Minunea de Florina are nevoie de noi cap2

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

La multi ani, Florina si multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gatea1980 spune:

LA MULTI ANI FLORINA.!!!! SANATATE MULTA MULTA CA AI NEVOIE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Multumim din inima dragi fete!


La multi ani tuturor Florilor! Va multumim pentru urari. Florina a petrecut cu un mic gratarel, suc si o prajitura. Nu mai este racita, nu mai haraie. Iulia a facut pasaportul pentru Floricica. Sper sa strangem banutzii pentru consult si RMN.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

La multi ani cu sanatate, Florina !
Ne bucuram pentru vestile bune !

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

LA MULTI ANI FLORICICA NOASTRA!SA CRESTI MARE, SANATOASA SI FRUMOASA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Fetele, multumim tare mult pentru felicitari.

Am lipsit un pic de pe forum, dar am revenit.
Maine ma vad cu Iulia si cu Florina. Mergem la cumparaturi de Paste. Vor veni cu o masina si sper sa reusim sa cumparam tot ceea ce este nevoie pentru masa de Paste.

Florina a scapat de raceli si de haraiala, este mai bine, ar vrea sa stea numai afara. Abia astept sa o vad maine si sa pun si niste poze cu ea.

Zilele trecute m-am necajit pentru ca Iuliei i-a venit poprire pe ajutorul ce il ia ca insotitor al Florinei si va primi suma de 550 lei lunara diminuata cu 30%. Poprirea este pentru un card pe care ea nu l-a mai platit de anul trecut, din momentul in care au inceput cheltuielile cu sanatatea Florinei.

Multumim tuturor celor ce s-au gandit la noi.

Am strans de la data de 01 aprilie pana acum 400 lei si avem biletele de avion pentru data de 22 mai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Buna seara,

Mai avem 21 de zile si fetele pleaca la consult. As vrea sa scriu mai mult despre Florina, insa ma simt nevoita sa vorbesc despre Iulia.
Nu trece printr-o perioada tocmai buna, acuza dureri de cap continuu si nu se simte bine.
Pe de alta parte, rememoreaza ceea ce a trait in perioada celor 4 luni de spitalizare ale Florinei. Ar avea nevoie de consiliere psihologica pentru o perioada de timp. In acest sens am discutat cu Fundatia Mereu Aproape care ofera consiliere parintilor cu copii bolnaviori. Daca printre cititori exista psihologi specializati, va rog sa ne ajutati.

Florina are nevoie de o mamica "functionala".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Dragele noastre,

suntem pe ultima suta de metri cu pregatirile pentru plecare.

Avem biletele de avion, avem stransa suma de 2590 euro. Aceasta suma va acoperi RMN-ul 1300 euro, consultul 450 euro si medicamentatia 731 euro. Ne vor mai trebui banuti pentru diversele cheltuieli aparute in cursul sederii de 5 zile la Munchen. Iulia are o promisiune de a face rost de suma de aproximativ 500 euro pentru a acoperi eventualele cheltuieli.

Saptamana trecuta am avut bucuria de a petrece cateva ore cu Florina care a crescut, vorbeste bine, stie exact ceea ce vrea, mananca insa putin si des. Plange cand i se face testul de coagulare, o doare si se supara, dar este inconjurata cu afectiune si atentie.

Va multumim din suflet pentru tot ceea ce se petrece aici, pentru ca exista oameni minunati care stiu sa fie aproape.

Va multumim din inima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Tinem pumnii stransi si asteptam vesti bune de la control !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Multumim tare mult, Magda!

Mergi la inceput