Bulgaria- impresii, drum, statiuni, hoteluri (22)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Pt cine e interesat, azi e ultima zi cu oferta din partea agentiei prin care am luat noi, VOiaje Net din Iasi, care ofera 20% reducere la camera standard de la Kaliakra. De maine se aplica reducerea de 10%. Azi am platit si noi. Si ne-au lasat cu 5 nopti, in general te obliga sa iei 7, iar financiar nu ne pica f bine, iar noi intotdeauna ne-am luat 5 nopti si ne-a fost de ajuns, oricum cu copiii mici te intorci ami mult obosit decat erai inainte de concediu. :d....mai ales daca ai copilas ce nu prea iti doarme noptile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Noi am fost la kaliakra in 2008, 2009, 2010 si probabil vom merge si anul acesta . Gasesti impresii pe siteul de calatorii am fost "stii tu" acolo la userul mcatalin. Din pacate la supe/ciorbe nu stau grozav, nu seamana mai deloc cu ce mancam noi (romanii), nu sunt acre deloc si au in general vegeta din belsug. Si eu am copii mofturosi, dar o saptamana pe an nu se intampla nimic daca mananca cartofi prajiti si gratar. Carnea de vita era chiar ok, frageda si buna. Mancarea este chiar ok, garniturile se cam repeta si nu sunt foarte variate, dar la carne stau bine. Cate un fel de pui, porc, vita si peste in fiecare zi, gratar sau mancarica sau cu sos.

Si la standard si la superior este un pat dublu, un pat de o persoana, o canapea. Baia de la standard este mai mica si in 2010 mirosea (cel putin baia noastra, la etajul 2). Camera de la superior este mai mare, dar noi in 2010 am fost tot la standard, intre patul dublu si cel de o persoana a incapatul patutul lui Matei si am incaput toti 4 fara probleme.

PS Cu parcarea este ok, gasesti loc pe langa hotel (noi am gasit si la umbra), iar plata este mica (parca 5 leva pentru tot sejurul).

Si eu am cautat oferte pentru Kaliakra si nu am gasit decat cu 10% reducere si pentru 7 nopti. Maine sun si eu la agentie. In ce perioada mergeti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Andrea, mergem in perioada 1-6 iulie.

Multumesc pentru informatii, apreciez.

O seara minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariadan spune:

Salut. In Albena la hotel Boryana a stat cineva, cum e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moatza spune:

Are cineva informatii proaspete despre Hotel Planeta din Sunny Beach ? As vrea sa mergem acolo 2 adulti cu 2 copii si parerile sunt impartite pe un forum de calatorii. Ma puteti ajuta ? Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Noi am dat ieri avansul pt hotelul Sol Nessebar Palace din Nessebar, mergem in perioada 23-30 iunie. A mai fost cineva? De pe forumuri am vazut ca sunt camere f mari, dar am citit si bune si rele despre conditiile hotelului.


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008) ,
Filmulete
La Mare - sept '09
Poze din Egipt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Da, am fost eu la Sol palace. E ok, frumos, curat, cred ca am scris tot aici mai multe despre el. Da o cautare si o sa gasesti postul respectiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Multumesc Crinutz, m-ai mai linistit, sper sa fie fain!


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008) ,
Filmulete
La Mare - sept '09
Poze din Egipt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crialex06 spune:

Noi am fost anul trecut la Sol Nessebar,dar am stat la Bay,nu la Palace,si am fost dezamagiti de mancare...groaznica,nici nu vreau sa-mi aduc aminte.
Cei cazati la Palace erau la fel de dezamagiti,spuneau ca nu e nici o diferenta.
In rest,hotelul ok,dar nu m-a impresionat cu nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

AM fost si noi la Sol NEssebar; camera ok, mancarea te descurcai dar nu am fost f incantati! INsa nu e chiar de speriat, adica pana la urma gaseai ce sa mananci! DOar la gratare se statea mult la coada. Plaja ok, am prins insa alge multe si viermisori din aceia de apa. :D N-a fost de speriat , ne-am distrat, e o experienta pe care sa o traiesti o data. :D


Mergi la inceput