Bulgaria- impresii, drum, statiuni, hoteluri (22)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tamyra spune:

Buna seara, tuturor

Am tot cautat in postarile anterioare cate ceva despre hotelul Rubin din Constantin si Elena.....va roog ma ajutati cu ceva impresii?
Este pentru prima oara cand mergem la bulgari si am ceva rezerve...
Nu suntem fitosi si nici pretentiosi....suntem o familie normala care nu-si doreste decat un pic de relaxare, schimbare, distractie....pentru a ne incarca bateriile
In fiecare an am fost pe litoralul romanesc si de fiecare data ne-am simtit minunat pentru ca asa ne-am propus, dar asta nu inseamna ca nu ne-am lovit de mizeria de pe plaja, manelele urland la maximum, etc...
Va multumesc.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_p spune:

Si noi am facut rezervare la Rubin(din 02.08.2012).Merg pe mana agentiei cu care mergem de vreo 6 ani!!!Din ce mi-au spus ei,din ce-am mai citit pe site-urile de impresii turistice...cred ca va fi bine.Nu-i primul an de Bulgaria(am mai fost la Albena de "n" ori,Nessebar,Duni)si nu prea am emotii.Tinand seama de bugetul dn ce in ce mai redus...am zis ca-mpacam si capra si varza si mergem la C-tin si Elena(adica si pret mic si conditii decente).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yuppy spune:

Ne-am hotarat, si am facut rezervare la Club evrika- sunny beach. Stiti cumva cum putem ajunge la Veliko Tarnovo,de la Sunny beach. Am auzit ca merita vazut, este un oras medieval f. dragut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mgabi spune:

Buna.

Si pe mine ma intereseaza Rubin desi va fi prima plecare asa departe. Cine a fost cat dureaza drumul cu masina? Si pentru copii ne trebuioe pasapoarte? copii au 12 si respectiv 7 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

mgabi, da, copiilor le trebuie pasapoarte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_p spune:

mgabi,de la Vama Veche mai sunt vreo 90 km(maxim).Dar nu stiu daca voi mergeti prin Vama Veche.Drumul este relativ bun si...drept in sensul ca n-aveti cum sa va pierdeti!
Da,pt copii e nevoie de pasapoarte.Tocmai mi-am amintit ca si fiica-mi ii expira pasaportul prin iunie deci...alti bani,alta distractie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Care este legislatia legata de scaunele de masina pentru copii in Bulgaria? Sunt obligatorii? Pana la ce varsta? Trebuie sa corespunda standardelor europene?

Mai important: legislatia in domeniu se aplica asa ca in Romania (adica practic nu se aplica) sau ca in Germania?

Stiu ca discutam despre Bulgaria, dar m-ar interesa acelasi aspect si in Grecia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yuppy spune:

Am primit voucher-ul pe mail. In dreptul copilului, nu apare trecut CNP-ul. Aveam impresia ca trebuie sa apara pe voucher CNP copilului...nu-mi mai amintesc din anii trecuti. Imi este teama sa nu fie o greseala a operatorului de la agentie ( pt. ca initial cand imi facuse bonul de comanada, pt a plati, sotul avea data nasterii gresita, inversase niste cifre). Este ok,si fara CNP pe voucher?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_p spune:

Eu n-am dat niciodata CNP-ul pt copil ci numai data nasterii.Asta e trecuta pe undeva pe voucherul tau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns S_Elena spune:

Am fost la Albena de doua ori si a fost excelent: cazare/Hotel Gergana, masa foarte buna.Nu am ce sa reprosez.Am fost doar pe perioada verii.Nu merita sa mergi la mare la noi daca ai posibilitatea sa mergi la bulgari.

Mergi la inceput