URGENTA:23.01.12.data operatiei/Georgiana/Teodora!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Ionela ce bine ca pana la urma ai reusit sa incarci poza cu fetele, stiu ca si mi e imi incarca greu cand o schimb nu stiu de ce.........Georgiana e o adev domnisoara


Olim au obtinut 2 bilete pt data de 23 ian ora 12,50, compania wizzair, pleaca de pe Baneasa
Pasapoartele costa 216 ron unul, la urgenta se elibereaza in cateva ore, au valabilitate 1 an
sper sa nu ma insel, asa era acum cateva luni cand am facut eu pt Edy.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

gaby,daca ies din tara fara tata,mare atentie ca are nevoie de procura de la tata,ca sa poata iesi din tara!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabby2011

Ionela ce bine ca pana la urma ai reusit sa incarci poza cu fetele, stiu ca si mi e imi incarca greu cand o schimb nu stiu de ce.........Georgiana e o adev domnisoara


Olim au obtinut 2 bilete pt data de 23 ian ora 12,50, compania wizzair, pleaca de pe Baneasa
Pasapoartele costa 216 ron unul, la urgenta se elibereaza in cateva ore, au valabilitate 1 an
sper sa nu ma insel, asa era acum cateva luni cand am facut eu pt Edy.




mamico, intreaba la servicu/rude/vecini daca cineva te poate imprumuta cu bani. Intre timp noi vom mai strange, si ii vei returna pana in ziua plecarii sau cand vei reveni.

Sa ne mobilizam pana miine seara toate, sa aiba in minte clar pasii de facut si lista cu cele necesare.

1. Cat costa 2 pashapoarte la urgenta?
2. cat costa transport din aeroport
3. cat costa transport Iasi -> aeroport
4. se adauga cei 450 euroi pt inca o consultatie la pitica
5. fa-ti lista cu ce acte trebuie pt pashapoarte, sa te duci marti si sa le depui direct. Fiecare drum conteaza, esti mai aproape de final. Cine a facut de curand, va rog scrieti aici.



Rog pe prima pagina sa se faca un total: suma finala necesara pt urmatoarele, suma actual stransa.

edit: am facut o mica donatie in contul BRD. Miine vor intra banutii.
Gabyy, pune te rog link-ul cu costuri, si acte necesare. Atentie, pt fiecare copil in partte trebuie o copie unica a actelor parintilor. DIn ce tin minte, pt amandoi copiii trebuie poze/prezenti acolo, ambii parinti de asemenea. Inca un lucru, in provincie lucrurile se misca mai greu.

Un alt lucru: cand mergi la banca BRD, vezi daca poti retrage in strainatate bani de pe el. Trebuie si sa va intoarceti din spital, sa platiti si transporturile respective. Daca extrasul de card BRD costa, si internet banking v-il ofera mai greu, uitati-va doar la bancomat ce suma aveti in cont periodic - cred ca interogarea cont nu costa. In momentul asta, orice banutz conteaza.
Va trebui un tel. care sa functionezxe acolo. Eventual un roaming activat. Rog 2-3 fete din germanica, daca pot sa ofere nr lor de mobil, in caz de nevoie sa poata sa va dea un sms.


inca un edit: mamico, moralul sus. Te sustinem noi! Tu ocupa-te de copii, organizeaza actele, fa bagaje, totul va fi bine!
Ia-ti pix, o foaie/agenda, si scrie-ti ce trebuie sa faci de acum, si impartit pe zile. De emotii, in ultimul moment iti va fi usor sa vezi cum punctezi fiecare pas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Pentru situa#355;ii de urgen#355;#259; romānii pot solicita pa#351;aportul temporar, care se elibereaz#259; īn cel mult 3 zile lucr#259;toare. Pre#355;ul de cost al pa#351;aportului temporar este de 216,0 lei (84,0 lei contravaloarea pa#351;aportului se achit#259; la unit#259;#355;ile CEC Bank, 32 lei taxa consular#259; se achit#259; la unit#259;#355;ile CEC Bank sau la trezorerie, dup#259; caz, #351;i 100 lei tariful suplimentar de urgen#355;#259; se achit#259; la trezorerie), #351;i are un termen de valabilitate de 1 an.



copy paste de pe site ul ministerului

deci 2 pasapoarte 432 ron, cu asta am raspuns la pc 1, se pare ca m am inselat dureaza 3 zile eliberarea nu cateva ore cat am zis eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

am editat si tot asa se vede textul, nu stiu de ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

cleo a punctat foarte bine

hai ca trei zile nu-i asa mult, bine ca nu-s trei saptamani. dar sa se organizeze mama fetelor cu actele.

mihaela, eu am inteles ca merge si tatal cu ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela77O

gaby,daca ies din tara fara tata,mare atentie ca are nevoie de procura de la tata,ca sa poata iesi din tara!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...


da stiu, alta bataie de cap cu asta
sa speram ca obtinem bilete si pt tata si Teo sa plece toti IN ACELASI TIMP






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

gaby,daca merge este ok,daca nu,sa faca procura,costa vreo 50 ron,dar cel putin nu vor avea surprize!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

http://www.pasapoarte.mai.gov.ro/



LINK UL DIRECTIEI DE PASAPOARTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

de la aeroport pana la clinica li se va asigura transportul am inteles de catre clinica


Ionela te ai gandit cu ce veniti la Bucuresti, aveti masina, va aduce cineva sau cu trenul?nu cunosc aceste detalii.......




revin dupa ce culc copilul.

Mergi la inceput