Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (62)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Neata la pranz
Nu am mai apucat sa ntru...am fost ieri la vaccin...a plans destul..m-am enervat ca totul a fost tratat superficial. A vrut sa o cantareasca si a trantit-o pe cantar cu picioarele pe afara si mainile la fel...cica 7300. E i-am zis ca nu e ok si a mai pus-o o data si 7700! Apoi cand sa noteze doctorita asistenta zice 7500!!!!! What? acasa are 7720 cantarita goala pusca! Ce sa mai zic?
Aaa se uita la solduri si vaaaai cutele sunt asimetrice ...neaparat la ortoped. Mi-a dat un nr a unui dr de la grig alex sa ma duc la el! Va dati seama ce m-am stresat! Am fost azi dim la spital...mama ce e acoloooooo...noroc ca a venit doc si ne-a luat rpd. Imi era si rusine de celelalte mamici.
In concluzie nu are copilul nimic...i-a facut si radiogarafie ....e totul perfect!

Offff

Cu mancarea a zis sa bag carnita de sapt viitoare si sa ii dau aorice combinatie doar sa manance. Mi- a zis ca bog sa bag ori carne ori galbenus prima data.

Fetelor in sapt cu vaccinul ati introdus alimente noi?

Teea a papat azi dim bine fructele facute tot cu acele cereale minune

Nu cred ca mai pot sa intru pana dum-luni ca a venit si sis si mama in vizita surpriza

Va pup si va doresc un wkd minunat cu copii mancaciosi

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

neatza fetelor!

am vazut ca vorbeati de vaccinul PREVENAR, si noua ni l a recomandat pediatra. voi il faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Strumphy si Rares cand e f obosit se trage de ureche, se scarpina in ureche si in cap , ca o maimutica, e atat de dulce si uneori se mai trage si de par, iar de frecatul la ochi numai vb.

Vaccinul asta prevenar e impotriva gripei, nu ? Offffff,Doamne atatea vaccinuri, eu nu stiu cum e mai bine, sincer.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Irinuca si eu i-am dat lui Rares oscillo aseara si i l-am facut in 7-8ml de apa , atat ca sa il bea repede.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

mandreeac prevenarul este pentru meningita, otita si pneumonie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Hello!

In primul rand multa sanatate pentru puiutii si mamicile bolnave. Avea dreptate Strumph cand zicea sa incercati sa va mentineti o atitudine cat mai pozitiva, nu de alta dar puii nostrii ne simt imediat si tot lor le facem rau stand suparate.


Vlad de ralukab
Anastasia Maria de Roxy_s
Alesia Maria de anamira
Cristian Andrei de dyadyazuza
La multe luni! Sa cresteti sanatosi si sa va bucurati parintii!

Eu cu pitica mea nu mai inteleg nimic. Se pare ca este pur si simplu pe toane. Azinoapte s-a trezit iarasi de vreo 3 ori. Partea buna este ca atunci cand ii vad mutrita uit ca nu am dormit bine, ca imi pica ochii in gura de somn si merg inainte.

Noi am papat fructele la 11 la fel de frumos ca in fiecare zi. Acum a adormit si astept sa vad ce chef are de legume cu carnita azi.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Diana cea grabita
Poze
Cine?Cu cine?Ce?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamira spune:

ms strumpfule pt username si parola.
gata am pus si noi pozici sa vedeti ce mari am crescut.

am vazut bebici scumpici scumpici pe cere-i pupam si le uram sa creasca mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA

Neata la pranz
Nu am mai apucat sa ntru...am fost ieri la vaccin...a plans destul..m-am enervat ca totul a fost tratat superficial. A vrut sa o cantareasca si a trantit-o pe cantar cu picioarele pe afara si mainile la fel...cica 7300. E i-am zis ca nu e ok si a mai pus-o o data si 7700! Apoi cand sa noteze doctorita asistenta zice 7500!!!!! What? acasa are 7720 cantarita goala pusca! Ce sa mai zic?
Aaa se uita la solduri si vaaaai cutele sunt asimetrice ...neaparat la ortoped. Mi-a dat un nr a unui dr de la grig alex sa ma duc la el! Va dati seama ce m-am stresat! Am fost azi dim la spital...mama ce e acoloooooo...noroc ca a venit doc si ne-a luat rpd. Imi era si rusine de celelalte mamici.
In concluzie nu are copilul nimic...i-a facut si radiogarafie ....e totul perfect!

Offff

Cu mancarea a zis sa bag carnita de sapt viitoare si sa ii dau aorice combinatie doar sa manance. Mi- a zis ca bog sa bag ori carne ori galbenus prima data.

Fetelor in sapt cu vaccinul ati introdus alimente noi?

Teea a papat azi dim bine fructele facute tot cu acele cereale minune

Nu cred ca mai pot sa intru pana dum-luni ca a venit si sis si mama in vizita surpriza

Va pup si va doresc un wkd minunat cu copii mancaciosi

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)


Alexina si eu cand am fost cu Ilinca la vaccin m-a intrebat doctorita din usa daca e sanatoasa, da atunci sa merg la asistenta pentru vaccin.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

M-am apucat de despachetat niste cutii si l-am uitat pe Alex la scoala. Noroc ca avea telefon la el.

Eu nu le fac la ai mei decat schema clasica obligatorie. Nimic in plus.

Lavi , astia va amenajeaza si curtea? Va fac alei si din astea? Azi m-am gandit ca noi suntem in noroi pana in gat.

Oare Alina06 ce mai face? cum s-or fi acomodat la casuta?

Simona am vrut sa-ti zic ca si eu aceeasi nostalgie am trait-o la fiecare intarcare, parca te desparti de cineva drag. Cand am fost insarcinata cu Vic am avut 4 luni cand mi-am dat seama si doctorul mi-a zis sa-l intarc de urgenta pe Matia. La 5 luni cand am mers la control Matia nu era intarcat si m-a certat urat ca-s inconstienta si. Atunci i-am explicat ca nu-i numa din calciu si vitamine viata unui om si ca mai trebuie si capu si sufletul sa poata face ce trebuie. M-a inteles si a zis sa-l intarc cand voi fi pregatita.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Multumesc fetelor pt raspunsuri! I-am dat un tub oscilo in 30ml apa si a baut tot. Deja nu-i mai curge nasul.

Intrebare: ati dat sfecla rosie la bebe? E indicata?

Mergi la inceput