Gemanutele in asteptarea lui Mos Craciun!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Sunt acasa, cu Dragos. L-am tinut cu mine, caci dupa garda (a doua) eu numai ajung azi la cabinet (mi-am si scrantit genunchiul stang pe gheata in Predeal, este umflat si topai intr-un picior ). Noroc ca am copil intelegator si nu ma pune sa alerg dupa el. Am pus masina de spalat, am de tras cu aspiratorul si sters prin casa, de facut ceva mancare caci maine seara iar sunt de garda. Noroc ca este inca liniste, doar duminica ce a fost vanzoleala cu pensionarele de la biserica (ca se duc nemancate, fara tratament, la spovedit si ajung sa lesine spre pranz ). Si mai sper sa apuc si eu sa dorm la pranz cu copilul, caci in garda nu-i odihnitor deloc.

Cat despre zapada eu, una, sunt satula pt 10 ani de-acum inainte! Si in Bv este zapada, dar nu ca in Predeal. Duminica a tb barbat'miu sa dea la lopata zapada din fata policlinicii, ca nu aveam cum sa intram (dupa 2 zile de ninsoare continua era zapada pana la genunchi, nametii cred ca au deja 2 m).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Are mama o fetita din 5 februarie, ora 19,50, cezariana in urgenta!Sophia are 3590, nota7 respectiv 10, refacerea este ff grea, am facut si o hemoragie la 7.2 anemie.
pupici tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Olim, felicitari! Sophia, bine ai venit pe lume! Sa fiti sanatosi si fericiti! Refacere rapida, mamico!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Sofia, bine ai venit pe lume! Olim sa te refaci cat mai repede!
Black ai cazut?
Lora, voi ce mai faceti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

va multumesc tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Olim, felicitari pt mica Sophia (care nu-i mica deloc)! Refacere rapida tie si multa sanatate si noroc in viata fetitei!

Doina, da, am cazut. Insa musai sa fiu bine, azi iarasi sunt de garda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna fetelor!
Black, la asa polei si vreme rea cum a fost cazaturile sunt frecvente, cand ne ferim mai mult, atunci ne trezim jos...te-ai refacut?
Olim, voi ce faceti? Sofia ce face? Tu cum te simti mamicuto?
Lora, Mercedes, Rall, restul gemanutelor, ce faceti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Doina, m-am refacut cat de cat. Sunt in urma deja rau cu somnul, maine intru in a cincea garda... Asta noapte pe la 1.30 un alcoolic dadea cu picioarele in usa, urland si injurand de mama focului. A inceput sa-mi fie frica sa merg la serviciu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Ufffffffffff, afara viscoleste si unora le arede de a da pe gat pana nu mai pot si apoi fac pe zbirii la camerele de garda din spitale...Am si eu o vecina care lucreaza ca camera de garda, asistenta si la fel imi spunea cand a trecut dimineata spre magazinul din cartie, la paine...si la ei in noaptea ce atrecut au fost vreo 3 betivi turbati...
Fetelor la noi a inceput sa ninga asa de tare...daca o tine asa vreo zi...am pus-o...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Ninge si viscoleste si in Predeal (neintrerupt de ieri dimineata) si in Brasov. M-am saturat de atata iarna.

Voi tineti sarbatoarea de maine, Sfantul Valentin? Mi-e asa dor de primavara, martisoare, flori, caldura.

Mergi la inceput