Minunea de Florina are nevoie de noi cap2

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ale-andrei spune:

buna seara tuturor. sunt mamica unui baietel de 10 luni din oradea, care a fost operat pe cord deschis la 8 zile de la nastere si care a fost ajutat de mamici de pe acest forum.
andreea as. frem sa ajutam si noi aceasta fetita cu un pachet care sa contina alimente daca se poate. te rog sa-mi spui cum pot face acest lucru. multumesc, astept mesaj de la tine si le doresc multa sanatate si forta sa reziste sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Nadia, multumim pentru pachet. Ne auzim la un telefon pentru a stabili detalii. La ei posta circula, asa ca pot primi pachetele de la noi. Multumim din inima! Sanatate lui Andreiut luptator!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale-andrei spune:

multumim de urari. o sa te sun luni sau cel tarziu marti sa-mi dai adresa si sa-mi spui cam de ce au nevoie urgent sa le pot trimite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Nadia, ma ocup eu de Florina. Acum ai treburi urgente de rezolvat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Buna seara.
Am primit programarea pentru Florina. Data de 25 mai.

Avem costul estimativ: 1300 de euro.
Costul consultului este de 450 de euro.

Am facut comanda pentru medicamente si am primit urmatoarele preturi:

Coagu Check a`48 Strips 140,-€; 5 Packs 704,90 €

Coagu Checkneedles a`50 needles 4,60 €; 3 Packs 13,80 €

Mc Donald Parents house per night 20,- €.

2569 euro ne trebuie pana in luna mai (am pus 5 nopti de cazare la Mc Donald).
In aceste preturi nu sunt incluse biletele de avion.
Este o suma colosala....


Iulia m-a sunat suparata si disperata ca nu mai au lemne. Astept sa intre banutzii din Pay-pal (saptamana viitoare) sa poata lua o noua transa de lemne.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

REvin cu o precizare: costul estimativ de 1300 euro este pentru RMN.

Florina peste 3 ani va avea nevoie de o noua interventie chirurgicala. Problemele la una din valve nu s-au rezolvat inca. Va fi nevoie de schimbare a valvei, o data ce inimioara ei creste si se mareste.

Inima se dezvolta pana in jurul varstei de 16 ani.
Pana atunci ea va mai avea nevoie de doua interventii chirurgicale pe cord deschis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Am vorbit cu Iulia si vrea sa plece pe data de 22 mai cu revenire in data de 26.
Trebuie sa rezolve cu pasaportul Florinei pentru ca a expirat. Ea a mers sa depuna actele, insa trebuie si buletinul tatalui. IAr tatal a avut si el actul expirat. Luni rezolva cu ridicarea buletinului pentru tata, iar marti pleaca la Alexandria sa depuna actele pentru pasaportul Florinei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soli spune:


andreea , buna ,

pentru cine nu sta la tara e mai greu sa inteleaga cum se duc lemnele intr o iarna ca asta , chiar daca eu stiu ca iulia e o femeie chibzuita si sunt sigura ca si a calculat provizia de lemne ,

as vrea sa pun si eu o suma care sa i ajute sa treaca hopul ,si sa speram ca vine primavara curand , cum mai e vremea la ele?

florina a stat la noi doua zile la controlul trecut , si e o fetita grozava , am niste poze pe care vi le pun si voua, e si iulia undeva in poza care se numeste florina spre aeroport si are o fata cu o mie de temeri , cum ii ''sade bine'' oricarui roman care pleaca acasa si nu stie ce l asteapta . nu stiu daca le am pus bine ,ca stau inca prost cu internetul ,dar recuperez .

as vrea sa ne spui daca ai si confirmarea spitalului cu programarea rmn .

legat de casa , andreea , eu stiu de la iulia ca anul asta au stat cu peretii mucegaiti pe care i a frecat la greu cu clor , si ca a putrezit mare parte din mobila si lucrurile copiilor .
nu stiu cat de bine ii face florinei , eu stiu ce inseaman viata acolo , ai mei stau doar la cateva zeci de km , anul trecut vijeliile au zburat si acoperisul alor mei ,
poate ar trebui sa faci alte demersuri , si as vrea sa te ajut cat pot , exista oameni , exista fundatii , exista primaria care sa dovedeasca ca familia are venituri nesatisfacatoare , cred ca exista niste posibilitati pe care ar trebui sa le cauti .

stiu cat de pretioasa e florina , e un copil pe care iulia l a vegheat intre viata si moarte , o operatie complexa din alte trei operatii ,o artera pulmonara si valva artificiala , trei saptamani la ecmo , un mic miracol la deutsche herzzentrum .

va imbratisam ,

scrie pe privat cont euro te rog sau da mi inca o data adresa ta pe email , prefer western ,e mai rapid

http://www.flickr.com/photos/75737206@N06/?saved=1


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soli spune:

as vrea sa adaug ,

iulia este genul de om care e in stare sa mearga pana la cer si inapoi pentru copii ei , mai ales pentru florina ,si care nu ar cheltui un ban pentru ea, a venit in germania cu palton si ghete imprumutate ,cu doua numere mai mari , si ii este jena sa tot ceara ceva , o admir foarte , foarte tare , e mama asa cum nu am intalnit prea des ,

o zi buna va doresc



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Soli
Ma bucur tare mult ca am vazut poze cu Florina
E intr adevar o dulceata de fetita si o luptatoare......nascuta in zi de mare sarbatoare......sunt convinsa ca o sa depaseasca toate obstacolele ca sa aiba o viata normala,lunga si fericita

Mergi la inceput