URGENTA:23.01.12.data operatiei/Georgiana/Teodora!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IonelaCc spune:

cu trenul Gabita,cred ca asa e mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

detaliu important: biletele (cele 2 de dus) sunt pe numele cui ? ( biletele sunt obligatoriu nominale). Sunt deja cumparate-platite biletele sau e doar stadiu de promisiune de achizitionare ? Intreb asta in ideea ca , in cazul in care wizz aproba sponsorizarea totala sau partiala, sa nu indice celalat zbor (ca sunt 2/zi).


............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

detaliu important: biletele (cele 2 de dus) sunt pe numele cui ? ( biletele sunt obligatoriu nominale). Sunt deja cumparate-platite biletele sau e doar stadiu de promisiune de achizitionare ? Intreb asta in ideea ca , in cazul in care wizz aproba sponsorizarea totala sau partiala, sa nu indice celalat zbor (ca sunt 2/zi).


............................................................

Ajutoarele lui Mos Craciun



Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )







Sunt cumparate deja pe numele Ionelei si Georgianei.Ar fi o reusita nesperata sa obtinem inca 2 bilete la acelasi zbor, de 4 intors nu mai spun fara data programata insa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Citat:
citat din mesajul lui IonelaCc

cu trenul Gabita,cred ca asa e mai bine




atunci sa ne interesam cat costa biletele de tren, ca ieftinute nu sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Papanas, biletele sunt platite si sunt pe numele Ionelei(mamica) si al Georgianei. te rog sa imi scrii pe privat de ce documente ai nevoie. Vorbim despre cursa de la ora 12.50 de pe Baneasa. Ar fi putut pleca de pe Cluj(le era mai convenabil, insa nu zboara pe 23).

La intoarcere, de la clinica la aeroportul din dortmund vor merge cu aceeasi masina care le preia, iar din Bucuresti cu trenul la Iasi.
Daca nu reuseste sa activeze roaming, eu am sa fac rost de numarul de telefon de la pensiunea la care sunt cazate si am sa tin legatura cu ele cat sunt acolo.

Cardul pe care il are Ionela este functional in Germania(si eu am acelasi tip de card ca ea si stiu ca este cardul cu care faceam tranzactii acolo).

Olim, multumim pentru sinteza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:



inca un edit: mamico, moralul sus. Te sustinem noi! Tu ocupa-te de copii, organizeaza actele, fa bagaje, totul va fi bine!
Ia-ti pix, o foaie/agenda, si scrie-ti ce trebuie sa faci de acum, si impartit pe zile. De emotii, in ultimul moment iti va fi usor sa vezi cum punctezi fiecare pas

[/quote]


Cleo iti spun ca Ionela e uimita de ce se intampla aici, de mobilizarea si ajutorul vostru,dar in acelasi timp e f tematoare ca nu stie ce sa faca, cum sa faca, ea spera ca se vor strange banuti pt Teo dar pana nu are ceva mai multa siguranta nu are liniste.Se vor strange oare banutii de consult si bilete pt Teo?Sau macar pt cele de intors pt ele?Ce costuri vor mai fi acolo, care vor mai aparea?sunt intrebari care planeaza in mintea ei si o inteleg.Eu incerc sa i spun si Andreea ca aici chiar se fac miracole, mana de la mana, putin cu putin , vom ajunge sa rezolvam problema, sa se intoarca toti bine acasa, acolo nu i vom lasa, o sa mai strangem banuti si in cele 2-3 sapt cat sunt plecati daca nu obtinem bilete, desi avem incredere in Papanash ca o sa i sensibilizeze pt sponsorizare.Nu i asa Simona?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

azi e duminica si deja e seara tarziu. dar de maine luni ne putem mobiliza putin sa facem cunoscut cazul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Si eu am sa pun apelul umanitar pe facebook pe unde ma mai invart eu....si am sa scriuu si la o fundatie. (ma gandesc ca poate am avea un noroc macar cu suma partiala pentru consult).

Cu Ionela am sa vorbesc sa ma aud maine, chiar daca este la munca.

Ea nu are inca mesageria privata activa pentru ca nu are postate numarul mimim de mesaje. Daca aveti mesaje private pentru ea puteti sa le transmiteti Gabitzei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

oare nu ar fii mai bine sa faca pasapoarte electronice, sunt valabile 5 ani, in caz camai au nevoiepentru recuperare apoi,sa nu mai cheltuie alti banuti peste 6 luni.Teoretic sunt valabile 12 luni cele simple, dar ca sa iesi din Romania trebuie sa ai minim 6 luni.
intreb si eu, taticul nu se poate duce cu celalatafetita 2 zile dupa ce ajung ele, biletele sunt mult mai ieftine, am vazut la 170 de lei parca din Cluj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olim

oare nu ar fii mai bine sa faca pasapoarte electronice, sunt valabile 5 ani, in caz camai au nevoiepentru recuperare apoi,sa nu mai cheltuie alti banuti peste 6 luni.Teoretic sunt valabile 12 luni cele simple, dar ca sa iesi din Romania trebuie sa ai minim 6 luni.
intreb si eu, taticul nu se poate duce cu celalatafetita 2 zile dupa ce ajung ele, biletele sunt mult mai ieftine, am vazut la 170 de lei parca din Cluj.


la copii sunt valabile 3 ani.
pe site scrie ca dUREAza pana la 30 zile lucratoare emiterea lor, cu atat mai mult cat ei sunt in provincie.


Mergi la inceput