Minunea de Florina are nevoie de noi cap2

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Soli, multumim pentru poze ! Iulia este o mama extraordinara, m-a impresionat prin forta cu care lupta pentru viata Florinei !

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Soli, ti-am transmis pe PM numarul de cont si datele de identificare.
Pana in acest moment Iulia nu a primit invitatia scrisa pentru luna Mai.

Magda, Florina a stiut cand a ales-o pe Iulia ca mama:). Iulia este mama care face tot ceea ce ii sta in putinta ca aceasta minune mica sa fie bine. Pot sa spun ca eu sunt fascinata de educatia pe care i-o da Florinei. Vorbind zilnic cu ele, vad progresele pe care micuta invingatoare le face. Stie din ce in ce mai bine ce vrea, vorbeste din ce in ce mai mult, cuvintele incep sa prinda sens.

Iulia este modelul de mama demn de urmat: cu mult curaj si pozitivism a inteles faptul ca singura modalitate prin care Florina poate fi bine - este sa mearga la operatie si tratament. Aici in tara - afectiunea Florinnei nu a putut fi tratata. Iulia are un singur scop: sa isi vada copilul crescand frumos si cat se poate de sanatos. Acest lucru inseamna mers in strainatate, asteptat sa se recupereze, urmat sfaturile medicilor. Este mama care actioneaza cu constinciozitate.
Poarta inca in suflet momentele de agonie din Terapie intensiva, imaginile cu micuta conectata la aparate. Si acum plange cand isi aminteste, insa o sfatuiesc sa se uite in ochii copilului sau si sa se bucure de viata si sufletelul mic pe care il priveste. Iar bucuria cea mai mare este cand Florina ii spune mama si o strange in brate.

Amandoua sunt doua invingatoare, Florina ca lupta cu afectiunile, iar Iulia ca o sustine si i se dedica intrutotul.


In luna februarie am reusit cu ajutorul vostru sa strangem banuti pentru lemne. 200 lei donati in contul curent, 50 de dolari primiti prin pay pal. Va multumim din inima.
Cu vremea de afara, cred ca le vor ajunge pana in primavara.
Va multumim din suflet tuturor celor care ne sunteti alaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

La Multi Ani si o primavara cat mai frumoasa alaturi de cei dragi!!!!!

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream
http://www.lesch-nyhan.eu/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

La multi ani, Diana! La multi ani tuturor mamicilor, bunicilor, fetelor si fetitelor! La mylti ani tuturor! Va multumim ca existati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Weekendul ce a trecut asteptam cu mare drag sa o vad pe Floricica. A fost racita si m am vazut doar cu Iulia.
Luni au fost la consult la pediatru si are bronsita acuta. Tratamentul il incepe azi. Doar siropul pe care i l a recomandat medicul este 50 de lei. i a dat si antibiotic...
Am facut programare la Mures pentru data de 23 martie, insa, in urma discutiei cu Iulia, contramandam.
Luminita, au primit jucariile de la tine. iti multumeste Iulia foarte mult si pentru telefon.
Helbi, vad cum trimit pachetele de la tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita69 spune:

andreea mai facut o mare bunurie sa le foloseasca cu placere eu nu prea sunt bine am facut recadere la depresie dar o asemenea veste mai facut o mare placere poate vb mai tirziu la telsefon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Huh, vin cu vesti nu tocmai placute. Pot spune chiar triste.

Luna aceasta Iulia nu a primit indemnizatia de crestere copil. Au fost la primarie si au depus din nou actele. Conform legii, are dreptul sa stea in concediu pana cand Florina implineste 3 anisori (octombrie 2012).

Situatia aceasta a dat peste cap toate planurile ce si le facusera.
Pe 22 mai trebuie sa fie la Munchen pentru consult si RMN. Ne sunt necesari 2000 de euro doar pentru RMN si medicamente, la care se mai adauga costurile cu hotelul si cu mancarea acolo pentru o perioada de 5 zile.

Florina a avut bronsita acuta (pare-se este virus) insa, dupa medicamentele administrate, este mai bine.
Iulia a acumulat datorii la farmacia din sat si i se dau medicamentele doar daca le plateste cu banii jos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

La multi ani, Florina si multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

La Multi Ani Florina!!!!

mami de maimutzica mica www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream


Daca va place un vot va rugam nnd1si nnd2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

La multi ani minune pretioasa!




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

Lumina Sfanta pentru copii



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput