Bulgaria- impresii, drum, statiuni, hoteluri (22)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Naty, ce inseamna "sa plecati mai devreme"? cam ce ora?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

e clar ca bulgarii se duc de rapa....mai toate lumea care a scris aici si la alte forumuri a fost anul asta ff dezamagita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

cosmi, eu una nu am fost dezamagita dupa doi ani consecutivi la duni - marina beach. poate doar usor plictisita anul acesta, deoarece nu am gasit nimic nou/in plus fata de anul trecut. insa resortul e foarte ok, in special pentru familiile cu copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Traseul de la Varna la Nisipuri mi-l puteti spune? cati km mai sunt?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

sunt 20 km....din autostrada intri in oras...mergi drept inainte pana la Catedrala...e pe partea stanga si sigur ai s o zaresti pt ca e grandioasa si la stradafaci prima la stanga ,imediat si mergi drept inainte pana la Nisipuri... vezi ca pana la catedrala e ceva de mers

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

Buna! Eu nu am fost dezamagita! Am stat la Riu Helios Palace- Sunny Beach si am venit foarte incantata! Cu siguranta mai ma duc acolo pentru ca nu am avut ce sa le reprosez

pozeBianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Noi vrem sa mergem weekend-ul acesta prelungit la bulari; de altfel am si facut rezervare la hotel Mirage aflat in Nisipurile de Aur..A mai fost cineva acolo??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Concediu propriu-zis l-am petrecut tot la bulgari, in Obzor ,Hotel Riu (mai fusesem si acum 2 ani acolo cu un bebe de 11 luni si pt acea perioada a fot perfect!!) Pentru o familie cu 2 copii mici a fost ok, anul acesta...DAR , ce am observat schimbat fata de acum 2 ani , parca a mai scris si altcineva mai sus acelasi lucru , cafeaua mai mult apa decat cafea , sucurile parca si ele mai diluate , nu stiu berea cum era ca nu am incercat nici eu nici sotul..
In rest nu am ce reporsa hotelulului, curatenia in fiecare zi, mancare ok , personal dragut , piscina pt copilasi si afara si inauntru, loc de joaca.
Noi ieseam in fiecare seara in statiune , avand in vedere ca hotelul e amplasat chiar la inceputul statiunii ( sunt cateva parculete instatiune, spectacole in fiecare seara, parc de distractii , terase, restaurante , un supermarket ..)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Am o rugaminte... Nu resusesc ssa citesc din urma si sa vad daca s-a scris ceva despre circulatia pe podul Giurgiu-Ruse. Plecam vineri catre Obzor si nu stiu la ce sa ne asteptam... Ceva sugestii, va rog? As vrea sa plecam pe la 4-5 dimineata.
Va multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remy_mv spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bebe Beca

Am o rugaminte... Nu resusesc ssa citesc din urma si sa vad daca s-a scris ceva despre circulatia pe podul Giurgiu-Ruse. Plecam vineri catre Obzor si nu stiu la ce sa ne asteptam... Ceva sugestii, va rog? As vrea sa plecam pe la 4-5 dimineata.
Va multumesc!

Ioana, Rebeca (16.05.2004), Sara (17.04.2009) si Tudor Andrei (16.02.2011)


Noi tocmai ne-am intors de la Nisipurile de Aur, dar am mers prin Calarasi-Silitra-Dobrich-Varna. Din Calarasi am traversat cu bacul, aprox. 20 min, pana la Silistra. S-a circulat super ok, drumul liber si bun. Timp aproximativ pana in Varna 4 ore de la iesire din Bucuresti, asta in conditiile in care se respecta limitele de viteza din Bulgaria. Am fi facut si mai putin daca o "calcam" mai tare. Recomand acest drum cu incredere.

Mergi la inceput