Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (62)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

dupa cei 4 dinti sus+4 dinti jos care ar trebui sa urmeze...??? ca nu mai stiu


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Yasmi ia ca incep cu tine ca acum citeam pe ultima pagina de la capitolul trecut de alarma la casa noi avem alarma si nu o folosim? ce spui de asta ? si mai si platim lunar 40 lire pentru serviciul si nu-l folosim dar pe langa alarma am niste mici telecomenzi, vreo 4-5, pe care le am prin casa, una in living, una in bucatarie, una in dormitor si restu printr-un sertar cred care telecomanda are 3 butoane mari si late, deci daca vad un intrus in casa sau in gradina si ma tem rau ca vine peste mine apas concomitent primul si ultimul buton , si politia e in 2 min la usa mea sincer chiar saptamana trecuta vorbeam cu Nick ca totusi ar trebui sa punem alarma cand plecam de acasa si poate si noaptea, da numa parterul, ca se poate pune pe nivele, dar mai mult e "pain in the butt" pune alarma, dezactiveaz-o, daca uiti si ajungi jos si uiti sa dezactivezi incepe a urla, politai e la usa ta in 2 min si tot asa...si daca deranjezi politia de 3 ori aiurea, adica ca uiti tu sa dezactivezi alarma si incepe a urla , iti iei o amenda de toata frumusetea cateva sute bune de lire pana sa scapam de motan nu puteam sa o punem ca era sensibila la animale, acum am devenit noi sensibili, adica puturosi ca sa activam/dezactivam alarma Eu zic ca e bine cu alarma dar nu stiu sa iti recomand ceva ca nu stiu ce fel aveti voi pe acolo prin RO, doar ai grija sa urle tare cand se declanseaza glumesc

Somleac, ma bucur ca a avut parte Ghighi de o balaceala pe cinste asa da si a mea in fiecare seara se balaceste si ii place, cred ca o si ajuta motor pentru ca de cand se balaceste cu colacul vad imbunatatiri sau oare asta o fi procesul normal? asta-i cert da numa asa imi place mie sa cred ca e foarte bun

Deea, parola merge pe sistemul cerere si oferta, adica cere si ti se va da nu ca am trimis-o la toata lumea care are album in picasa si tie nu, ca sincer nu am cu tine nimic, tu cu mine cred ca ai ceva , dar nu stiu de ce oricum deci am spus de mai multe ori atunci, cand veniti online si vreti parola cereti si o sa vi se trimita, am sa ti-o trimit eu acum dupa ce termin mesajul asta , ok?

Miki, multa sanatate si sa va faceti bine repede despre piciorus cred ca nu ar trebui sa te ingrijorezi asa tare, cu ajutor de la kineto si incaltarile potrivite si batut la cap sa mearga normal, o sa se rezolve , stiu ca e usor de vorbit cand sunt de partea cealalta a problemei dar incearca sa fii pozitiva , asa mai zen cum te stiu eu cat despre meningita, daca i-ai facut testul ala cu barbia sa stii ca e ok, sora mea din bucuresti a avut meninigita cand era de vreo 5 anisori si imi aduc si acum aminte cum ne punea maica mea sa facem testul ala cu genunchii si barbia, ca era speriata sa nu o fi luat si noi... a trecut sora mea ok peste meningita, s-a refacut super bine , dar si acum are sechele si isi aduce aminte de ce i s-a intamplat in spital

Happiness, multumim de aprecieri si nu , nu arunc cu rosii, stiu si eu ca seamana cu soacra mea, cel putin la falcute ca doar e fata tatii si tai e baiatu mamii sa vedem mai atrziu cum o fi ca acum vad ca parerile sunt imapartite, multa lume spune ca seamana cu mine, alta multa lume zice cu tac su, ba cu bunica-sa Te pup si vorba ta, o sa scot pe hartie niste pozici ca tare-s faine si sa le pun in rama

Simona cum mai stai cu dieta ? sau vorbesc de lucruri sfinte ? si la mine cam la fel, eu in ultima vreme, a se ciit de cand am ajuns din ro , mi-am facut de cap... pizza, inghetata, sarmale, placinta, popcorn... dar 2 kile tot am slabit si nu stiu cum cand vreau sa slabesc nu pot si cand mananc necontrolat slabesc, oare asta o fi secretul ?Multumim de complimente , de fiecare data ma ung la suflet

Pisuc multumim si spui ca e promis `ntelectualul tau ? hai ca poate merg impreuna la uni la Oxford?

Lidia frumos 3 ore afara la aer curat in parc si palavrageala multa ele cred ca ar face o sueta perfecta daca s-ar inatlni, a mea cu a ta si a mea vorbeste de nu ii mai tace gurita

madutza aseara cam tarziu online si acum cred ca mai tragi un pui de somn au deja scriu eu prea mult la roman si tu deja scrii pe forum Cum mai e Cristi la gradi ? stampilute a mai primit ?

Ally cum a iesit puiul ala? c numa la ala m-am gandit si cred ca prestez si eu unul in weekend desi nu am facut niciodata ce fel de sticla trebuie ? duracel ce mai mestereste ?

Andreea sanatate puiului si sper sa nu fie stranut da raceala

Ailed, te-am invitat de atatea ori la cafea la mine si vad ca nu si nu, da la o inghetata vii ?

scrish, mi-a placut tare aia cu tancul i-am spus aseara lui Nick in pat ca citeam pe forum de pe telefon si a inceput si el a rade

Cred ca e cam gata romanul meu, sper sa nu fi uitat pe nimeni, daca da si revin cand imi dau seama , daca ....

O zi frumoasa si mai trec eu pe aici ca doar toata ziua stau calare pe laptop dependent ma numesc, daca de tigari nu m-am reapucat , de baut nu beau, decat apa si cafea... deci ce mi-a mai ramas , daca nu DC ul ?

Va pup

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-irinuca- pune-l in cata apa stii ca bea copilul cam o data sau de 2 ori la intervale scurte.20-40ml.ca nu treb lasat solutia aia sa stea in biberon cateva ore, isi pierde din proprietati, si atunci ii dai apa de ploaie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

tot am uitat esentialul

Va multumim la toate care ne-ati admirat in pozici si asteptam si noi pozici noi sa admiram, ca mie una imi plac la nebunie sa vad cum cresc copilasii, ca ei se schimba de pe o zi pe alta... de exemplu a mea nu numai ca e falcoasa cu cu fundu mare, acum a luat laptopul in brate si da sa se arunce in fata, de vreo 2 zile vad ca isi ia avant, ieri facea flotari, cred ca nu mai e mult pana o ia in 4 labe abia astept , nu mai pot de nerabdare, acum cum nu mai puteam de nerabdare sa o vad stand in fundulet jucandu-se cu jucariile in jurul ei



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

gata , ati intrat in vacanta ? weekendul bate la usa, asta-i adevarat abia astept, maine am musafiri, deci tre` sa gatesc si se zice o sa fie un weekend rece, deci facem focul in semineu, prima data pe anul asta

ma duc sa ii pregatesc sa ii dau fructele ca deja se agita pe aici de numa, am incercat sa o pun la nani, dar nu vrea ca e super coupata sa sara ca broasca, din fund inainte isi ia vant si vine in nas si da sa planga si eu o ridic si rad de ea si ea iar sare si tot asa o veselie acum sta in fund, are suzeta intr-o mana, se uita la ea, o analizeaza si o scapa pe pat , si o ridica iar o ia in cealalta mana si distactia e gata

o intrebare ca tot vorbesc mult si azi ai vostir copilasi au prins deja vreun bad habbit, un tic de care va temeti ca nu o sa scape prea curand ? a mea cam isi incearca degetu plus se trage de degetele de la picioare si de calcaie cand suge , sau se trage de ureche si se zgaraie cand e obosita si/sau suge la san , cateodata pana se inroseste si trebuie sa ii tin manuta ocupata cu altceva , sa o tin eu de mana sau mai bien prefer sa se traga de picioruse decat de urechi

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Hello!!!
Revin si eu la "barfa"
Am trimis maimuta la plimbare cu soacra si in loc sa-mi fac treburile stau creanga pe net..
Ailed, ai dreptate,nu ne mai trebuie sala ca avem neastamparatii astia mici care ne pun in miscare continua.
Strumph,am admirat si eu poze cu strumphita ta mica,si nu pot spune decat ca,e bestiala,e o dulcica si intr-adevar incepe sa semene si cu tine.
Yasmy,si eu sunt de acord cu alarma pt ca sunt o fricoasa din fire.
Nasii lui Raducu sunt cu casa in lucru si i-am auzit vorbind de alarma ziceau ceva de vreo 20-25 de mil + contract cu o firma de paza si protectie.
Irinuca,eu ii dau lui Raducu oscilo preventiv-atunci cand intra in contact cu persoane racite,ad ca stranuta sau apar ceva miucisori lichizi.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Strumph,si Raducu a prins un tic sau obicei sa-i zic asa si anume, cand il ia somnul isi ia urechiusa in mana si tot freaca la ea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui persi

Hello!!!
Revin si eu la "barfa"
Am trimis maimuta la plimbare cu soacra si in loc sa-mi fac treburile stau creanga pe net..



Mamicuta fericita de Radu Andrei (31.03.2011)





asta mi-a placut, mi-ai adus aminte de mama, asa spune ea cand faci ce nu trebuie in loc sa faci ce ai de facut

multumim de aprecieri, nici cu Raducu nu mi-e rusine, imi place la nebunie freza lui rebela si falcutele alea de le-as papa si pupa mereu, eu nu ma mai satur de a mea , imi mai trebuie unu sa-mi mai fac, nu ? ...ah sa nu uit de gurita lui dulce, are asa un botic de dulce , aoleo... senzual nu gluma , Raducu senzualu`

ia sa o intind eu spre bucatarie ca daca stau numa la laptop fructele alea nu se fac singure

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

strumf, persi multu pt raspunsuri.

eu nu stiu ce am o pofta de mancaree.... de azi dimi tot infulec...

strumf, pe viitor si eu vreun un semineu (dar electric )..numai sa mai apara ceva banutii....poate daca ii plantez...oare rasaar???


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ia sa ma laud nitel ce harnicuta am fost de dimi....
am mancat..am mancat....iarasi am mancat

nuu acum serios...am facut ...si am stat si cu voi pe
merg sa fac un sa trag un ochi la si sa bag un somnic cu juniorul meu.

pooop


mamica implinita cu 2 comori!!

Mergi la inceput