Gemanutele in asteptarea lui Mos Craciun!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna!
Black, ce e rau in asta? doar vorbiti, pe net si eventual la telefon. Nu e vorba de luat...hormonii razna...E doar o discutie nevinovata, care mai diversifica putin viata. Eu am amici-barbati, prieteni chiar , care in decursul timpului mi-au fost un real ajutor cand mai "turbam" eu si dintr-o discutie minora intre mine si sot facem ...si discutand cu ei, sau cu unul dintre ei, imi spuneau sincer parerea, iar eu coboram cu picioarele pe pamant si imi dadeam seama ca greseam.S-a dovedit in timp, ca o amicitie-prietenie, fara nci o alta conotatie este mai durabila intre femeie -barbat decat prietenia intre doua femei.Asta la mine.Am doi prieteni de acest fel. Cu unul am fost colega de scoala, iar pe unul l-am cunoscut acum vreo 10-15 ani. Deci...
Va rog ceva fetelor. Astazi la ora 7 dimineata, fetita de 4 ani a surorii lui Ioana, nora mea, a fost bagata in operatie, la Iasi pentru o operatie la sold, pentru reparatie sold, piciorus. Va sta dupa 4 luni in ghips. Operatia va dura 4 ore. Sa ne rugam impreuna, cum am facut-o de multe ori. Puterea credintei unita sa dea rezultate acestei fetite. O cheama Maria, are 4 ani, este o dulceata!
Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Doina, cu parere de rau abia acum am ajuns pe-aici! Toate gandurile mele sunt indreptate spre fetita mica, curaj sa treaca cu bine peste anestezie, perioada de dupa care-i infernala pt un copil de 4 ani obligat sa stea imobilizat (stiu, caci am verisoara operata de luxatie congenitala la sold de 3 ori, imobilizare 2 ani in perioade de 3 luni, ceva ingrozitor). Oricum tin postul Pastelui, cu ganduri bune spre toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

black. in spital chiar i-au dat LP deoarece nu crestea suficient.
cat despre hormoni, hai ca daca mai povestesti cu el nu se in tampla nimic decat atat, si eu mi-am regasit o fosta mare iubiere din tinerete pe FB, am schimbat nr de telefon cand eram in tara fara Marius, dar din pacate nu am reusit sa ne intalnim, desi mi-ar fii placut, deoarece nu mai stiam nimic de el de vreo 12 ani.
cei drept ca m=au trecut niste fiori cand am scris primul mesaj pe FB, dar atat si nimic mai mult.Ne=am adus aminte de tinerete si cam atat.Si sa omul e neinsurat la 37 de ani si fara mostenitori.

Noi azi am fos tla primul control la pediatru, Sofia are 53 de cm, a crescut 4 cam, are 4020, si este ok.Azi a fost prima iesire in oras la medic, eu si ea in masina, normal ca a plans si a trebuit sa trag pe dreaptasi am intrat in panica, dar ne obisnuim.
Azi la 5 mergem dupa Alex la scoala, alte emotii, dar al meu e dus din localitate si ajunge diseara doar.
Va pe toate!


Doina, Doamne Ajuta sa se recupereze rapid!

Mercedes, e greu in 4 dar frumos!Multumesc pentru urari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna,
Fetita a trecut cu bine peste operatie.Acum ureaza o lunga perioada de recuperare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

doina, sigur ca se va recupera rapid, ;ai ales ca e tanara si copii au mult mai multa vointa decat noi.
Doamne ajuta sa fie bine cat de repede

va dorim tuturor un wek frumos.
noi ne pregatim de carnaval maine, Alex abia asteapta
are un costum de dovleacacum caut masca!revin cu poze pe fb
sper sa fie vreme frumoasa sa merg si cu Sofia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

olim-cum a fost la carnaval?

doina-recuperare rapida va doresc!E grea imobilizarea dar va trece si va fi bine.
[A mea fata a stat aprox o luna o luna jumatate in gips dupa o altfel de operatie si nu a fost usor. Acum cand o vad ca si foloseste acea mana de trei ori pe saptamana la balet de mai bine de doi ani, uneori mi groaza sa nu cumva sa pateasca ceva alteori ma gandesc ca e ok daca poate si n are nimic...

black-esti perfect normala!numa probabil ai prea multe pe cap.
black-acum suntem la socrii! nu stiu daca poti realiza dar ma simt incorsetata nu putin ci foarte mult. De la miscarea aia continua zilnic dute in colo incoace(am fost capabila sa fac un orar al fetei cu programul pe saptamana sa nu uit ceva ... desi suntem la gradi inca) acum rancezesc . Sincer abia astept sa mergem maine acasa si sa stau in casuta mea.

Noi suntem in prag de inscrieri pentru scoala, am asa un nod in stomac ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Mercedes, succes si nervi tari la inscrierea fetitei in clasa I!

Io abia sunt iesita din garda, cu nervi, caci lipsesc o gramada de medicamente din aparatul de urgenta si musai sa ma ocup azi de pb asta. Nu ma mai plang de restul, caci toate trec! Vad ca se apropie 8 Martie, iar cadoul meu este: o garda!

Trece timpul si vad ca primavara intarzie sa apara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna fetelor,
Fetita Maria s-a externat, este de ieri acasa. Este pusa in ghips de sub bust pana la jumatea picioruselor, la cel operat intr-o pozitie mai ...Va fi greu dar va fi bine speram dupa asta.
Noi ne pregatim de o noua operatie la a doua escara a lui Dan. Pe 19 martie se va intrena.Suntem in "pergatiri" Daca cititi pe bolul lui Dan ii puteti lasa si mesaje de incurajare. www.claudiubita.com


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

La multi ani fericiti, fetelor! Sa aveti o zi cat mai frumoasa!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Tuturor femeilor si mamelor o zi frumoasa/senina/armonioasa, sa se simta iubite/pretuite/admirate!

Doina, tot la Bucuresti va avea loc a doua operatie? Poate lasi si tu casa atunci si vei mai petrece ceva timp cu nepoata, daca tot veti ajunge incolo!


In rest, paraca suntem blestemati. La 2 saptamani de cand a murit bunica, bunicul sotului (din Braila) este internat de urgenta la terapie intensiva cu infarct. Refuz sa ma gandesc la ceva mai rau, mi-e de-ajuns cu inmormantarile!

Mergi la inceput