URGENTA:23.01.12.data operatiei/Georgiana/Teodora!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

e necesar un pasaport pentru ea...si trece ambii copii iar tatal cu buletinul.Problema e ca din 700 tot da 350 taxa,plus pozele...de fapt nu stiu care e procedura cu Eva nu am iesit pana acum din tara..doar sg sau cu sotul.

Si actele costa....eu zic s-o luam metodic......intai vazut cine isi face pasaportul sa rezolve intai problema pasaportului.
Apoi cautate bilete ieftine..stiu ca in perioada asta sunt ieftine....adica se pot lua bilete low cost cam cu trei saptamani inainte....cu autocarul banuiesc ca fetele nu suporta....adica e greu.....iar trenul....cade,sau emai scump?Eu nu stiu decat de masina..asa ca....


Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonelaCc spune:

multumesc andreea ,ai dreptate cunosti situatia le sunt recunoscatoare de pe acuma celor ce ne vor ajuta stiu ca e greu dar putin cate putin sper ca vom aduna ,ma pannichez repede ca timpul treceee...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Ionela, din cate stiu eu, trebuie pasapoarte individuale. La mine cum a fost urgenta, nu am mai stat sa mai intreb.

Mada, nu se pune problema de mers cu trenul sau masina. Este zbor direct Bucuresti Dortmund. Sau- daca le este mai usor sa mearga la Cluj, au Cluj- Dortmund.

Ionela, verifica zilele in care sunt curse de pe Cluj.

Pup mandretea de Teodora si pe domnisoara Georgiana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaionela spune:

Intradevar nu se mai trec copii pe pasaportul parintilor. Deci fiecare copil trebuie sa-si faca pasaport individual.
Depinde unde vrei sa ajungi in Germania. Un bilet de avion Bucuresti Frankfurt dus- intors, cursa TAROM luat in decembrie pentru sfarsitul lui ianuarie a costat 115 Euro.
Multa sanatate si un an nou plin de impliniri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Dana, trebuie sa ajunga la Dortmund. Este putin mai departe ca si distanta, insa este zbor direct, doua ore, iar de acolo le preia masina spitalului.

Daca ar alege sa mearga prin Hannover(care este mai aproape de Bad Oyenhausen) ar avea escala in Munchen sau Frankfurt si un zbor de 5 ore.

Ca si organizare, eu am trecut prin astea, o ajut pe Ionela cu mare drag.

Ionela, ai card bancar? Pe site-ul de la wizzair (singura companie low-cost care opereaza pe ruta bucuresti-dortmund sau cluj-dortmund) se plateste cu cardul. Agentiile de turism iti pot rezerva si cumpara biletele, dar sunt mai scumpe si trebuie sa le platesti pe loc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Sorcova, vesela
Sa traiti, sa infloriti
Ca un mar
Ca un par
Ca un fir de trandafir
Tare ca piatra
Iute ca sageata
tare ca fierul
Iute ca otelul...

La multi ani!!!!!!


Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

LA MULTI ANI DRAGELOR!MULTUMIM DE SORCOVIT MADA!CHIAR NU M A SORCOVIT NIMENI ....
Aveti dreptate cu pasaportul individual la copii,am facut si eu anul trecut pt Edy, nu m ai merge trecut pe cel al parintilor,deci vor tb pasapoarte temporare pt fetite, facute la urgenta care costa 216 ron unul si au valabilitate 1 an, asta din cauza timpului scurt.
Ionela sa faci un inetrnet banking la cont si card pt plata biletelor, sigur te a pus in tema Andreiuta
Ea este un ajutor pretios pt toate persoanele cu care intra in contact si au nevoie de ajutor,are un suflet nemaipomenit si stie cum sa te indrume.Ma bucur ca am cunoscut o
Doamne ajuta, sa se stranga banutii de care aveti atata nevoie!Va multumim tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonelaCc spune:

da stiu,gabita mi a zis andreea m a pus la curentcu toate si cu ajutorul vostru se va rezolva si problema mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Ionela, cum stati cu actele? cat sunt biletele de avion? au mai crescut preturile, banuiesc.

Ce face Teo? Crezi ca veti putea ajunge si cu ea la consult? M-as bucura din inima sa o poata vedea echipa din Bad si sa va dea indicatii cu privire la starea ei de sanatate si daca trebuie intervenit si la ea sau nu.

Pe Georgi te rog mult sa o tii departe de forum. Sa o imbarbatezi si sa o faci sa inteleaga ca mergeti acolo de unde se va intoarce un alt om. Sunt sigura ca rezultatul acestei interventii va fi unul foarte bun si ca se va schimba radical din punct de vedere al evolutiei ei. Imi spuneai la telefon ca are hemoragie care nu i se opreste. Ar fi bine sa ii comunici domnului doctor acest lucru (daca nu a incetat). Stiu ca daca are hemoragie, nu se poate interveni chirurgical.

tine ne la curent cu evolutia lucrurilor. Stiu ca mai este foarte putin timp pana la plecarea voastra. au mai ramas 16 zile si plecati. sper din suflet sa poata merge si Teo, care are nevoie de o diagnosticare corecta si de recomandari cat mai avizate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Ionela, nu ai activata mesageria privata....

Mergi la inceput