Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (62)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

azi n-a mai vrut fructe, daca o vedeati cum inchidea guritza si stramba din nasuc si muta guritza.... si urla de foame intre timp.. a ras 160 ml de lapte cu o cupa de cereale. Oricum la greutate stam prost, am stagnat de 2 saptamani

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Miki, eu ptr ca Andrei facuse in primul an de gradi, 2 pneumonii la distanta de 10 zile una de cealalta, cum am ajuns in dec in Ro, i- am facut Prevenar, acum2 ani, ala cu 7 valente si a fost ok. Nu mi- a zis nimeni ca trebuie sa nu raceasca pe urma 2 sapt. Eu am fost foarte multumita ca pe urma, desi copiii behaiau la gradi, el nu a mai faut decat izolat muci curgatori care se vindecau in cateva zile. Nici vorba de pneumonii. Deci il recomand cu caldura. Acum a aparut Prevenar cu 13 valente, ca e si ptr otite, bronsite etc. Vezi ca dupa 2 ani se face doar o singura doza.
Mariei i- am facut Synflorix, este similar cu Prevenar si e de Glaxo, asta ptr ca acum in Is au introdus in schema obligatorie vaccinul pneumococic.
Despre meningita, sper sa nu fie. In Is este vaccin obligatoriu ptr meningita C. La noi in Ro nici macar optional nu il gasesti de cumparat.
Despre kineto, sa stii ca nu e draq asa negru cum credem noi cand auzim ca trebuie. Efectiv, ptr ce are Vlad, sigur e vb de masaj . Andrei face kinetonde la cateva luni. Acum facem in Buc, la kinetomeica, vezi ca au si link pe net cu .ro, si sunt f multumita. Fac kineto ptr copii cam tot ce se poate face, jumatate de ora costa 40 Ron iar abonament de 6 sedinte a cate 1 ora, costa 300 Roni, asta e abonament minim.
Sanatate multa puilor scumpi'


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Somleac, oscilo sa pun un tub intreg in 20-30ml? Sau 2-3 ml?


Mami fericita deDaria (8.04.2011)



Noua ne- a dat un tub la pranz si in dizolvam in 10 ml cu apa intr- o sseringa si mai dadeam 5 pic de vit C.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Alexina , da am introdus, dar eu n-as introduce oul in saptamna cu vaccinul..era o chestie cu proteina din ou in vaccin, dar numai retin exact

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

putem sa dam vit c picaturi la puiuti?

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

putem sa dam vit c picaturi la puiuti?

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Mie mi- a dat pediatra cand Maria avea mucisori, fara rosu in gat sau otita, deci o simpla raceala.
5 pic pe zi timp de 7 zile si date dimineata.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

multam happy!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

eu i-as da preventiv
vit c, ca n-are ce sa-i strice


mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

atentie la ce putem sa ne asteptam
http://stirileprotv.ro/exclusiv-online/fun/video-doi-parinti-nu-stiau-cum-reuseste-bebelusul-lor-sa-evadeze-din-patut-pana-au-vazut-acest-clip.html

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

eu i-as da preventiv
vit c, ca n-are ce sa-i strice


mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo).

eu ii lui lucas cate 2-3 pic in fructe dimi sau in c



mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput