazului tare nu imi place dar cind e nevoie...ma bucur ca sunt bine baietii.

Ma gindeam la tine zilele trecute ala anuntata reducere Dpam.


Yaia, multumim, David e bine, mai vreau sa investighez lipsa apetitului desi cred ca aici port si eu o parte din vina. El nu e mincacios din fire dar si eu sunt intr-o dieta continua asa ca nu prea are de la cine sa invete. Cit am fost la munte se aseza la masa cu surioara si verisorul lui si minca binisor.

Salutam pe toata lume! Va dorim sanatate si numai clipe fericite.

Mergi la inceput