Gemanutele in asteptarea lui Mos Craciun!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata si "La multi ani" pentru noul an, sa aveti sanatate si numai bucurii!

Noi suntem bine, dar eu cam am de lucru la serviciu si nu mai am timp de net.
Black, am vazut pozele si-mi place tare mult casuta voastra, felicitari! Iar Dragos e asa mareee!!! si frumooos!!!

O zi buna va doresc!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

'Neata!
Ce faceti fetelor? Eu bucataresc.Am comanda de la Dan de ciolan cu fasole, toate din productia proprie...
Black , par mai linistita, dar nu de la faptul ca au fost toti trei copii de Craciun acasa ci pentru ca nu au iesit evenimente neplacute intre ei...mie mi-a trecut...lor nu...si nici nu pot sa le impun lui Dan si Dana ce sa simta, cum sa faca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

La multi ani tuturor sarbatoritilor de zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Nimeni pe aici? iar vorbesc singura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Nu vorbesti singura, Doina... Am venit si eu sa-ti tin de urat...

Citeam din urma si acum ma gandeam ca o portie de fasole cu ciolan cred ca imi surade si mie pentru saptamana viitoare...
Vorba Deliei... de ce nu esti mai aproape de noi?

Daca sunt Ioni, Ioane prin zona, va spun si eu la multi ani tuturor, sa fiti sanatosi si fericiti!





--------------------------------------------------
Exercitiu de timp liber...
Albumele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Suntem bine, Dragos mai behaie, insa vreau sa-l scot la zapada cu sanie caci ieri a nins incontinuu! Vineri, 13, am control de la CAS, nici nu vreau sa ma gandesc! Oricum se va lasa cu amenda, insa sper ca nu pt mine. Tematica controlului: prostiile doctoritei de dinaintea mea. Am contactat-o, refuza sa-mi predea actele cerute pe motiv ca ea numai are relatie cu CAS, sa ma descurc. O tampita!

Lora, multumesc de aprecieri!

Doina, azi merg sa-mi cumpar fasolea! Numai pot de pofta, chit ca eu cica-s la cura de dezintoxicare.

Raluca, sa treci mai des, imi e dor de postarile tale una dupa alta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna!
V-am facut pofta de fasole cu ciolan? e buna rau cu ceva muraturi.
Am facut pentru fata si pentru noi: Chiftelute(pentru noi cu sos de smantana si piure), fetei uscate asa...snitele, mancare cu carne de pui si legume mexicane, ciorba de cartofi cu sfecla rosie si smanatana, si dulce: niste cornulete cu dulceata de gutui.Am facut jumate ieri , jumate dimineata asta ca la ora 12 a plecat Dana. Voi ce mai bagati la oale? dati idei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

salutare!
dau de baut de Sfantul Ioan, cam tarziu, dar mai bine decat niciodata!tuturor!

doina, imi trimiti si mie o portie de fasole,ca tot mi-ai facut pofta!
Sau mai bine nu scriu de pofte, ca mi s=a spus pe la alte subiecte ca am frustrari legate de paftul c anu gasesc eugenii si pufuleti in Franta, si nu se stie niciodata ce raspuns primesc si aici.Oricum, ce n-=as da sa stai mai aproape si de mine
black, multa bafta vineri la control, nu te stresa caci nu prea au ce sa iti faca in aceasta situatie.Dar nu poti sa ii trimiti o scrisoare recomandata doctoritei sa o obligi sa iti predea actele, asa ai o proa legala.Stiu ca trebuie sa iti raspunda oficialin 30 dezile.Poate asao sperii putin si ti le da.
Cum stati cu amenajarile, ai terminat?
Noi acum primim ofertele de la electrician, firma de constructii, nu stim daca sa modificam mansarda sa castigam 2 dormitoare sau sa construim o prelungire a casei.Sper sa reusim sa ne mutam cat de repede, sa nu ne prinda vara in chirie!

raluca, asteptam sa ne ai scrii, ca esti tare scurta la vorba!
mercedes, tu ce mai zici, cum sunteti?
lora, spor la treaba cu jobul

eu de maine incep cursul de franceza, 3 saptamani ma duc de 2 ori pe saptamana cate 4 ore, apoi incep cursurile cu moasa, din care o sa fac 3 la piscina, abia astept.
in rest cautam mobila de bucatarie, de baie, dormitoarele sunt cam complete, mai vanam reducerile, care la noi incep pe 11, si cam atat.
eu abia ma misc, dar a mai ramas putin pana la marele eveniment

alex insa are niste iesiri, aseara am fost la niste prieteni francezi unde va ramane daca nasc pana vine Delia la noi, si abia ne=am inteles cu el, azi am dat o turapana la casa cu ei, sila fel!
lora, la tine cum a fost situatia, caci pe mine ma ingrozeste momentul cand Sophia va fii fizic cu noi.
va pe toate si va doresc o duminica excelenta tuturor si o saptamana la fel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

olim-vrei sa-ti trimit eugenii si/sau pufuleti? nu cred ca ar fi greu..

black-daca nu e activitatea ta... nu ai de ce sa te stresezi. Intre voi nu a existat un PV de predare primire?

In alta ordine de idei am mancat prima data din viata mea racituri. Nu ca n as fi avut de unde dar ca idee mi s au parut pana acum gretoase.Si acum datorita sotului care a facut pe bucatarul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

mercedesesti o draguta, dar nu sunt nici pofticioasa si nici gurmanda, sa nu spun ca dulciurilenu sunt punctul meu forte, asa ca nu duc lipsa produselor romanesti!
si daca e ceva, imi trimite Delia, nu e nici o problema, dar mai am inca din vara si eugenii si pufuleti, aici am gasit un magazin turcesc de unde iau muraturi, varza murata, halva, zacusca , inclusiv mici, deci
nu e problema

multumesc oricum de gest!

da chiar mi-ai facut pofta cu raciturileam sa caut un picior de porc sa fac si eu saptamana aceasta, eu nu am mai mancat de cand a murit mama din 2000, nu am facut niciodata, nici nu am incercat cei drept .
va astept cu retete de racituri!

Mergi la inceput