Bulgaria- impresii, drum, statiuni, hoteluri (22)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Yuppy nu trebuie trecut CNP pe voucher.In momentul cazarii cei de la receptie iti cer pasaportul copilului pentru a vedea varsta acestuia.
Sigur agentul a trecut in rezervare data nasterii la copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yuppy spune:

Citat:
citat din mesajul lui cosmina_p

Eu n-am dat niciodata CNP-ul pt copil ci numai data nasterii.Asta e trecuta pe undeva pe voucherul tau?


Cand am facut rezervarea, mi-au cerut data nasterii si CNP-ul copilului. Dintr-o data m-a apucat ingrijorarea, ca pe voucher imi apare doar numele noastre, atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_p spune:

Adica apare si numele copilului,nu???La hotel prezinti si pasapoartele si asa se vor lamuri asupra varstei copilului!!!
Dar ca sa scapi de un stres ar fi mai bine sa-ntrebi la agentia de la care ai cumparat!De fiecare data cand mi-au trimis voucherele,fata de la agentie m-a rugat sa verific corectitudinea celor scrise.Au fost si situatii in care mai greseau,dar le spuneam si-mi trimiteau voucherele corectate.
Acum m-am uitat si eu in voucher si vad ca sub numele copilului e data nasterii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui yuppy

Ne-am hotarat, si am facut rezervare la Club evrika- sunny beach. Stiti cumva cum putem ajunge la Veliko Tarnovo,de la Sunny beach. Am auzit ca merita vazut, este un oras medieval f. dragut.

si noi ne gandeam la club evrika. in ce perioada mergeti, cate zile si cat costa?
e prima oara cand am vrea sa mergem, avem copil de 2 ani jumate si ceva emotii...



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yuppy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

Citat:
citat din mesajul lui yuppy

Ne-am hotarat, si am facut rezervare la Club evrika- sunny beach. Stiti cumva cum putem ajunge la Veliko Tarnovo,de la Sunny beach. Am auzit ca merita vazut, este un oras medieval f. dragut.

si noi ne gandeam la club evrika. in ce perioada mergeti, cate zile si cat costa?
e prima oara cand am vrea sa mergem, avem copil de 2 ani jumate si ceva emotii...



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz



Plecam pe 22 sau 23 iunie( intr-o vineri), 8 zile si ne-a costat 685 euro ( cu early booking), 2 adulti si un copil, camera cu vedere la piscina. Camera standard( cu vedere la gradina) era putin mai ieftina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emushi spune:

o intrebare am si eu, poate ma puteti sfatui:
pentru o vacanta cu 2 copii, de 2 si 6 ani: in Albena, hotel Kaliakra sau Laguna Beach?
nu reusesc sa ma hotarasc, in conditiile in care am primit oferte cu preturi destul de apropiate, hotelurile par ok amandoua...nu stiu ce ar fi mai potrivit pentru pitici (animatie, piscina, spatiu de joaca, plaja, mancare)...ca noi ne adaptam din mers.


mami cu doi strumphi poznasi - Miruna (18.09.2005) si Andrei (13.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crialex06 spune:

Eu sunt pentru Kaliakra.Am stat 5 zile anul trecut si a fost totul la superlativ,ne-am simtit grozav,atat noi cat si piticul nostru.
Daca isi mentin standardele si anul asta,nu vei regreta.

Eu nici nu ma gandesc la alt hotel pt la vara,tot acolo vreau sa merg,si tot caut oferte...pana acum,nu am gasit nimic sub 870 euro,7 nopti,cu early booking.Tu ce oferte ai gasit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emushi spune:

si eu tot pt kaliakra as opta, dar mai suntem cu o familie si decizia va fi comuna...dar macar sa stiu cum pun problema, nu? diferenta de pret ar fi de vreo 60 euro, pentru mine cu 2 copii la pachet nu e o mare problema, tinand cont de conditii, dar prietenii nostri nu tin atat de mult la marimea camerei si masa...deh, nici pe mine nu m-ar fi interesat daca eram "tanara si zglobie"...vom vedea ce hotaram!
cat despre pret, ce-am gasit ar fi cam tot pe acolo, 842 euro, dar cred ca la asta se aplica reducerea de 15% (asa am interpretat eu), inca astept raspuns de la agentie. oferta am gasit-o pe portalul infoturism.ro, agentia se numeste olimpia turism (nu stiu daca am voie sa pun link-ul direct). inca nu am investigat suficient, de asta nu stiu cum e cu pretul, am sunat azi la ei si astept sa ma sune inapoi cu oferta. daca totul merge bine, adica iesim cu 15% mai putin din banii astia...promit sa-ti trimit pm


mami cu doi strumphi poznasi - Miruna (18.09.2005) si Andrei (13.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

eu iti pot spune cum e cu Lagunele. Camerele sunt la fel pentru ambele Lagune (BEach si Garden). Pat dublu si o canapea sau doua simple si o canapea. Curat, spatios (suficient). Mancarea nu e la fel. Cei de la Garden nu au avut pb anul trecut, pe cand la Beach au fost multe nemultumiri. Garden e langa Flamingo, la distanta mai amre de plaja decat Beach. Avantajul pt ultima e data insa de animatie (mult peste Garden) si de faptul ca au si piscina acoperita (desi aveai acces la ea si de la Garden). Kaliakra insa are program de divertisment seara foarte atractiv (noi mergeam cu bicicletele special). K e langa plaja la fel ca si LB.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emushi spune:

grrr, am primit raspuns...pretul ala mic era pt kaliakra palace, hmmm, greseala "de tipar"
mai caut ceva oferte, poate, poate...

mami cu doi strumphi poznasi - Miruna (18.09.2005) si Andrei (13.07.2010)

Mergi la inceput