Gemanutele in asteptarea lui Mos Craciun!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Tot io? Tot io!

Sunt deja la a 4 cafea, cu masina la spalat o tura. Ar tb sa si calc/aspirat/sters pe jos, dar nu cred sa mai pot acum. Abia imi tin ochii deschisi, iar peste-ora incep la cabinet. Vestea buna: 10 zile sunt grazi-free! Voi incerca azi dupa-masa sa mai fac ceva din restantele casei.

Fetele cu 2 copii, cum va dramuiti timpul/lucrurile casei/jobul? Caci eu nu reusesc sa ma adun de la o zi la alta. Si vad ca si sotul da semne deja de oboseala.

Lora, Liliac, Mercedes, Kokyi???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Na ca si io!
Black, la time te obosesc garzile, lipsa somnului de noapte nu se compenseaza cu cel de ziua...Daca ai sti ce program am eu...de ani...
Numai ca in ultimul timp, ani...parca e timpul mai scurt pentru tot, parca fuge ca nebunul , nu ne mai ajunge ca odata...Stiu ce zici caci eu am avut trei copii, de ingrijit, job, nu mi-a miscat nimeni un pai...ma ajuta sotul si cu copii si cu treburi in casa , dar limitat in functie de programul lui. Ca sa cresc copii, nu au stat la cresa, camin...am avut 7 ani femeie in casa...sa pot sa produc...ea era "doamna" eu eram ...nu indrazneam sa ii spun nimic de frica sa nu plece...si ma birjareau la maxim(am schimbat vreo 3-4 cred) Nici nu vreau sa imi aduc aminte...uneia ii placea bautura, bea pe furis...uffffffff ce am mai patit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna dimineata!
Fetelor, ce serviti pe frigul asta? O cafea, un ceai, o ciocolata calda?
La noi in dimineata asta e ceata si frig...brrrrrrrrr...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Doina, maine si poimaine mi-am luat liber de la orice munca. Din pacate, bunica a decedat azi dimineata. Nu-i ciudata viata? Exact cand te plangi mai mult, apare altceva sa-ti demonstreze ca nenorociri pot sa apara de oriunde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Black, sincere condoleante. Dumneazeu sa o aiba in paza!
Sunt atatea pe lumea asta care ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Black, sincere condoleante!
Intr-adevar uneori ne plangem fara motive

Noi ne acomodam in 4, noroc ca e Delia la noi pana luni, asa greu o saimi fie fara ea.Sofia eo papacioasa, laptele meu il completam cu lapte praf, asta la sfatulpediatrului ca nu prea a luat in greutate, oricum ma bucur ca reusesc saalaptez, cu Alex a fost un cosmar.
In rest trebuie sa ne apucam de marile lucrari in casa, al meu isi ia concediu doar peste 2 saptamani, de saptamana viitoare vin mesterii la coborarea tavanului, apoi schimbarea geamurilor, gresie, faianta, parchet, si se termina si banutii.
Alex incepe luni scoala, deja ma stresez cu mersul la scoala, nu as vrea sa o scot pe Sofia inca din casa, al meu are 2 reuniuni saptamana viitoaredeci Alex va sta acasa.

va petoate si va doresc o zi excelenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

Prezenta si euacum

black-sincere condoleante!in aceste momente ne dam seama ce mici suntem in univers

olim-felicitari pentru printesa ta. ma gandesc ca deja v-ati acomodat.Bafta la scoala!

E frumos in patru.
Daca n ar fi aceste alergaturi job, servici, gradi, scoala, activitati si alte probleme care ma termina si pe care inca nu reusesc sa le gestionez cum vreau eu probabil am avea o viata monotona si care nu ne convine noua gemenilor,nu i asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna!
Ce mai faceti, nu mai ziceti nimic?
La noi a fost doua zile mai caldut, acum e frig iar.
Voi ce mai gatiti? Eu sunt in pana de idei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Mercedes, Doina, Olim, multumesc!

A fost, a trecut. Acum sunt din nou la munci si tin locul si unei colege saptamana aceasta. Ieri am stat 8 ore la cabinet, 2 domicilii si inca 2 ore acasa cu hartoage (raportarea de sfarsit de luna). Si inca nu am terminat! Printre picatele, am decongelat carne tocata, luat 1 kg de ardei si i-am facut sotului ardei umpluti si mie, o supa cu taitei. A inceput postul Pastelui, macar asa sa ma simt bine cu mine. Pe astazi, ceva mancare de mazare pt amandoi. Dragos inca mananca disociat: o zi carne cu legume, o zi ou si alta zi legume simple (azi un ardei rosu, morcovi, cartofi piure). Ma apuca groaza pt concediu, zau!

Olim, ma supar cand te aud cu "la sfatul pediatrului dai completare". Chiar are nevoie? Mie mi se pare ca Sophia creste foarte bine si cu laptele tau. Singura atentie ar fi pt tine, legat de anemie, caci alaptatul seaca mama de resurse, dar cu hrana buna, lichide, vitamine sau chiar fier suplimentar te vei descurca minunat si fara LP.


Mercedes, ce frumos povestesti. Insa nu ti se pare prea mult? Eu abia astept sa mai lenevesc cate-o zi (ca acum, de ex, caci prefer sa stau pe aici, in loc sa fac munca in gospodarie ). Te , ai grija de tine si de copii!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Fetele, cred ca nu-s normala. La ora asta in loc sa dorm alaturi de sot, ma chatuiesc cu un fost prieten din liceu, casatorit, copil maricel, tot tacamul. Cred ca o iau razna. Si ii mai dau ca tuta si nr de mobil, caci nu suntem din aceasi localitate, in speranta ca poate suna. Ideea e ca hormonii mei o iau razna rau de tot si nu in sensul dorit de mine, cu toate ca lucrurile merg excelent intre mine si sot. Maine sper sa va spun ca mi-am revenit in simtiri!

Mergi la inceput