Minunea de Florina are nevoie de noi cap2

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Luminitza, multumesc mult. Ne auzim sambata! Multa sanatate!

Fetelor, avem printre noi un medic? as vrea niste explicatii pe intelesul meu.

Am rezultatele Florinei la sange si sunt destul de multe peste limita admisa. Maine trebuie sa le trimit la medicul cardiolog.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita69 spune:

andreea fac un gest din inima de unde dau dumnezeu imi da mai mult daca imi spui ceva din analize pt te lamuresc si eu cit ma pricep eu multumesc pt urari chiar am nevoie de sanatate mai mut ca ori ce in acest moment
.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Am rezultatele la hemoleucograma si nu inteleg niste valori. Am sa iau cu mine rezultatele pentru cand ne vedem. Recuperare grabnica, Luminita!

Am trimis email medicului cardiolog. Astept raspuns si o recomandare, daca este cazul sa revina pentru investigatii amanuntite, etc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Am primit raspunsul de la medicul cardiolog, concluzia dansului este ca rezultatele sunt in limitele admise. Asteptam rezultatul de la exudat.

Luminitza, am sa iau cu mine rezultatele pentru cand ne vedem.
Am sa te sun maine seara sa stabilim cum facem sambata. Iti povestesc maine ce a intervenit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Am vorbit cu Iulia in seara asta. Sunt fara apa potabila, fara curent. Stau la lumina lumanarilor. Ieri a avut inspiratia sa ia baterii pentru o jucarie a Florinei si asa a avut o jucarie licatoare care sa ii faca noaptea mai usoara.
Copiii sunt bine, Floricica este ok.
Rezultatul la exudat a iesit bine. Trebuie sa refaca pasaportul Floricicai pentru ca a expirat. Spunea ca ar prefera sa faca unul pe termen lung, sa nu mai fie nevoie sa mearga asa des. Aveti idee care este perioada maxima pe care se elibereaza pasaaport pt copilasi? Eu am pentru Andreiut pe o perioada de un an.
Luminita, ne auzim maine seara? Am avut o saptamana plina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Andreea, pt copii sub 6 ani, pasaportul e lavalbil 3 ani. Uite aici:

http://www.pasapoarte.mai.gov.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Multumesc Andreia.

Iulia va merge la Alexandria sa rezolve si problema aceasta. Sper sa se fi rezolvat cu lumina si cu apa. Nu au apa nici pentru spalat vasele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Am nevoie urgent sa aflu ce farmacii in Bucuresti au laborator propriu. Florina mai are propanolol pentru o saptamna. Acesta trebuie preparat in laborator dupa o anumita reteta.

Stiti cumva farmacii in Bucuresti cu laborator propriu?

Multumesc tare mult.

Luminita, te rog mult, da mi un telefon. Mi am schimbat telefonul si nu mai am numerelein agenda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Incearca la farmaciile 2NA; una dintre ele este deschisa non stop la www.ghidul.ro/2nafarm/contact" target="_blank">Unirii.

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Multumesc mult, MAgda. Maine merge Virgil la 2NA. Trebuie sa ii prepare propanololul Florinei. Sper sa aiba laborator propriu si sa returneze repede medicamentele preparate. Iulia mai are doza pentru o saptamana, iar Florina este dependenta de propanolol. Din ce imi spunea Georgiana dureaza cam o saptamana. Mi se pare enorm ca timp.

Luminita, multumesc de telefon. Asa cum iti spuneam, saptamana viitoare luni sau marti te va suna Virgil (baiatul cel mare al Iuliei) pentru a stabili cand vine la tine. Sunt prea prinsa la birou in urmatoarele doua luni si nu stiu cum voi sta cu timpul. Sanatate si recuperare usoara.

Mergi la inceput