Gemanutele in asteptarea lui Mos Craciun!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olim spune:

salutare
cam tarziu pentru cafea, dare multumim oricum
am iesit la 8.30 din casa si am intreat la ora 17, deodata cu Alex.
grea marti 13 decembrie bine ca a trecut.

noi cu muci, tuse, amigdalita care nu mai trece, puseuri de febra, antitermice si antibiotic, sper sa isi revina saracu de el, ca e tare obosit.Mai avem 2 zile de scoala si luam vacanta, abia astept.
Cred ca maine semnam la notar si apoi asteptam verdictul final al bnacii, care in principiu este ok, urmeaza detaliile de creditare.Aici e diferit de acasa, ca sa inaintez un dosar in banca trebuie sa ai un precontract, dar macar e gratis.
Acum ne uitam dupa mobilier, renovari si altele, asa ca avem ce sa cerem mosului
Black, nu am sanse sa ne mutam pana atunci, caci vrem sa renovam toata casa, in locul grajaului vrem sa facem sufrageria si bucataria, schimbam tot sistemul de electricitate, incalzire, geamuri,bai, usi si apoi ne mutam.
caci nu putem sta in casa cu copil mic si cu santier, prefer sa platesc cateva luni de chirie in plus si sa ne mutam in conditii.

cam atat de la noi,fug la culcare ca maine iarasi am de rezolvat probleme administrative gasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Poftiti la o cafea aburinda!

Olim, cum mai stati cu sanatatea? Sper ca sunteti bine!

Black, asteptam poze de la noul apartament! Ai terminat amenajarile?

Doina, cand soseste micuta printesa? Cred ca abia astepti! Iti doresc un sfarsit de saptamana frumos, alaturi de ea!

O zi buna!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna fetelor!
Olim , cum sunteti, mai bine?
Lora in ajun de Craciun vibe printesica , Catalin lucreaza in Ajun pana la ora 14.
Black, voi ce faceti?
Restul fetelor, nu mai spuneti nimic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna!
Unde sunteti? cu treburi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
La noi a venit iarna, ninge ca-n povesti si imi place!
Asa ca va ofer o cafea fierbinte la gura sobei....virtuale!
O zi frumoasa, sa aveti!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Lora, bine ca ninge la tine, iar in Brasov si Predeal nu! Pe mine una nu ma supara acest fapt, insa am un copil tare dezamagit care se uita cu jind la sanie!

Am sa fac si poze cu casa, chit ca suntem doar amenajati pe jumatate. Maine il ducem pe Dragos la Mos Craciun la tati la serviciu, unde sper sa cante si el un "Mos Catziuuun, Mos Catziuun!" Vestea buna este ca incep job 2 abia din 10 ianuarie (ala cu garzile ), vestea rea este ca am o gramada de drumuri si situatii de facut de sfarsit de an. Si numai vreau, si numai pot sa stau ore peste program la munca. Poate in garzi sa-mi mai revin si eu cu scriptologia.

Doina, am gatit varza murata la cuptor cu afumatura pt sot, si cu mamaliga mie.

Nu am idei de meniu de sarbatori: eu nu vreau sarmale si salata boeuf, sotul nu vrea curcan si racitura. Puncte comune: chec de iarna, salata de vinete, rulada aperitiv cu cascaval, ciorba de perisoare, friptura de porc, 1-2 prajituri facute in casa. Gatesc de sambata, caci nu astept musafiri (poate mama in Ajun). De Revelion vom sta acasa, am zis pas la o oferta la un hotel de la Paraul Rece (prea aproape de munca ).

Olim, succes la amenajari! Stiu ce frumos este, insa si ce greu cand astepti dupa bani si le faci cu taraita! Creditul este in conditii avantajoase (dobanda mica, avans mic, perioada indelungata?) Multa sanatate lui Alex!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

salutare tuturor
black, credit nu am luat prea mult ca aveam bani de la apartamentul de la cluj, dobanda mica, 3.5, pe 10 ani, platim aceasi suma cat chiaria, deci nu se simtela buget.
Vrem sa facem o reforma generala, adica schmbat geamuri, usi,izolare exterioara. nici nu vreau sa ma gandesc ce santier ne asteapta
sanatosi sa fim, ca toate trec!

noi azi mergem la eco 3, sa o vedem pe Sophia, sa vorbesc cu obstreticianu, sa vedem cu rezolvam cezariana daca e necesara.Aici is impotriva acestei proceduri, ca doar trebuie sa munceasca medicii, si e mai usor sa nasti natural sau sa scoata rapide forcepsul, decat sa taie.
Black, sa ne spui cum a fost la intalnirea cu mosu?

Lora, va invidiezi ca aveti zapada, ne tot gandim unde sa il ducem pe Alex aproape sa vada si el zapada anu asta.
Doina, ce faci, cum sunteti!
Raluca, ai disparut asa repede cum ai aparut?
mercedes, tu ce mai zici?

toata gasca si mai tre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna!
Black, eu am mers saptamana asta mai pe legume, carnet mai putin le-am dat si chitaie rau...
Olim , uite acum am terminat cu fata carnatii de aranjat, azi am facut si curat in toata casa, norocul mare e ca e fata acasa si m-a ajutat mult.
Lora, la voi e zapada? la noi a nins azi dimineata, credeam ca o sa vedem zapada asezata si pe la 10 a iesit un soare, rece, dar a topit tot...e noroiala de imi e sila...
Maine sunt mai pe usor, sa vad ce prajituri ma hotarasc sa facem cu fata.Voi ce faceti fetele cochetele ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna!
La noi a nins, nu e frig.
Voi ce faceti? eu acus ma apuc de niste prajituri si doi cozonaci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Cand vad ca lumea se apuca deja de pregatiri de Craciun (mancare, brad, cumparaturi), imi vine sa ma ascund sub masa. Nu am apucat sa fac nimic, nimic.

Azi speram sa cumparam bradul si sa-l impodobim, diseara ma apuc si eu de ciorba si de prajituri, aperitivele reci le las pe maine. Sotul s-a inarmat azi cu lista de cumparaturi dupa el, ma bazez pe el sa mai gaseasca ceva prin magazine. In schimb Dragos pluteste de fericire! Peste tot unde ajunge mai primeste un cadou, orice punga pe care-o vede "ete tzeva spetzial pentu mine???" Si este un alintat, zau ca nu-mi dau seama cand si cum a ajuns! Cu Mosul... l-a ignorat complet, nu a vrut sa stea la el in brate, i-a dat atentie fix cat a primit cadoul (o masinuta de curse si niste titirezi), in momentul in care se colinda facea curse de alergare cu alt baietel si cu Tania (prietena lui ). Cand au cantat copiii tragea de ta'su sa mearga sus la birou "la cacator sa schiu tzeva". A scris o pagina intreaga cu cifra 3 (preferata lui), pe care mi-a adus-o drept cadou.

Ah, si am super zapada la Predeal, de-aia sanatoasa, rezistenta si ceva mai putina cu ghetus la Brasov.

Olim, succes la control! Indiferent cum nasti, iti doresc sa fie rapid, usor si cat mai putin dureros!

Doina, numai cand te citesc si mi se face ! Ce prajituri faci? Eu sper sa o fac pe cea imposibila (cu nuca de cocos) si ceva cu crema si fructe (gen tarta). Ai ceva idei de prajituri rapide si usoare?

Lora, voi cum va prezentati la raport cu pregatirile?

Mercedes, Kokyi, cred ca sunteti ocupate cu cei mici, cu casa...

Ralu, "si ai disparut dulce minune"!

Mergi la inceput