Bulgaria- impresii, drum, statiuni, hoteluri (22)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emushi spune:

grati_ela, multumesc, s-ar putea sa ajungem acolo pana la urma...ma gandesc la Laguna Beach, macar sa fie mai aproape de plaja si sa fie ceva animatie pentru pici, ca gasim noi ceva de mancare...daca nu reusim sa ne incadram la kaliakra.
crialex, am gasit cu 418/pers, adica 836 euro...daca te intereseaza
p.s. in ce perioada mergeti? poate ne intalnim

mami cu doi strumphi poznasi - Miruna (18.09.2005) si Andrei (13.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crialex06 spune:

Emushi,am vazut ca ai spus ca probabil vei opta pt Laguna Beach,sa fiti mai aproape de plaja...ei bine,si Kaliakra este tot pe plaja.Plaja este lata,sezloguri destule,cu posibilitatea sa iti rezervi unele care sa fie ale tale pe tot parcursul sejurului,nisipul fin,apa curata si numai buna pt copii.
Mancarea a fost foarte buna,gaseai de toate,au kids korner,nu asteptau sa se termine o tava ca sa aduca alta,asa ca nu era aglomeratie.Fructe aveau multe,si proaspete,prajituri ok.In plus,toata ziua,afara,la snack bar aveau pizza(buna),cartofi prajiti,chicken nuggets,salate,inghetata,etc.
Programul,atat cel de animatie,cat si mini-disco,de nota 10.

Noi vrem sa mergem in august,intre 5-12 sau 6-13,dar deja cateva agentii mi-au spus ca nu mai sunt camere disponibile in aceasta perioada...daca nu gasim,probabil vom merge intre 12-19 august.
Voi cand mergeti?
Eu am gasit acelasi pret,la o agentie,Estella Turism,872 euro,de familie cu reducerea de 10%.
Tu unde ai gasit pretul asta?Intreb,poate ei mai au camere libere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crialex06 spune:

Ah,acum am vazut ca tu ai gasit chiar mai ieftin.Unde,unde?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emushi spune:

ah, crialex, ziceam, daca as alege intre Laguna beach si garden...ca daca ar fi dupa mine, kaliakra! tre' sa vad ce zic si prietenii nostri, sa ne punem de acord. eu as vrea sa mergem pe 16-23 iulie, ca pe 13 e nascut piticul si parca n-as pleca de-acasa de ziua lui...in plus, pe 20 e aniversarea casatoriei si m-ar placea sa fie mai...altfel
agentia la care am gasit se numeste Cristal Holiday si e din sibiu, parca...am vb cu ei acum vreo 2 ore pe messenger, mi-au zis ca au locuri momentan, spar sa ramana disponibile daca/pana ne hotaram - daca vrei, id-ul e cristal_holiday (mie imi apare ca e online acum, daca vrei sa vb), oferta am gasit-o tot pe infoturism.ro


mami cu doi strumphi poznasi - Miruna (18.09.2005) si Andrei (13.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

vin si eu cu o intrebare adresata cunoscatorilor litoralului bulgaresc

vreau sa mergem la mare in Bulgaria la vara si tocmai mi-am dat seama ca piticii mei au ajuns la varsta la care va trebui sa platesc si pt ei,adica vor avea la vara 3 respectiv 8 ani

asta inseamna ca unul e gratis si unul achita 50% din tariful unui adult

am facut calcule,am ales diverse hoteluri si tot e prea mult

asadar va rog sa-mi spuneti si mie,daca stiti,care sunt hotelurile la care nu se plateste nimic pt 2 copii cazati cu 2 adulti (inafara de hotel Elena din Nisipuri,asta e singurul pe care-l stiu,dar am citit opinii negative despre el)

multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Jasmine nici la Astera nu platesc. In Albena la Laguna Garden nu au platit copiii *anul trecut cel mic avea 3 ani si fata implinise deja 12...rezervarea a fost facuta pe booking.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crialex06 spune:

Emushi,multumesc mult,nu vazusem oferta celor de la agentia asta.
Astazi i-am sunat,si spre surprinderea mea,mi-au spus ca au camere in perioada dorita de noi,adica 05-12 august.
Ma intreb,oare de ce alte agentii nu mai aveau?

Oricum,am facut rezervarile,trebuie sa platesc pana la 31.03.Sper sa fie totul ok,parca imi fac griji,sa nu ajungem acolo si sa aflam ca s-a facut overbooking.

Poate mai intri si tu pe aici sa ne spui ce ati decis si unde veti merge.

In alta ordine de idei,pt fetele din Bucuresti care sunt interesate,de astazi si pana duminica,la Romexpo,este targul de turism,cu oferte pt Paste si vara 2012.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emushi spune:

crialex, sper sa ajungem si noi pe acolo...ma bucur ca ati gasit locuri...cred ca e si in functie de ce negociaza fiecare agentie, asta vara stiu ca tot asa, la unele agentii gasisem locuri si la altele nu, pentru aceeasi perioada si acelasi hotel...
oare or fi ceva oferte mai bune la targ???

mami cu doi strumphi poznasi - Miruna (18.09.2005) si Andrei (13.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

onitza, Kaliakra este super hotel. Am fost de vre-o 4 ori cred. La supe/ciorbe au in fiecare zi cate 2, una cu carne si una fara, langa crutoane, verdeturi, samnatana. La fiecare pranz gasesti 3 sau 4 feluri de carne:vita, pui, porc nu lipseste, iar in unele ziel gasesti si peste, curcan, miel. Garnituri cate nici nu-ti inchipui, deserturi 5-6 feluri, fructe...cam tot ce vrei. Nu exista sa nu gasesti mancare pe placul tuturor. Camerele la standard sunt ceva mai micute...daca stati 2 adulti si un copil este ok, daca ar fi fost 2 copii ar fi fost mai greu. La superior sunt mai mari camerele, gandite cu mult spatiu de depozitare, balcon mai mare. Nu stiu de ce anul asta nu mergem tot acolo..am mers pe mana unor prieteni si am luat bilete la Laguna Garden, sper sa fie ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crialex06 spune:

Citat:
citat din mesajul lui emushi

oare or fi ceva oferte mai bune la targ???




Nu stiu...dar planuiesc sa dau o fuga in weekend sa verific.
Iti spun daca gasesc ceva.

Mergi la inceput