Gemanutele in asteptarea lui Mos Craciun!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Mercedes, multa sanatate tatalui si tie multa putere ca sa rezisti pe langa el!

Succese la scoala micilor elevi! Inceep parca semestrul 2, nu? Inca nu m-am dumirit cum este cu anul scolar, stiu ca deja am dat azi scutiri!

Mi-a venit de vineri seara soacra si azi presteaza o ciorba de fasole a la Braila. Vedem daca-i la fel de buna ca a mea. Pana acum din tot ce a gatit nu (prea) m-a ajuns! Categoric gatesc mai bine, sotul vad ca mananca, nu spune altceva, este si normal, doar e mama lui Am trecut cu bine peste control, insa vestea proasta este ca ma lasa centrala de apartament. Sper sa o scoatem la capat pana in primavara, caci momentan nu am bani de investit si pt asa ceva. Desi, daca-i musai... Dragos a dormit prima noapte a lui cu noi, efectiv ii este frica de ceva, aproape 2 ore m-am chinuit sa-l adorm in pat la el, nu a vrut, tot pipaia sa vada daca mai sunt langa el. Ce-o fi visat urat? In fine, nu am dormit niciunul comod, copilul era cu capul pe tatele mele si cu picioarele pe capul lui ta'su.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Mercedes, eu asa o fac pe cea de porc si suntem o trupa de soc, trebuie sa imi iasa macar 10-12 castroane sau farfurii, ii dau si mamei mele cand fac(locuieste cu fratele meu).De la "adidasi" nu se alege mai nimic, din capatana, carnita slaba caci nu mancam grasimi...de aia pun si o bucata de carne slaba.Pun si morcov spre final caci pun in fundul castonelelui rondele de morcov pentru fitze...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Nimeni? Unde ati fugit? La miting?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Doina, sunt pe aici! Mai am putin si fug la munca, schimbul 2... Noroc ca azi m-am trezit la 9.45 , de mult nu am mai dormit atata. Pus masina de spalat, un pic de curatenie, ceva hartogaraie, baut 2 cafele sa ma trezesc si nitel forum.

Este saptamana mea de lenevit, caci soacra face tot ce tine de gatit si de copil. Acum sunt la plimbare pe-afara, la zapada. Si ne indulceste zilnic cu cate ceva: placinta cu iaurt, salam de biscuiti, crema de zahar ars. Recunosc ca eu doar le-am gustat, caci sunt toate niste bombe calorice si tind sa se depuna unde nu-mi doresc. Sotul, insa, este in rai!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Black, dar cum se intampla minunea sa faca asta? soacra? sau...am eu memoria scurta, sau incurc? Nu e bine ca ai putin ajutor si mai poti si tu sa respiri? Controlul a iesit bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna! ce liniste e pe aici...unde ati disparut? afara nu e vremea de plimbari...eu bucataresc.Maine pun fetei mancarica. Mi-a cerut ciorba de fasole, mancare cu spanac, pe astea le-am facut deja.Acum fac sarmalute si pentru ei si pentru noi.Maine o sa mai am de facut o ciorba pentru noi, si niste pulpe de pui pentru fata.Voi ce faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

salutare tuturor
eu sunt tare ocupata de o saptamana, ma dispera cursurile cate 4 ore pe zi, apoi ne tot uitam dupa reduceri, am cumparat niste faianta, vopsele, tot vad oferte pentru partea electrica, vrem sa schimbam geamurile, mobila
semnam marti la notar, sper sa nu ajunga doar marius singur, alex este tot mai stresat cu sosirea Sophiei, tot mai reticent, bate copii la scoala, vineri a muscat un baietel de fata, ca a zis ca nu vroia sa il bata si se gandea ca daca musca nu il doare asa tare, doarme greu, e fff agitat.Al meu saptamana trecuta a fost plecat, am fost doar eu cu Alex acasa.
Maine curs de dimineata , apoi piscinaabia astept, ma relaxez maxim.
Cam atat de la noi!


va doresc tuturor o saptamana excelenta sa aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna!
Olim cred ca e gre sa ai programul asa de incarcat , mai ales ca esti pe ultima suta de metri...Ma bucur ca gasiti la reducere ce aveti nevoie pentru casuta noua.Cam cat mai ai pana vine bebe?
Un nou inceput de saptamana cat mai bun va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

O cafeluta serviti?
Poate mirosul cafelei va aduce putin pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Doina, sunt pe aici, preocupata numai de lucruri frumoase: planific ziua copilului (am dat comanda impreuna la un tort cu masinute, cadourile i-au sosit de acum 2 saptamani, am facut invitatiile, inca mazgalesc la meniu) si planific concediul. Mi s-a pus pata brusc ca daca nu-l planific de pe acum ar fi al 4 an la rand fara concediu si numai poooot!

Maine este deschiderea oficiala la centrul de permanenta din Predeal, pe februarie am 6-7 garzi de-alea de 24 de ore, plus cabinet, Doamme sa fie bun cu noi, sa ne dea sanatate, putere de munca mie si sotului nervi tari caci el se va ocupa de copil si de casa. Avem nevoie de bani si alta solutie decat munca nu o vad. Inca refuz sa joc la loto... Oi fi in ton cu horoscopul...

Azi:

Ai nevoie de bani si te gandesti serios sa-ti cauti un alt serviciu part-time, pentru a-ti mai asigura un salariu. Ai toate sansele sa gasesti un job suplimentar, dar pentru a face fata atator sarcini, vei investi mari resurse de timp si energie. Viata personala va avea de suferit, dar probabil ai o motivatie foarte clara in minte si consideri ca merita aceste sacrificii. Cand vei culege roadele muncii tale pe doua fronturi, vei fi multumit si te vei bucura de ele, fara sa mai conteze cat de obosit esti.

Mergi la inceput