Gemanutele in asteptarea lui Mos Craciun!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Aseara in telefon: "mami, te ubec!"

Azi de dimineata (cam 7.30 cand am ajuns acasa) vad un buchet de trandafiri roz si un biletel colorat, pe care scria "Te iubim, Dragos si tati".

L-am imbracat eu azi pe Dragos de plecare la mamaie si tataie, iar el saracul avea un bot ca "nu vine si mami cu noi?" Mi-e din ce in ce mai greu cu garzile astea. Inca putin, imi spun, insa in gand deja calculez cate garzi sa fac si martie, si in aprilie, si in mai, sa platesc naiba toate datoriile. Si ma dau si viteaza ca pot, sa o duc si cu mancare o singura data pe zi, si cu somn de 5 ore pe noapte, si cu dorul de copil. Macar de m-as alege cu ceva de banii munciti, insa am de dat la stat pana in mai o caruta de bani.

Fug repede sa pun rufele la spalat si sa mai dau cu aspirator/mop prin casa, dupa care munca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Black la noi, chiar daca avem o gramade de ani impreuna, pastram aceste mici sarbatori. Eu am primit o floare si un parfum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Doina, bv sotului! Voi cati ani de casatorie aveti impreuna? Ma gandesc ca in martie se fac 8 ani de cand imi cunosc jumatatea s mi se pare o vesnicie.

Olim, bizi mami, cum este acomodarea acasa? V-ati intrat in ritm? V-am admirat pe FB, Sophia este o scumpa! Nici nu ai idee ce va invidiez! Se simte ca se apropie primavara, mi-au luat hormonii razna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Black , avem anul acesta 3o de ani de cand suntem impreuna.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Nu e nimeni pe aici? OK.Revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Doina, eu sunt! Vad ca devenim din ce in ce mai ocupate, si fara timp, si fara chef... Poate ne mai dezmortim odata cu primavara.

Io sunt in silentio stampa cu barbat'miu. Este si normal din punctul lui de vedere: de 3 zile sunt plecata aiurea (cursul de urgenta, garda de 24 de ore, cabinet), iar maine am cabinet/garda/cabinet. Si inca nu stie ca in martie mi-am pus 9 garzi. Pe Dragos il vad cam 3 ore la 2 zile. Cat de normala este situatia? Si ma bate un gand sa mai imi caut ceva de munca. Clar va divorta si la proces va fi total indreptatit sa-mi ia copilul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

salutare tuturor
black de ce sa divorteze, ca doar te duci sa faci bani; nu sa te distrezi
daca tot vine primavara; poate ii scrii si tu la barzapune niste zahar pe pervaz si sa vezi cum trece pe la voi
cum stai cu amenajarea apartamentului?

doina, ce fain de voi ca aveti zapada, dar sper ca nu sunt nameti din aceia cum am vazut la stiri?ce iti face nepotica, tu cum mai esti cu spatele?
mercedes, ralu,lora, voi ce mai ziceti?

noi ne)am acomodat bine acasa in formula4 , am noroc ca e delia la noi 2 saptamani si ma ajuta mult, eu imi revin chiar bine dupa cezariana, am crezut ca o sa fie mai greu dar este ok, Sofia e bine, creste; a luat deja 300de grame saptamana asta, papa titi si completare f putin, doar cand cere.
In rest suntem tare ocupati cu reamenajarea, al meu a inceput la spart plafonul, sper ca in 1 martie sa ajunga si electricianu si se apuce de instalatie, asteptam devizul de la geamuri, usa; la scara l-am primit deja, e 4000de euroniste preturi ca zau imi vine sa renunt, la baie vreo 7000 ne asteptam sper sa ne incadram in buget.
va doresc o duminica frumoasa tuturor si mai trec













Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

doina,si noi pastram traditiile dupa 15 ani impreuna, eu am primit un buchet de trandafiri rosii de la baieti
nu imi place sarbatoarea ca atare, dar orice moment este ok sa primesti flori
noi avem o amiintire placuta din 15 februarie 2007, pe Alex, al meu nu a ajuns atunci acasa decat in 15 dimineata, asa ca am profitat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna!
Black, tu vorbesti serios de a doilea job?
Olim, nepotica , creste bine, pe 27 februarie face 7 luni, e mancacioasa, o alintata si o frumoasa. Ma topesc la propriu dupa ea. O vad pe web si imi trimit poze mereu. Sper sa se incalzeasca mai repede si sa vina cu ea pe la noi, sau o sa merg eu la ei.Vedem noi...La noi nu sunt nameti din aia de 4-5 m, a fost cam de 0,5 m zapada, unde a viscolit-o are putin mai mare, asta in oras, dar in camp era mult mai mare.Nu am avut probleme cu electricitatea, cu nimic. Si micuta ta creste bine.De ce ii mai suplimentezi? nu e laptic destul?
Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Olim, am vrut sa-ti raspund de-aseara, dar Dragos... nu am mai incaput de el la calculator! Sa iti traiasca micuta, sa fie pofticioasa, sa creasca mare si frumoasa. Cu amenajatul nu am mai facut niciun pas: lipsa de bani. Ne-am impotmolit aici si doar sa le facem pe parcurs, caci eu la cheltuieli mari cu hei-rupul nu ma mai incumet. Mi se par preturi extraordinar de mari la voi, dar probabil ca si produsul finit va arata intr-un mare fel. Si-asa ajutor numai indraznesc sa cer de la nimeni, eventual daca ar fi exact opusul.

Ce frumos povestesti tu cu barza! Dar nu cred sa gaseasca pe cineva acasa. Eh, astept concediul din iunie si vom vedea atunci.

Doina, sa iti traiasca si tie nepotica. Si sa fie primavara cat mai repede sa ajungeti sa va vedeti. La noi sunt nameti mari, dar vad ca se scurg incet-incet, semn ca s-a mai incalzit.

Gata pe ziua de azi, ca sunt la munca si chiar am treaba!

Mergi la inceput