Gemanutele in asteptarea lui Mos Craciun!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Black spor la pregatirea zilei flacaului! E bine ca planifici si un concediu, ca trebuie, noi cu situatia noastra, nu mai putem nici macar gandi la asa ceva..si pana sa se intample, ne "luptam" cu copii mmici, rate si alte cele. Am avut un singur concediu in casnicia noastra...As vrea si eu ...macar unul mic, mic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:


Ce iarna a venit...e un ger la noi si multa zapada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Nimeni?sunt singurica pe aici...vad ca sunteti ocupate rau de tot.
Olim, ce vesti ne dai?
Black , tot cu garzile?
Lora, tu nu mai povestesti nimic?
Rall, Mercedes, unde sunteti fetelor?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Doina, vineri spre sambata este prima garda... Dar sunt ocupata cu actele/cabinetul, azi am imprumutat bani si mi-am platit integral concediul, fara insa sa ma gandesc ca in perioada respectiva este nunta unei prietene bune la care nu mai am cum sa ajung... Io ce fac acum?

Sambata i-am tinut ziua lui Dragos, chit ca abia maine face "oficial" 3 ani! A fost bine, s-a jucat cu copii, a primit o gramada de jucarii si o bicicleta. Maine voi da de !

Va pup de la multe grade sub minus, este un ger si in Predeal si in Brasov, noroc ca-s tanara si am (inca) sange fierbinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Cred ca sunteti toate pe-acasa, la caldura. Io de garda, in propriul cabinet (incerc sa recuperez din restante). Deocamdata este liniste, sper sa fie asa pana dimineata. Noroc ca am o aeroterma de la barbat'miu caci altfel inghetam de frig (s-a spart o teava la centrala si numai exista nici caldura, nici apa calda, nici apa in general ). Maine dimineata vine meseriasul.

In schimb mi-e tare dor de copil si taman maine cand ajung acasa il duce sotul pe Dragos la mama, ca sa mai stea si el cu nepotii. Mooor de dorul lui! Si mai am o garda luni spre marti si sambata viitoare 24 de ore. In total sunt 7, posibil 8. Si nici macar un tv nu exista acolo. Poate aduc eu, daca se mai lasa din ninsoare. Nametii ma depasesc in inaltime pe alocuri.

Sper sa mai dati pe aici, tare bine imi prinde cand am cu cine sa mai vb!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna!Eu am intrat, am citit dar nu am mai scris caci am vazut ca sunt cam singura pe aici. La noi nu a mai nins, avem zapada, temperaturile sunt acceptabile, nu mai este gerul din zilele trecute.In schimb ma ingrijoreaza ce se anunta...ploi...sa nu se faca un polei de sa patinam...la propriu prin curte...Facem focul la sobe si in rest mai nimic...nou.
Voi ce faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Eu am venit, numai ca singurica...voi unde sunteti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

Lasa ca ninge la noi de vineri de pe la 11 am incontinuu.Cred ca nu a mai fost asa o iarna in zona noastra de cativa ani buni. E frig si zapada peste tot si cum mie nu mi place zapada...

Maine mergem la teatru daca stiam ca va ajunge zapada si in zona noastra(pana acum am fost exceptati de neaua asta) sigur nu luam biletele, dar na asta e.

black-ai/ai avut ,,clienti,, in garda? Felicitari pentru cei 3 anisori ai lui Dragos!

olim-mai ai mult?

doina-si eu citesc dar scriu numa cand pot..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Mercedes, si la noi e o iarna, de nu am avut de mult.Ieri si azi a si plouat putin dar suficient incat sa se faca polei.E frig...brrr...dar sa nu uitam caci februarie e luna de iarna, pe vremea cand eram copil( traiam in Suceava), zapada era de 1 m, Intr-un an de Paste cand am plecat la biserica cu ai mei a nins rau de tot...Deci e iarna sanatoasa...mai omoara microbii. Daca avem caldura asigurata( lemen la noi-sobe)nu e problema...dar se face si destul deranj...asta este...Trecem si de asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna!La noi ninge viscolit...e frig rau. La voi cum este?


Mergi la inceput