Iepurasi de mar - apr 2010 ( 5 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

buna seara fetele,

wow, ce de mamici au scris, supeeer

multumesc de urari pentru fetita mea...acum este bine si sper sa nu fi devenita mai sensibila la viroze, si alte boli...eu nici nu ii dau nimic pentru imunitate, am un fix sa nu ii dau nimic, ci doar mancare sanatoasa din legume si fructe, dar vom vedea pe viitor
noi inca mergem la plimbare zilnic, mergem la locuri de joaca cand este mai frig afara, iar eu sunt inca acasa cu ea pana la implinirea varstei de doi anisori...

va urez o noapte buna





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

la multi ani andira sa fi sanatoasa fericita si sa te bucuri de fetitele tale dragi, tot ce iti doresti sa se indeplineasca





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:




La multi ani tuturor acelora care poarta numele Sfantului Dumitru !
Sa fiti sanatosi si fericiti alaturi
de familiile voastre !


In mod special La multi ani Tata !








de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute

Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are.
Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta.
Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irene26 spune:

Salut fetele!

La Multi Ani sanatosi tuturor ce poarta numele Dumitru!

Sensibila, ce frumoasa si eleganta este Gia!
Yaia, noi locuim la poli opusi, tu la zapada, eu la soare .
Sanzi, ma bucur ca totul a decurs destul de bine la cresa. Wow, inca mai alaptezi, bravo tie!
Ioana, in mod clar copiii nascuti in zodia pestelui sunt innebuniti dupa apa, si Diana vrea numai in apa, mare, piscina, etc...
Chiar ca ar trebui sa mai acutualizez si ei eu albumul, poate in seara asta.
Totusi, va las un filmulet cu Diana si tati la plaja: Diana la plaja

Poze

Irene, mami de Diana

It's not how good you are, it's how good you want to be.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lindal spune:

Ioanaa28, multumim pentru strigare, ia uite cate fete au iesit la apel. Asa ca vin si eu cu cateva vesti.

Mai intai despre iepuras: al meu are 12 kg si vreo 82-83 cm. Este tot cumintel, mai ales in prezenta altora, insa acasa mai face "talente".
De vreo 3 nopti nu mai doarme in patutul lui, ci cu noi in pat. Plange cand il punem si imediat se da jos, deschide usa si iese din camera, chiar si pe intuneric total. Si abia reusisem pe la 1 an sa-l invat in patut.
La pranz doarme o singura data, insa nici atunci nu vrea sa stea cuminte ca sa adoarma. Cat timp l-am alaptat era simplu, adormea in 5 minute, insa am observat ca el nu mai sugea, doar molfaia, eu eram pe post de suzeta, desi lapte mai aveam. Asa ca de vreo luna l-am intarcat. Nu a protestat deloc si nici n-a mai cerut. Partea proasta e ca alt lapte nu bea, ba chiar si la iaurturi a cam renuntat. Incerc sa-i dau branza (pt calciu).
Nu prea spune multe cuvinte si nici la olita nu vrea sa stea. Insa este vesel, jucaus, "vorbeste" pe limba lui, se catara peste tot, sare de pe pat, merge cu spatele, se invarte si este scump foc.
Probleme de sanatate la viata lui a avut doar dermatita atopica la 6 luni (care a trecut), febra la 11 luni (de la rosu in gat) si recent o infectie urinara pt care a luat antibiotic. Sapt viit repetam analiza sa vedem daca a trecut.

Alta veste pe care vreau sa v-o dau este ca sunt din nou (9 sapt), asadar ma bag la locul 3. E drept ca celelalte 2 fete, Ami si Michelle, au fost mai harnice, ele isi tin deja bebelusii in brate, insa vad ca nu prea se mai inghesuie lumea (Castelana, tie iti tinem locul 4, da?). Noi suntem foarte bucurosi, ne doream un fratior pt Matei, iar intervalul de 2 ani intre ei mi se pare cel mai potrivit (DPN-ul este in mai, deci numai bine, tot un tauras).

Acestea fiind spuse, daruiesc cate o crizantema fiecareia dintre voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Lindal,uau, felicitari si bebe sanatos! Cu cuc sa fie, daca asta iti doresti!

Sanzi, orice inceput e greu si o sa tot planga in primele saptamani. Dupa, o sa planga ca nu vrea sa mearga acasa, cum plang acum ai mei! Si cum orasul e mic, nu ai de unde alege, trebuie sa iti ajustezi pretentiile si iti inteleg decizia de a nu te certa de la inceput. Eu as fi insistat politicos, i-as fi aratat avantajele, ca i-ar fi ei ei mai usor...bla,bla,bla...

Irene, e o scumpa diana. Si ce bine ca tine clamele in par...spre deosebire de a mea!

Alexia a inceput sa spuna cuvinte mai grele. E tare simpatica cum pronunta 'cocoshshsh'.

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

in primul rand...

FELICITARI LINDAL !!!!
SUPER VESTE !!! SA AI O SARCINA USOARA !!!
tu ai vrea inca un baietel? eu ma surprind cateodata inca visand sa am o fetita...

daca vrei sa-l convingi pe Matei sa doarma singur, ca si in multe alte situatii, stiu ca e nevoie de perseverenta...
legat de lapte stiu ca parerile sunt impartite, eu personal consider ca ar fi bine sa bea cel putin pana la doi ani dar si dupa. Alex la 2 ani si 2 luni a renuntat la suzeta, implicit la biberon, implicit la lapte, si imi pare rau si acum...bea doar cu cereale sau brumi, dar simplu nici gand.Ovi in schimb bea in medie 700, 800 ml pe zi...

poate il convingi pe Matei sa il accepte incet incet. ar fi mai usor cred acum decat dupa ce mai creste.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

LA MULTI ANI CELOR CE POARTA NUMELE SFANTULUI DUMITRU !!
chiar asa, nu e nimeni prin prejma sarbatorit azi? primeam si noi o prajiturica, un fursec, ceva....
sensibila, am editat fiinca nu am vazut de la inceput ca tatal tau e sarbatorit azi...LA MULTI ANI !!!! CU MULTA SANATATE !!!
dai tu o apa minerala??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

mai fetelor eu nu reusesc sa incarc poze pe picasa de cand cu noul format...sau am eu nevoie de ceva resetari..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

LINDAL felicitari! Sa fie o sarcina usoara si bebe si mami sanatosi!

IOANA28 esti o scumpa, cum vii tu cu elan si insufletesti forumul!

Mergi la inceput