Minunea de Florina are nevoie de noi cap2

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

daca ajungi la ei, sa-i dai micutei si pupici din partea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Marcia, o pup. Abia astept sa o vad.

S-a schimbat programul, in sensul ca nu mai merg eu la ei. Vor veni marti la un consult, pentru ca este o problema la gatuz, de care nu stiu sa dau foarte multe detalii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

sanatate multa si sper sa nu fie nimic grav....

si weekend placut

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Mihaela, nu este ceva grav. Doar o vascularizare excesiva a anumitor zone. vor veni la consult si vedem ce spune medicul.

Scriu si aici pe subiect. Daca aveti carti sau o arhiva de carti, va rog mult, trimite=ti-mi pe email. Vreau marti sa le dau un dosarel cu carti de citit.

Ar fi usor sa ma duc sa iau cartile copilariei, dar ma gandesc ca as vrea sa aiba mult, mult de citit.

Saptamanile trecute au primit un pachetel si erau carticele in el. Oh, multumesc tare pentru carticele.

Florina ascuta muzica si danseaza. II place sa asculte povesti, este atenta la detalii. Asa tare ma bucur ca ii merge bine din punctul asta de vedere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Andreea, am un pachetel mic pentru Mikita(4 carticele cu 4 povesti si un puzzle f simpatic) si pentru Alex(cateva dulciuri) si nu stiu daca reusesc sa ajung la posta. Ne putem intalni maine sa ti le dau tie?

Edit: am mai cercetat si am mai gasit 2 pulovere pt MIkita, o minge pt Alex si cateva jucarioare micute de la oua kinder sau pufuleti cu surprize, cu care s-ar putea juca impreuna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Alex_andra, da. ne putem vedea maine. lasa mi pe privat nr tau de mobil.

Am vorbit cu Iulia si Mosul de la mine va contine in special pentru Alex stilou,culori, caiete si bloc de desen. In seara asta am fost prinsa pana pe la 11.30 si nu am avut timp sa ajung la Obor sa caut rechizite.

Ei vin maine sa ia niste obiecte ce le am pentru ei (casetofon, monitor si carti de retete de mancaruri) la care se adauga pachetul luat de la Gabytza unde am carti de citit, si lucrusoare pentru AlexGabitza....Yuppi.

Ca si timp - ma vad cu Iulia pe la ora 13, dau bagajul asta. Seara ne putem vedea, daca vrei.Eu am sa alerg dupa rechizite. Sper sa am noroc sa ma intalnesc cu o prietena a mea in timp util(are un sac de haine pentru Alex)....

Daca nu ma vad cu ea, atunci toate cele stranse (ce imi dai tu, ce cumpar eu si sacul de la prietena mea luat dupa ce ma vad cu ei) pun miercuri la posta.

Multumesc, Alex_andra.

Gabitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Alex_andra, multumesc pentru carticele. Sunt minunate. Am luat si eu azi Bambi pentru Florina. Acelea mici, s-au nimerit la fix, ca a inceput sa ii placa sa se uite pe ele.

Sunt bucuroasa ca au ce citi, la ceas de seara, mai ales cu vremea de afara.

Din ce am inteles de la Iulia, doctorul i-a dat explica ca acele vascularizari pronuntate in anumite zone ale gatului, capsorului, sunt datorate medicamentatie pe care o primeste. Uf, si medicamentele astea...te fac bine pe o parte si te defecteaza pe alta.

Pe 17 ianuarie vin la analize medicale de sange, exudat si urocultura.

Am mai strans un pachetel pentru ei, sper sa ma vad cu baiatul cel mare maine sa le dau.
Nu am luat cadouri pentru ai mei, dar pentru copilasii acestia dragi mie da.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Buna seara fetelor , cele care o ajutati pe Florina, cu ce puteti in aceasta incercare la care este supusa.
Vroiam sa va spun ca Ieri cand m am vazut cu Andreea tot vb de Florina, mi a zis ca nu are brad si decoratiuni pt ca anul trecut fiind mica l a trantit si s au spart toate globuletele.Si ma tot gandesc cum sa facem sa i facem aceasta bucurie.Timpul e cam scurt cred pt a trimite unul prin posta asa ca m am gandit sa contribuim cu banuti ca mamica sa cumpere unul de plastic si decoratiuni pana sambata de acolo de la magazin.Cat poate sa coste un bradut de plastic mai micut cu ceva decoratiuni?
Ce ziceti, va bagati sa i oferim Florinei bradut de Craciun?
Merg si eu maine sa depun o ramurica......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Gabitza, saru mana mult....

Da, nu au bradutz de Craciun...am sa le trimit si eu o suma pentru a face copacelul.

Sper sa mai gaseasca ceva la magazinul din sat.

Multumim tare mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Acum am pus un colet de vreo 7 kg cu hainute si incalataminte pentru baiat,scuze ca a durat atat

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput