Bulgaria- impresii, drum, statiuni, hoteluri (22)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bebe Beca

Am o rugaminte... Nu resusesc ssa citesc din urma si sa vad daca s-a scris ceva despre circulatia pe podul Giurgiu-Ruse. Plecam vineri catre Obzor si nu stiu la ce sa ne asteptam... Ceva sugestii, va rog? As vrea sa plecam pe la 4-5 dimineata.
Va multumesc!

Ioana, Rebeca (16.05.2004), Sara (17.04.2009) si Tudor Andrei (16.02.2011)

Pe 1 august, cand am fost noi, am stat aproape 3 ore la vama la dus.A fost un cosmar!La intoarcere insa, am trecut imediat.Poate s-a mai reglementat intre timp situatia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Noa, la ce ora ati fost in vama?
Remy, iti multumesc pt sugestie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Noi am fost weekendul acesta prelungit in Bulgaria...Am plecat sambata la 5 dimineata de acasa , pe la 6 eram la granita..era coada, cred ca de un km ...In functie de unde este mai mare coada se da drumul pe acel sens ..Deci, dimineata , cred ca am stat 20 minute pana sa trecem podul( in sens invers erau doar cateva tiruri, asa ca preferau sa dea durmul pe partea noastra ) ..Ieri seara , la intoarcere , am trecut imediat ..

Vacanta placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Si noi tot ieri seara ne-am intors( eram in jur de ora 18 in vama) si nu am trecut imediat :(( fix o ora si 5 min a durat traversarea podului... groaznic ( copilul urla in masina) drumul plin de masini de Ro care se depaseau unele pe altele cumplit ! De la suta de km departare de granita deja zici ca eram in RO si soferii nostri se depaseau care pe care la intrecere. Era sa si vedem un accident in lant razant au trecut unii de altii-vitezomani ce n-am vazut!
La dus insa am trecut imediat ( cam pe la 1 si un pic noaptea). Asta este fiecare cu norocul lui!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

..noi am trecut in jur de ora 4 dupa-amiaza granita ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

sambata plecam si noi spre Nisipuri. Plec cu inima stransa ca peste tot aud ca nu e deloc buna mancarea. Speram sa se intoarca
absoluta si sa-mi de ao veste buna...plec cu amandoi copiii.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yuppy spune:

am si eu o intrebare pt cei care au fost la Miramar: in ofertele agentiilor de turism apare ultra all inclusive,din descrierile celor care au fost, pare ca au tot all inclusive. De fapt, cum este...platim agentiilor un pret superior, si acolo gasim altceva?Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasonia spune:

ESTE ALL,DOAR IN ALBENA LA KALIACRA SAU RALITSA ESTE CU ADEVARAT UALL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

Anul asta mergem prima oasa la mare in Bulgaria.
Unde recomandati sa mergem cu o fetitza de 2 ani?Albena?Nisipuri?
Am vrea un hotel curat, cu camere mari, cu loc de joaca, cu piscina exterioara si mancare si pt copii mici si mofturosi.
Care statiune e mai frumoasa?Se gasesc locuri de joaca, parcuri de distractie ceva?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

DELIA, si noi il avem pe Dani de 2 ani. Am ales Hotel Kaliakra standard, Albena, din 2 motive: conceptul UAI si locatia hotelului pe plaja. DIn experienta anilor trecuti cu doi copii mofturosi la mancare, nici nu ma astept sa pape ca acasa, dar din comoditate si relaxare e mult mai bine UAI, sa ai la dispozitie cand li se face foame si au chef de ceva anume. Meniul am inteles ca ar fi totusi variat.
Unde am mai fost noi si iti recomand cu caldura ar fi Marina Royal Palace din Duni.
Rog si eu fetele care au fost la Kaliakra sa posteze ceva informatii gen au supe/ciorbe bune, cum e cu mancarea, cat costa parcarea si ce impresie le-a lasat kaliakra Standard, sunt camerele micute rau? Noi nu suntem pretentiosi, eu sotul si mezinul vom sta intr-o camera iar mama cu baiatul mare in alta camera.

Multumesc.

PS: Mai vine cineva la Kaliakra in perioada 1-6 iulie? :)

Mergi la inceput