URGENTA:23.01.12.data operatiei/Georgiana/Teodora!

URGENTA:23.01.12.data operatiei/Georgiana/Teodora! | Autor: gabby2011

Link direct la acest mesaj

Haideti sa ne mobilizam, caci 23,01,2012 este data operatiei !!!



Georgiana este o fetita de 11 ani din Iasi. Invata la un liceu din localitate, in clasa a V a si este o eleva silitoare cu rezultate foarte bune la invatatura.
Mamica mi-a povestit: 'Georgiana s-a nascut cu malformatie a inimii ( DSA si DSV) . La nastere, medicii ne-au sugerat sa facem controale regulate din 3 in 3 luni sperand ca cele doua gaurele din inima ei se vor inchide. La internarea din luna august 2011 am aflat ca starea Georgianei merge spre rau in loc sa fie mai bine. DSA - ul s-a marit (13 mm) , DSV -ul (3 - 4 mm) , pe cand la nastere erau foarte mici . . . la jumatate.
Ceea ce este infricosator este hipertensiunea pulmonara instalata, insuficienta tricuspidiana grad 2 si cordul drept fiind usor dilatat, motiv pentru care a inceput sa oboseasca foarte tare.
Am luat legatura cu un medic chirurg pediatru cardiolog din tara si ne-a zis ca s-ar putea corecta malformatie la noi in Romania, intrebandu-l care sunt costurile acestei interventii . Ne-a zis ca : " Doamna, sunt costuri pe hartie si fara hartie , ce depasesc suma de 12 000 de lei ! ".

Georgiana vine dintr-o familie modesta cu venituri foarte mici. Familia are inca o fetita de 2 anisori, Teodora avand si ea o malformatie cardiaca. La propunerea unor persoane parintii au luat legatura cu o clinica din Germania si au obtinut programare pe data de 23.01.2012 pentru interventia chirurgicala a Georgianei.
Au reusit si au obtinut formularul E112 pentru tratament, formular care acopera costurile interventiei chirurgicale in acea clinica, dar nu au posibilitatea materiala de a ajunge acolo.

Au vorbit la clinica si medicul si-a dat acordul sa o vada si pe cea mica, Teordora, insa pentru ea vor trebui platite costurile consultatiei in totalitate. Conform discutiilor cu medicul, acestea se ridica la minim 450 de euro.
Biletele de avion costa pentru toti membrii familiei 800 de euro. La acestea se adauga si cheltuielile ce vor fi acolo, cu intretinerea pe intreaga perioada a sederii, pe care parintii nu stiu sa le estimeze.

Stiu ca in aceasta lume mai sunt si oameni cu suflet bun care totusi se mai gandesc " la inimile copiilor " si imi pun toata speranta in ei ca ne vor ajuta.

Fiecare suma transmisa in contul iban RO56BRDE240SV88196092400 ( BRD IASI ) ne poate ajuta sa ne implinim visul, de a avea o fetita cu o inimioara normala, iar cealalta cu investigatiile la zi, in asa fel incat sa luam decizia cea mai buna impreuna cu domnii doctori!


Cont RON
RO56BRDE240SV88196092400
Titular cont : Covit Ionela
Sucursala : BRD - IASI

CONT EURO

RO51 BRDE 240S V004 2671 2400
SWIFT BRDE ROBU
TITULAR COVIT IONELA.


Paypal: stcgabriela@yahoo.com


Donatori
Aschiutza 30 Euro
Simona B 10 Euro
Helbi 25 Euro
Gagga 25 Euro
Kariguld 40 Euro
Gusta 5 Euro
MIA 500 RON
alina71 100 RON
OC 70 RON
DC 50 RON
katteryna 5 Euro
mihaela_S 10 Euro
Ioana_Pos 15 RON - tranzactie bazar mamagiuliei
diannaalex 30 RON
mihaela770 100 RON
mikaeela 20 RON
laura69silk 250 RON
Tomaca 50 RON
mamagiuliei 20 RON
GJM 20 RON tranzactie bazar mamagiuliei
dana n. 15 Euro
monis5 50 RON
dozz 80 RON
marcia03 50 Euro
Alina 10 Euro
dastefa 50 RON
BSV 50 RON
MM 100 RON
sanzi 15 RON tranzactie bazar ducky
Yaia 10 Euro
cristina26 20 RON
olim 120 Euro
oxalis 25 Euro
M&M 20 RON
nushulica 20 RON tranzactie bazar gabby
laura_s 20 RON




Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Multumim pentru aceasta sansa , speram din suflet,eu mamica care o sa va scrie si ea, sa strangem banutii necesari pentru a ajunge la investigatii, stim ca timpul e scurt de aceea va multumim pentru orice ajutor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonelaCc spune:

buna ,sunt Ionela mama celor doua fetite Georgiana si Teodora va multumesc din suflet pentru sansa acordata si am toata increderea ca vom re usi sa strangem banutii necesari deplasarii si investigatiile Teodorei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

E cumpana dintre ani! Sa privim inapoi cu iertare, inainte cu speranta, in jos cu intelegere, si in sus cu recunostinta! Un An Nou plin de bucurii si impliniri! La multi ani! Diana si Alex

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
Vine Mos Craciun
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

LA MULTI ANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonelaCc spune:

la multi ani bunatate in suflet si multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Ionela, va doresc ca anul 2012 sa va aduca rezolvarea probelemelor de ordin medical, Georgi sa se recupereze la scurt timp dupa operatie, iar Teo nastrusnica sa aiba parte de o diagnosticare completa si,impreuna cu medicii, sa luati cea mai buna decizie. voua ca parinti va doresc multa putere si intelepciune.
La multi ani, fete dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Poate cineva are posibilitatea sa va gazduiasca pe tine si fetite acolo in Germania,macar o perioada.E bine de gandit si varianta asta.Sunt fete pe forum care ,daca nu ma insel au posibilitatea de a te ajuta si in acest mod,multe dintre ele care stiu ce inseamna suferinta.





Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Mada, aici nu se pune problema de gazduire. Pe perioada cat Georgi va fi in spital pentru interventia chirurgicala, parintii si Teodora vor sta la pensiunea cu care spitalul are contract, avand asigurata cazarea si micul dejun pentru intreaga familie.
In cazul lor este nevoie de bani pentru biletele de avion (dus intors 4 persoane cu wizz-air), din ce am discutat cu Ionela au nevoie de bani pentru pasapoate- fieccare pasaport costa ~200ron (adica 800ron). Iar cel mai important lucru- bani pentru consultul Teodorei. ~450 de euro in care este inclus consultul si EKG-ul.

Clinica la care merg, este clinica in care am fost si eu cu Andreiutul.

Timpul este extrem de scurt. Pe data de 23 ianuarie trebuie sa fie in Bad Oyenhausen, zona Dortmund.

Va multumim pentru orice suma transmisa in conturile lor incepand cu data de 4 ianuarie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Pasapot?Da nu se merge doar cu buletinul?Cel putin adultii?Iar minorii sunt trecuti in pasaportul parintlor deci ar fi doua pasapoarte nu patru.....nu prea inteleg.



Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Teodora are doi anisori. Georgiana are 11.

Da, asa este, nu se pune problema de 4 pasapoarte. Ai dreptate. Imi cer scuze pentru eroare.
Ionela insa are un salariu de 700 lei net. Din el, mai mult de jumatate da doar pe aceste acte.

Mergi la inceput