Minunea de Florina are nevoie de noi cap2

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Dragele mele,

nu stiu cum sa multumesc acestei comunitati. Floricica pleaca maine cu mami a ei la Munchen. Cu ajutorul vostru am reusit sa strangem banii necesari pentru tot ceea ce presupune aceasta deplasare, controlul, medicamentele si RMN.


Va multumim din inima.

Revin cum am vesti de la ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Doamne ajuta sa se intoarca sanatoasa si cu vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Va asteptam cu vesti bune !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Buna seara,

Fetele au revenit in tara. Azi m-am vazut cu Iulia, mi a dat scrisoarea pe care au primit-o la consult. In scurt timp vom avea si traducerea.
Consultul a decurs bine.

Vestile nu sunt imbucuratoare.

Asteptam programarea pentru cateterism investigational si, in functie de acesta, se va lua decizia pentru o noua interventie pe cord deschis. Programarea trebuie sa apara in scurt timp si de aceasta data nu vor mai merge pe cont propriu, ci vom apela la formularul E112.

Din discutia cu Iulia am inteles ca inimioara Florinei s-a dezvoltat si a aparut un debit marit de sange, iar valva ce a fost schimbata prin interventia din martie anul trecut este posibil sa necesite schimbare anul acesta. Se va decide in urma cateterismului.

Medicii nu au mai considerat necesar RMN, ci au decis cateterism.
Maine voi reveni cu calculele referitoare la cheltuielile facute.

Multumim din inima ca ne sunteti alaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Tinem pumnii stransi pentru obtinerea formularului necesar pentru cateterism si va dorim ca acesta sa aduca vesti bune !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Multumim Magda.

Am primit invitatia pentru cateterism. In data de 5 iulie trebuie sa plece, astfel incat in data de 6 iulie la ora 11 sa fie la spital. In functie de rezultate se va decide daca va ramane pentru operatie sau nu.

Am facut deja programarea la medicul cardiolog in vederea obtinerii formularului. In invitatie ne este mentionat faptul ca S2 nu acopera tratamentul dentar in timpul sederii in Germania, iar daca sunt probleme cu dintisorii nu se poate intra in operatie. Am luat legatura cu medic stomatolog care trateaza copii si avem programare si la dintisori pentru ca Florina are cariute.

TRebuie sa cumparam biletele de avion, insa de aceasta data este doar dusul, pentru ca nu stim cand vor reveni.

Casa MC Donalts este inchisa, fiind in renovare.


De 1 iunie Florina a fost la spectacolul organizat de comunitatea DespreCopii. S-a bucurat de copilarie ca toti ceilalti copilasi, a ras, s-a jucat cu balonase, a incercat timid sa "agate" un baietel dar trebuie sa mai faca exercitii.

Revin cu blogul cu poze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

m-am gandit sa va bucurati si voi vazand minunea mica

www.flickr.com/photos/23251288@N07/7326611438/in/set-72157630011776910/" target="_blank">florina de 1 iunie, la evenimentul DC





Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

clip party 1 iunie



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Alinuk, multumim.
Au fost tare bucurosi de spectacol, in special Alex.

Am primit invitatia, pe 5 iulie trebuie sa fie in Munchen. Trebuie sa iau biletele de avion doar dus, pentru ca nu stim cat vor sta. Invitatia este pentru 3 saptamani.
Este nevoie ca Iulia sa stea la Ronald Mcdonalds house, mai ales in perioada de terapie intensiva.
Maine vin la consult la dintisori, iar marti la consult cardiologic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Azi Floricica a avut parte de consult medical la dintisori. A fost un adevarat "cosmar"///medicul s-a jucat in toate felurile, asistenta i a dat cerceii ei, au adus maimutoaie sa o imbuneze, mamica i a suportat toate cererile....abia a stat sa eevalueze cati dinti sunt cariati si ce trebuie sa i se faca.

Nu sta la consult deloc, ii este frica si nu lasa pe nimeni sa se atinga de ea.

Medicul ar fi putut sa ii lucreze toate cariile pe care le are, insa nu sta si trebuie lucrat sub anestezie.

Drept urmare, i-a dat o trimitere la un centru specializat pentru copii pentru a i se face anestezie generala.
Cei din Munchen au recomandat maxima prudenta la anesteziere care trebuie facuta cu un consult cardiac prealabil. Recomandarea lor a fost tratarea dintilor la spitalul lor, insa aceste servicii medicale nu sunt decontate de formularul E112, iar costurile sunt foarte mari.

In Romania pentru anestezie generala va trebui sa plateasca 500ron.

Marti au consultul la inimioara pentru a obtine formularul.
Din ce am inteles, prin operatie se va schimba valva - care in acest moment este mecanica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aminca spune:

Am facut si eu o mica donatie in cont, banii intra azi sau cel tarziu maine.

Mergi la inceput