apropos: rezistati la provocari?

apropos: rezistati la provocari? | Autor: ardeiash

Link direct la acest mesaj

ce parere aveti despre acest film? eu am impresia ca unii se cred zei in spatiul mioritic http://www.click.ro/vedete/romanesti/Soc-Botezatu-Nest-Top-Model_0_1258074272.html

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Eh, teribilisme mioritice. Eu am urmarit The next top model UK si USA si niciodata nu s-a ajuns pina aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Ha ha ha! Asta-i "presa" romaneasca!
Next top model e singura emisiune la care ma mai uit la TV si am vazut si episodul "shoc" de aseara; numai balarii in articolul ala! N-a fost tunsa decat o singura fata, si anume una care oricum venise "de-acasa" tunsa scurt si a fost foarte incantata de ideea de a fi rasa in cap.
In rest, a fost doar o "provocare" de-a lui Botezatu pentru a le testa reactiile si a fost si un fel de pedeapsa, de "sperietoare" fiindca fetitzele bausera ca porcii 2 nopti la rand, pana s-au primit reclamatii de la ceilalti clienti ai hotelului.
Ati vazut voi vreo fata tunsa in filmulet, pana la urma? Doar excentrica trupei, care, repet, a fost incantata. Ar fi fost culmea sa faca o astfel de emisiune cu vreo 12 (sau cate au ramas) chelioase:)))
Mie Botezatu nu mi se pare "mioritic" deloc, dimpotriva.

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Ei, atunci e altceva. Daca fata a consimtit si celelalte nu au fost obligate sa faca la fel e ok. Se stie ca cei din domeniul modei sint cam excentrici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Letitia1

Ei, atunci e altceva. Daca fata a consimtit si celelalte nu au fost obligate sa faca la fel e ok. Se stie ca cei din domeniul modei sint cam excentrici.


Pai asta e farmecul lor
Da, vorba aia, "niciun animal nu a fost ranit in timpul filmarilor" Podoaba capilara e la locul ei, in capul fiecarei fete;))
A fost o perioada in care aveam impresia ca Botezatu e increzut, prost si enervant (si fara gusturi, avand in vedere gonflabila Bianca:))...de cand m-am uitat la prima editie Next top model mi-am schimbat parerea, nu e prost deloc, iar cultura generala are o gramada, se vede ca totusi "are o varsta", vorba aia, ca nu e rasarit dupa rivulutie ca multe "vedete"; e si super-umblat prin lume si chiar n-a umblat degeaba, e genul caruia-i place sa retina date istorice, detalii legate de cultura si civilizatie etc. Ma rog, nu e idolu' meu in viatza, dar e haios, spiritual, sigur pe el, imi place

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

O avea el cultura generala,dar ce le mai injura pe saracele "manechinuite"



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=6&mode=3&User=cris_09" target="_blank">un votic pentru Sebic va rugam:cr1 si cr2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_09

O avea el cultura generala,dar ce le mai injura pe saracele "manechinuite"



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=6&mode=3&User=cris_09" target="_blank">un votic pentru Sebic va rugam:cr1 si cr2





Eh, rar isi iese din pepeni, io nu prea l-am auzit...Lasa ca mai mult le cizeleaza pe alea, cand deschid gura e jale, totul e minunat cata vreme au clontzul inchis:)))

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Mie Botezatu mi se pare olecutza cam papagal ca s-o zic pe aia dreapta.
Iar la concursul asta nu ma mai uit de cind am vazut oratania care a cistigat editia trecuta. Urita aia de 30+ parca. Cel mai tare mi s-a parut ca in editia in care a avut loc nu stiu a cita selectie au fost invitate niste personalitati internationale in lumea modei si a modellingului, si toti au spus ca individa aia e urita cu spume si batrina pentru meseria asta, numa' Botezatu a tinut-o in brate pina a scos-o mare top-modeala.

Si sincera sa fiu EU l-as fi respectat mai mult daca chiar le tundea . Pina la urma, "arta" cere sacrificii. Si dupa cum se intreba si el retoric la sfirsitul clipului, oare la fel s-ar fi jeluit fetele si daca era vorba de un client "pe bune"?



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Pisigri, vezi daca nu te uiti pana la capat? It's not over until the fat lady sings, sau cum se spune;))
Nu a castigat siliconata cu capatzana aia mare de bulldog (se vedea clar ca Bote are o slabiciune pentru ea, sa hiu a dracului daca am inteles de ce!!!) ea a ramas doar in finala, alaturi de Ema care de altfel a si castigat (fatuca de 16 ani). Blonda n-avea peste 30 ci 25, dar e drept ca arata cam consumata. Mi-a placut la nebunie ce au zis strainii despre ea, englezul ala cel putin i-a spus in fatza, cu zambetul pe buze, si ca e cam trecuta pentru modeling si ca are corp frumos, dar nu pentru domeniul asta etc:))
Iar in editia asta sunt numai prospaturi, gainile batrane au 21 de ani (de fapt una singura a mai ramas asa baba) restul au intre 15 si 19. E o emisiune frivola, dar e "slabaciunea" mea, am si io dreptu' sa deschid TV-ul o data pe saptamana;)))
Da, Bote e cam papagal, dar un papagal amuzant si simpatic

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanzi spune:

Mie mi se pare ca are o slabiciune si editia asta, pentru Iuliana, baba de 21 de ani. De cateva editii are numai poze proaste, dar de fiecare data alege sa nu o elimine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Are, are, categoric! Si aia numa a model n-arata, cu ochii aia minusculi si nasu' stramb...Cred ca Bote e satul de frumuseti de podium si i se pune pata pe cate-o de-asta mai voluptuoasa si mai umana:)))
Voi cu cine tineti editia asta?

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput