Minunea de Florina are nevoie de noi cap2

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Amica, iti multumim.

Multumim din inima lui B.G. si M.G. ca ne-au fost si ne sunt alaturi in acceasta campanie si ne-a sustinut cu biletele de avion si de aceasta data.

Dragilor, avem biletele de avion pentru data de 5 iulie, nu avem data de intoarcere pentru ca depinde de se va intampla la consultul de pe 6 iulie.

Pana atunci avem de luat raportul medical pentru formularul E112. Apoi de mers la Casa de Asigurari Alexandria pentru a depune dosarul si a astepta raspunsul. Nu am teama in privinta formularului, se va obtine in timp util.

In momentul de fata ne confruntam cu problema dintisorilor. Florina are cateva carii care trebuie tratate. Acum doua saptamani au fost la un control stomatologic, insa medicul nu a putut sa faca tratamentul cariilor pentru ca Florina trebuie anesteziata total. De aici a inceput cautarea. I-a fost recomandata o clinica stomatologica pentru copii, au fost la consult in aceasta dimineata. Niciun doctor nu doreste sa isi asume o anestezie totala a copilului. Si au fost trimise la facultatea de Stomatologie. Nici aici nu au dorit sa isi asume anestezia si tratamentul. Anestezierea este foarte importanta pentru ca exista riscuri.

Pe de alta parte, Hertzentrum a specificat clar ca daca apar probleme cu dintii in timpul sederii in spital, toate tratamentele vor fi suportate de catre familie pentru ca E112 nu deconteaza astfel de tratamente.

Drept urmare, daca vreo mamica care citeste acest post - si are un copil cu afectiuni cardiace care a necesitat anestezie generala pentru tratament stomatologic - rog sa ne scrie.

Asteptam cu emotie sa aflam ce se va intampla la consultul de pe 6 iulie.


In alta ordine de idei, am schimbat conturile bancare de donatii. Rog moderatorii sa le treaca pe prima pagina.

Titular de cont
Petrica Iuliea
Raiffaisen Bank

RO14RZBR0000060014591172 CONT DE LEI
RO46RZBR0000060014591178 CONT DE EURO
RO08RZBR0000060014591183 CONT DE DOLARI.

Swift RZBRROBU

Vom schimba si contul de pay-pal. Voi anunta acest lucru in momentul in care primeste Iulia cardul.


Va multumim ca ne sunteti alaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soli spune:

Andreea, ma vad nevoita sa fac niste completari sau modificari ,dat fiind ca am fost cu florina la consult si mi au trecut prin mana si invitatiile la spital .

daca problema cariilor nu este rezolvata in Romania , va trebui rezolvata in Germania , inainte de cateter. Acest lucru costa , nefiind acoperit de formular e . Exista insa o posibilitate sa o faca fara anestezie generala data fiind experienta . Daca e cazul unei anestezii generale , acest lucru nu se face cu control cardiac ci monitorizare cardiaca pe parcursul interventiei dentare , lucru la care deocamdata nici un medic din ro nu pare dispus sa se inhame .

daca nu rezolva in nici un fel problema dintilor , nu intra in cateter .

cateterul nu este programat doar ca o forma suplimentara de investigatie , ci pentru ca inca nu stiu exact ce nu e in regula , si cu asta vor lamuri ce interventie chirurgicala au de facut . necesitatea reoperarii nu este pusa sub semnul indoielii , este evidenta .

au cerut initial trei saptamani pentru formular , si au mentionat pe invitatie eventualitatea prelungirii pana la trei luni .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

conturile valabile sunt cele din penultimul post?



"Munca in exces dezumanizeaza si de aceea e imperativ sa vedem munca cel mult ca pe un rau necesar, ce trebuie evitat sau scurtat ori de cate ori avem ocazia, daca vrem sa ne pastram integritatea fizica si sanatatea mintala. !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Andreea ,fratele Florinei mai are nevoie de hainute?

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Fetele se pregatesc pentru drum. Soli, multumesc pentru completarile tale.

Multumim pentru suportul tau in tot ceea ce inseamna Florina.

Da, conturile bancare in care se pot face donatiile sunt pe numele mamei, am sa o rog pe Papanash sa le transcrie si la prima pagina a subiectului. Multumim pentru fiecare suma donata.

Anca, Alex mai are nevoie de hainute. Iulia si Florina vor fi plecate pentru 3 saptamani minim, asa ca vom relua discutia in momentul in care ele revin.

Va multumim pentru ca aceasta comunitate exita.

Pe data de 6 Florina va merge la consult stomatologic, intrucat in tara nu a fost chip sa gasim un medic care sa isi asume si sa faca corect anestezia copilului pentru a beneficia de tratament stomatologic.
Cariile puteau fi rezolvate aici, insa toti medicii isi doresc pacienti cuminti. Florina nu sta nici la consult stomatologic, asa ca un tratament dentar, cu freze sau bisturie nu poate fi facut decat sub anestezie.

Pe data de 16 iulie a fost reprogramat cateterul si apoi se va lua decizia.

Va voi tine la curent cu evolutia lucrurilor.

tuturor celor care ne cititi, ne sustineti si ne sunteti alaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Floricica cum zice Andreea,suntem alaturi de tine!sa nu ti fie frica la dentist!
Sf.Parascheva sigur e alaturi de tine si te a ajutat sa ajungi o fetita frumoasa,cuminte,scumpa pe care am avut placerea sa o cunosc
Doamne ajuta sa depasesti toate obstacolele care apar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Multumim, Gabitza.
Fetele au ajuns la Munchen, astept sa vad ce se intampla cu dintisorii si va tin la curent.

Pentru cateterism s-a facut reprogramare pentru data de 16 iulie, asta in caz ca este vorba de tratament la dintisori.

Revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Cum se simte Florina in urma cateterismului? S-au rezolvat problemele sau este nevoie de operatie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Buna Magda,

multumim de intrebare.

Cateterismul a fost amanat pentru vineri, adica maine. Floricica a racit , a avut un virus se pare, in cele din urma a fost acceptata in spital si sper ca ziua de maine sa se sfarseasca doar cu recuperarea dupa cateterism care sa fie suficient ca si investigatie si interventie.
Astept si eu vesti sa vedem ce se intampla.

Cu dintisorii s-a rezolvat fara anestezie ceea ce a insemnat scutirea de bani. Au tehnica si experienta de pot face un copilas care nu suporta sa fie atins sa stea linistit la o lucrare dentara.

revin cu vesti dupa ziua de maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Este o veste foarte buna faptul ca s-a reusit rezolvarea problemelor cu dintisorii fara anestezie !
Tinem pumnii stransi maine la cateterism !

Mergi la inceput