Gemanutele in asteptarea lui Mos Craciun!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olim spune:

salutare tuturor

doina, muuuuuuuuuuuulta sanatate iti doresc si recuperare rapida
ai multa grija de tine

fetelor, va multumesc de urari tuturor
de ziua lui alex a primit un calendar de la disney cu zilele, lunile si ora, un ceas desteptator, tot de la disney, casa lui mikey si bucuria lui o macara cu telecomanda.Nu i-am tinut ziua anul acesta decat la scoala cu colegii, asa a fost sa fie.
Acum sta acasa de joi, este suspect de mononucleoza, am luat probe de sange, luni asteptam rezultatele.
Ieri i-am luat si Sophiei patutul din ikea, roz si o comoda, abia asteptam sa ii pregatim camera,
Cred ca miercurii semnam actele la notar pentru casa, si apoi asteptam inca 15 zile verdictul bancilor, sa vedem de unde luam creditul mai ieftin.Abia astept sa treaca luna asta, sa stim ce rezolvam cu casa.Nu e casa visurilor noastre, dar mai bine asa decat chirie.Sanatate sa avem, ca in rest toate trec.
pup toata gasca si va doresc o saptamana linisitita tuturor

ralu, te asteptam sa mai treci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna! Aseara mi-a dat voie sa plec de la spital caci nu avea de azi cine sa stea cu Dan.Dupa ora 12 trebuie sa merg sa imi iau biletul de externare. Cat as vrea sa am grija inima face figuri cand nu te astepti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Buna, gasca!


Doina, multa sanatate! Ai grija ca nu-i de joaca cu inima, ia-ti tratamentul la timp, fara stress, oboseala, nervi. Incearca sa te odihnesti cat de mult, fara agitatie ca vin sarbatorile si-i musai sa gatesti ca la cantina! Anul acesta, mai domol!

Mercedes, se rezolva cu bucataria! De asta nici nu am mai intrat pe aici, ne-am mutat, acum sunt la munci, suplimentar, ca-i multa treaba!

Olim, dar multe a mai primit Alex de ziua lui! Mai ales macaraua cu telecomanda, cred ca este exact pe inima lui Dragos! Succes la banci, sper sa alegeti bine pe viitor si pe termen lung. Abia aseara am dormit fericiti: prima noapte in casa noastra. Iar Dragos chiar ne-a uimit: s-a culcat singurel in camera lui, fara noi, fara plans, fara treziri peste noapte. I-a placut casa (in fine, inca mai sunt cutii si pungi nedespachetate, nu avem covoare nicaieri si perdele la niciun geam), dar umbla si intreba dar ce-i aia? ce-i acolo?

Mai trec pe la voi, chit ca pana acum am avut o zi si inca nu am ajuns sa iau celor mici ceva de Sfantul Nicolae!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Doina, multa sanatate!
Mercedes, suntem bine, multumim de intrebare! (iar am admirat-o pe Bia intr-o poza langa Giulik...asa va mai vede omu' si pe voi!)
Am pus si eu cateva poze noi, de ieri, de la padure: https://picasaweb.google.com/105133124390231857633/DropBox?authkey=Gv1sRgCLaJ596ox_aLCA#5682607220583530658
Black, spor la treburi!
Olim, bafta, sa luati un credit cat mai avantajos!



Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Black, medicamentele le iau la timp, ceas chiar, in fiecare zi stau in pat cate 2 ore , mi-am facut un tabiet sa ma uit la 2 telenvele ca sa stau ca altfel..ara dracii cu mine, dar stau, in ultimul timp nu m-am enervat, eu sunt foarte calma de felul meu,chiar nu inteleg...de ce...nu am avut stresuri , nici mici nici puternice, in acea zi eram entuziasmata ca merg sambat sa vad nepotica, am fost sa cumpar cate ceva pentru ea, eram chiar bucuroasa.Sa imi faca rau si bucuriile? Nu fac eforturi, cand gatesc, cand pregatesc zarzavaturile, stau pe scaun si toc,nu beau cafea, alcool,de 4 ani, nici un strop.Ce puii mei sa mai fac? cata pazeala? parca sunt ou? Regim tin!
Vine Mosul Nicolae la voi? Noi am fost mosii, am trimis si la copii la Bucuresti, i-am luat ceva si lui Dan.ne-am mosit si pe noi cu cate o ciocolata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

salutare tuturor
doina; recuperare rapida si muuulta sanatate iti doresc
lora, multumim de urare inca nu stim ce sa facem, batem in retragere, proprietarul vrea o clausula sa nu putem construi pe o anumita suprafata ca ii luam din vedere, si asa preferam sa renuntam la idee, maine luam marea decizie.
black, te invidiez pentru casuta noua, cred ca va simtiti tare bine in ea.Nu te stresa cu amenajatul ca ai tot timpul.Eu poate de asta mi-am dorit o casa, sa vin si cu Sophia acasa, dar se pare ca este aproape imposibil.
Am niste nervi, dar cum spunea cineva nu exista tranzactia perfecta

gasca si va doresc ca Mosul sa va umple ghetutele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Va invit la o cafea de Mos Nicolae!
La multi ani daca sunt sarbatoriti!
Sa aveti o zi cat mai frumoasa!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Lora, eu am zis: Prezent!
Sarbatoritilor de azi: LA MULTI ANI!
A venit Mosu la voi?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

si eu: prezent asa pe inserate dar tot azi se pune, nu?

lora-da,noroc cu mamagiuliei ca altfel eu n am vreme de poze si pe deasupra e si rapida si cu pozele...si pentru asta ii multumesc si pe aaci daca citeste cumva

olim-are tupeu ala, dar pana acum n-a spus nimic referitor la clauze? ati facut vreun precontract ceva ori la voi nu se practica asa ceva?

doina-multa sanatate, bine ca te au lasat acasa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Buna dimineata! Stiu ca am intrat mai tarziu, dar sper ca ati avut, voi si copilutii, Un Mos Nicolae frumos, armonios, in familie. Noi l-am dus pe cel mic aseara sa vada bradul din Piata sfatului, i-a placut, s-a uitat la luminite, a mancat covrig.

Lora, super pozele cu fetele! Insa nu am zarit-o si pe Adelina! Pe mine ma distreaza ca la voi este toamna, iar la mine in Predeal este iarna-iarna! Cu zapada, ghetus, flescaiala, drumuri blocate.

Olim, sa chibzuiti bine! Ce inseamna clauza respectiva? Nu aveti voie chiar deloc sa construiti pe terenul vostru? Nici macar sa inaltati casa cu un etaj? Ce face Alex? S-a confirmat mononucleoza?

Doina, da, chiar si bucuriile pot da palpitatii! Asa ca bucura-te incet si potolit! Hai ca poate mergeti saptamana aceasta incolo la nepotica sau poate cand ia sotul tau vacanta!

Mercedes, cat de cald este la voi? Imi vine sa fug iarna de aici sa ma mut in vest.

Mergi la inceput