Sebastian Minunea mea

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:



Frumos, cum stie el sa arate cu degetelele...
Si fetele mele, pe la 1 an si ceva, tin mine ca stiau, cand le intrebam, sa-mi arate unde sunt ochii, nasul, urechie, etc

Ohoho, va avea ff multe achizitii, nici nu stii cand invata atatea!

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy_22 spune:

Draga mea felicitari pentru rabdarea ta si dragostea pe care o ai pt sebastian si ma bucur ca am intrat pe saitul asta ca mai aflu multe povesti asemanatoare cu a mea.Si eu am nascut prematur la 31 sapt.mi sa u rupt membranele si a trebuit sa mi faca cezariana am stat in spital la maternitatea Bucur o luna.Am adus pe lume o fetita de 1.660kg care a scazut la 1.400kg nascuta in stop-cardiorespirator,resuscitata 40de min.Din cate stiu de la sotul meu ca mie nu mi au putut spune nu avea nici o sansa, sa nascut cu scor abgar 0,dar atat ma intarit Dumnezeu ca ma duceam sa o vad in incubator si ear cea mai frumoasa fetita deacolo nici acum dupa aproape 3 ani nu mi mai aduc aminte cum arata intubata sau cu firele de l aaparate pe ea.Ii multumesc lui Dumnezeu ca mia dat rabdare si putere sa trec mai departe.Asta in cazul in care am mai pierdut 2 sarcini una mare in luna a6a.Acum fetita este sanatoasa din toate punctele de vedere am mers l acontrol tot timpul si am alaptato pana la 7 luni.Doctorii de la maternitatea bucur sunt super ma rog la sanatatea lor tot timpul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Valy, ma bucur din suflet ca fetita este sanatoasa acum! Asta este tot ce conteaza!
Vai ce mica tb sa fi fost la 1400 grame... offf mititica de ea

Santate multa in continuare!

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

prematurii sunt adevarate esente.
azi e ziua lui de nume,pt ca il cheama Sebastian Nicolae.
l-am pupat de un infinit de ori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurenta spune:

am citit povestea,cum si eu am luptat 7 ani sa am miracolul meu,imi pare rau dar lam citit cu lacrimi in ochii. Dumnezeu va iubeste mult si va va iubi mereusa va rugati mereu de Craciun ca aunci sa nascut PRUNCUL SFANT!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui histamina

prematurii sunt adevarate esente.
azi e ziua lui de nume,pt ca il cheama Sebastian Nicolae.
l-am pupat de un infinit de ori.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea


Si azi e ziua lui, e Sfantul Sebastian!!!

La multi ani sanatosi si fericiti!!


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ; Sa o ajutam pe Georgi sa mearga ; Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinush19_85 spune:

Doamne, prin cate ati trecut...De unde ai mai avut atata curaj si putere? Jos palaria in fata ta, in fata mamelor eroine ca tine... Iar leutul tau chiar e luptator, a simtit iubirea voastra si a luptat sa fie alaturi de voi.

Felicitari pt tot si sa va dea Doamne Doamne sanatate multa la toti trei!

La multi ani si pt ziua de astazi!

38 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

Va multumesc din suflet.
Sebastian e o minune si daca nu al fi fost al meu ,l-as fi infiat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gatea1980 spune:

Frumoasa poveste....... cutremuratoare. mi-au dat lacrimile.sanatate multa!
cred ca tuturor mamelor le sunt cunoscute aceste sentimente.
te pup numai bine iti dorim.

toata adimiratia noastra
mihaita si mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

rog pe administratorii sa stearga povestea de aici,intrucat am primit avertisment grav de spam,intrucat am trimis aceasta poveste prin pm la desprecopii.se poate verifica la rubrica avertismente.
nu am inteles de ce, dar,pentru respectarea regulamentului,care spune ca mesajul ce a primit avertisment va fi sters,rog a se proceda ca atare.altminteri avertismentul nu isi are explicatie.
nu am primit explicatii si nici macar nu le mai astept.
va multumesc tutror care ati citit si ati lasat mesajele voastre.

Mergi la inceput