Minunea de Florina are nevoie de noi cap2

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luminita69 spune:

ANDREEA MI-A FACUT BINE SA VB CU TINE SI SCUZE DACA TE-AM SUPARAT ASTEPT TELEFONUL LUI VIRGIL PT TOT CE FACI PT COPII CU NEVOI SPECIALE INTELEG PRIN CE TRECI SI SPER CA CU CIT NE IMPLICAM MAI MULT SA REUSIM SA AJUTAM SI MAI MULTII COPII NE AUZIM LA TELEFON ORIDECITE ORI AI NEVOIE SI TE POT AJUTA CU UN SFAT .ITI DORESC O SAPTAMINA BUNA SI PLINA DE IMPLINIRI SI SUCCESE.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita69 spune:

andreea te rog cind poti da-mi un bip sa pot vb ceva cu tine astetp sa ma suni vreau sa te intreb ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Lumi, multumesc ca te gandesti la Florina si familia ei. Lunea este o zi mai lunga pt mine. Ma bucur ca ne am auzit! Sanatate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Am vorbit un pic azi cu Iulia. Au gasit farmacia care sa le prepare medicamentele si au trimis reteta. Era trista. Florina sta in casa cu 3 randuri dres si apoi sosete, cu caciula si cu botosei. Pulover gros si pantalonasi. Nici noapte nu mai doarme fara haine groase pe ea si plapuma. Fac foc, dar este degeaba. Peretii au inghetat si consuma foarte multe lemne. Mai au pentru o saptamana si gata. Iar frigul abia acum incepe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita69 spune:

sunt trista pt situatia in care se afla iulia si familia ei ,am asteptat sa sune virgil dar cred ca nu a putut sa vina sti cind poate sa sune?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Lumi, Virgil era la serviciu si a lesinat. A primit ingrijiri medicale de urgenta si trimitere la investigatii cardio. Am sa o sun azi pe Iulia sa vad ce rezultat are. Este mmajor si nu mai poate merge la cardiolog pediatru. Mi ar fi de folos o recomandare de medic cardiolog pentru adulti. Cred ca ramane optiunea si rugamintea de a trimite tu pachetul prin posta romana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita69 spune:

andreea sunt ingrijorata pt ce i se intimpla lui virgil poate e pe stresss sau pe frig nu trebuie neglijat cu trimitere de la medicul de familie si un set de analize vom afla ce a patit si sa-l indrumam mai departe ce sa faca nu trebuie sa stea asa astept vesti de la iulia si da-mi mesaj cu adresa iuliei si se rezolva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Zilele astea am tot vorbit cu Iulia. A facut programare la tg mures pentru consult, iar de la sectia cardio i s a spus ca Florinei i se va face internare. Inteleg ca pentru a i se face toate inveatigatiile de care este nevoie, trebuie internare in spital. Pe data de 29 februarie trebuie sa fie la tg mures. Revin cu info. Iulia va suna maine la spital sa i se explice clar motivul internarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Lumi, te a sunat azi Virgil, s-a dus pana acasa si vroia sa se vada cu tine. Ramane sa trimiti tu prin posta, daca poti ceea ce aveai pentru ei. Sau asteptam pana cand merge din nou acasa.

Vreau sa aduc o lamurire: Florina a fost trimisa de Centrul de Cardiologie din Mures la tratament si investigatii la Munchen. Dr de la Mures a eliberat formularul E112 prin care Florina a beneficiat de tot ceea ce a insemnat corectie chirurgicala. la ultimul consult la Munchen, au fost rugati sa mearga si la Mures pentru a fi vazuta de echipa de medici de acolo. Au tot amanat acest moment (in luna martie Florina face un an de la interventiile extrem de complicate). Ca si diagnostic a fost o malfomatie complexa, medicii se uita si acum la ea ca la o minune intrucat au fost 4 interventii extrem de grele. Este un drum pe care trebuie sa il faca, chiar daca este lung si iarna grea.
costurile nu stiu exact care vor fi, voi vorbi cu o prietena din tg Mures care ar fi dispusa sa le ia la ea. Cheltuielile vor fi cu drumul (anume benzina), mancare acolo, cheltuieli neprevazute. Desi Iulia a solicitat doar consult cardio, li s-a spus ca va fi o internare, probabil pentru a fi prezentat cazul care a fost un real succes.


Florina este o minune, nu degeaba am intitulat subiectul asa. Chiar daca a suferit astfel de interventii si recuperarea a durat 3 luni, acum vorbeste, canta, numara(mi se pare fantastic), se exprima (imi spune ca ma iubeste la telefon)....zburda si alearga toata ziua.

Asteptam si confirmarea pentru RMN la Munchen, in luna mai anul acesta.

Cu lemnele inca nu au rezolvat, vom vedea cum facem sa se rezolve aceasta problema. A mai aparut si povestea cu masina de spalat, pentru ca Iulia face reumatism de la cat spala afara, cu apa rece apoi cu calda.

Virgil inca nu a mers la consult cardio, sau cel putin nu am un raspuns in acest sens.

Suntem un pic in stand-by, dar imediat vine sfarsitul lunii si acumm se face cald si frumos, inmuguresc copacii si vine primavara, iar ele trebuie sa ajunga la Munchen.

Va multumesc din suflet tuturor celor care ne sunteti aproape.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Vin cu vesti. Am vorbit aseara in Germania si astept luni info referitoare la programarea din luna mai.
Referitor la internarea la TG Mures, daca vremea tine tot asa, Iulia va cere reprogramare. Florina este bine in acest moment, Iulia imi spunea ca ii da imunogrip si nu a racit, desi este frig bine in casa.
Au zapada cat gardul, (170) dar sotul este gospodar si a dat zapada de langa casa si au cale de acces catre strada.
Eu marti, cel mai tarziu miercuri, vreau sa le fac un pachet pe care sa il trimit prin posta in care am sa le pun cateva alimente de baza, pentru ca nici painea nu ajunge la ei.
Am sa ma intalnesc cu Lumi sa imi dea telefonul si sa il pun si pe acela in pachet.
Iulia a avut un caine ce le pazea casa si care, datorita frigului, s a stins.
Revin cu info legate de programare.

Mergi la inceput