Iepurasi mar - apr 2010 - 3 ! HAI AMI_84 !

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

mihaela sper ca nu te-ai suparat pe mine
este o simpla parere, eu m-am plictisit sa fac acelasi lucru zi de zi, stiu ca imi va fi si mie foarte greu, dar m-am saturat doar pampersi,lapte,facut curatenie,mancare etc vreau o schimbare...
eu stau acasa din timpul sarcini, am avut probleme cu sarcina si am stat la pat,mergeam doar la baie,am mai bine de un an si jumatate de cand stau acasa




Poze Adelina



adelina paul

mamica carmen de Adelina Ioana si adolescent Paul Florian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yaia

Seara buna mamicilor de iepurasi!

Am si pentru Castelana un , sper sa iesi repede in butoi, ai toate motivele sa fii fericita, ai un sot minunat si un baietel si mai si!
===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)


iti multumesc din suflet!
e adevarat ca-s in butoi...as iesi afara dar e asa de adancccccccc
sunt bine per total, foarte obosita, nu mai stiu ce sa fac, ma simt terminata fizic si psihic, niciodata-n viata mea n-am mai fost asa.
Castelan e bine, a inceput sa mearga singurel de la de la unul la altul, dar cand isi da seama ca nu este sustinut, se lasa in jos si nu se mai ridica, se enerveaza daca insistam, deci rabdare.
ma gandesc cu groaza ca luna viitoare sau in septembrie incep tratamentul pentru a-i face un fratior...e asa de greu de suportat... dar la asta ma voi gandi atunci... tocmai s-a implinit un an de la plecarea mamei dintre noi si asa mult imi lipseste...


ma bucur de vacanta frumoasa, mai ales ca-ai fost acasa, imi este asa dor de Romania.. poate la anul va fi posibil sa ajungem.
ma gandeam ca daca Alessia ta nu mananca ciorbica, sa-i dai ( daca n-ai incercat) supa crema de legume, sau supa cu taitei ( eu ii fierb in supa de legume 2 linguri de pasta mica, o las mai zemoasa si ii place mult)

te pup si scuze fetele daca nu am mai scris, cand esti jos cu moralul parca nici cuvintele nu le ai la tine

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:




La multi ani Carmen (kossir)!
Tot binele din lume si sa fii sanatoasa, iubita si fericita!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:




La multi ani kossir !
Sa fii sanatoasa si fericita alaturi
de iepurasa si familia ta !






de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute
"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

stanucel – eu te inteleg cu statul acasa. Cred ca daca nu avem cu cine sa o las pe Gia, o luam cu mine la service. Are conditii excelente si fiind businessul nostrum nu as fi avut nici o problema, mai ales ca vis-à-vis am un parc si am fi plecat cu randul cu ea in parc.
mai ales ca eu cat as fi vrut nu as fi putut sta acasa cu ea. Trebuie sa vin al servici

mihaelagrosan - eu sunt convinsa ca si daca ar fi ceva adevar in povestile cu rapirile de copii, politia nu ar spune ceva. Nu vb de rapier pt organe, ci doar de rapiri.
Daca ar face publice 1-5 cazuri , unii ar intra in panica si , politia nu isidoreste asta.

child – sa va mearga bine pe aptamil. Dupa cum am mai zis eu am o pasarica pe creier si nu vreau in ruptul capului sa ii schimb laptele.

irene26 – e bine ca ti-ai gasit echilibru psihic. Putere de munca si cat maimult timp pe Diana si somnic.

Yaia - bine ai revenit.
Multumesc, sper ca problemele sa se fi terminat la noi macar o perioada.
Tata e mult mai bine, oricum este plecat la mare cu mama si Gia.
Au plecat de 2 zile si déjà imi e super dor de Gia
Nu am nici un spor la nimic.
Colac peste pupaza, aseara am fost la o petrecere, la un gratar si am mancat nu stiu ce balarii ca mi-a fost rau toata noapte, cu varsaturi si altele asemenea.

castelanaC - capul sus si gandeste-te ca mama ta va vegheaza pe toti de acolo de sus si vrea s ate vada fericita.
In plus daca vrei sa te apuci de conceput bb2, trebuie sa iesi neaaprat din butoi. O depresie ar afecta bebelul si nu e bine.
In plus gandeste-te ca ii transmit si catelanului si nici asa nu e bine.
Ai o familie frumoasa si trebuie sa fii fericita.
Te pup si iti doresc putere sa treci peste toate, trebuie sa treci peste ele, pt tine, sotul tau sic el mai important pestru castelanul mic.
Inca odata spun , sunt sigura ca mama ta se uita la tine si se supara cand te vede trista.
Hai zambeste-I !


Dupa cum spuneam Gia este la mare. Nu pot sa va zic ce e in sufletul meu si oricat as incerca am asa un zbucium interior aiurea. Nu il pot controla si nu mi-l pot explica.
E clar ca imi e dor de ea
Ieri eram mai bine
Se poate sa fie si de la starea asta de rau sa imi amplifice, faptul ca e nu e langa mine

de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute
"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

fetele

am textul complet intr-un fisier al traducerii cartii despre

Vorbirea: un joc in 2! - metoda Hanen


cine il vrea sa imi dea PM cu adresa de mail

sau cum sa fac ?

il trimit pe adresele comune de mail ?

le trimit acum pe mail, dar cine vrea poate sa imi de PM cu adresa de mail si trimit si fiecaruia in parte

de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute
"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Neata dragelor!!!!

In primul rand vreau sa ii urez un sincer si calduros LA MULTI ANI !!!! KOSSIR, sa iti dea Dumnezeu multa sanatate, fericire si iubire.

Intru si eu sa mai povestesc despre Micuta mea, care este o mare nazdravana. Mai nou si-a julit nasul.......zici ca este Rudolf cu nasul ala rosu. Mi-a fost asa de mila de ea........
De cand a venit caldura...este foc de balaceala. O las in cada sa se joace cu dusul pana nu mai poate. o las sa se sature de balaceala si apa. Culmea.....daca in 5 minute il bag pe calin la baie......este jale mare.....trage de bluzitele cu care este imbracata sa le dea jos sa se urce si ea in cada. unde prinde apa...acolo se baga si ea.
La capitolul vorbit nu stam prea stralucit. in afar de mama, tata si mami nu prea zice nimic. De ceva timp i-au dat caninii si s-a lasat cu putina febra.
In rest.......ce sa zic....Micuta este bine, noi ne-am mai revenit putin dupa decesul tatalui meu dar cel mai greu este cu Calin care sufera si acum enorm de tare. Trebuie sa merg cu el la un psiholog poate il mai scot din starea aia.

Vreau sa va multumesc pentru incurajari si pentru sprijinul moral pe care mi l-ati oferit atunci cand s-a intamplat ncazul cu tata. A contat foarte mult. MULTUMESC.

Va pup si sa stiti ca va citesc aproape in fiecare zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

LA MULTI ANI CARMEN! Sa fii sanatoasa si fericita!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

LA MULTI ANI! CARMEN!

Sa fii sanatoasa, fericita si implinita alaturi de frumoasa ta familie!

Poate dai si tu un semn cand ajungi in ROMANIA sa reusim sa ne intalnim, e pup, sa ai o zi frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

Salut fetelor,am intrat sa va citesc si am zis sa scriu si eu ceva.
suntem suparate din cauza maselellor si avem si un rosu in gat si am ajuns la febra foarte mare de 39,5, abia astept sa termine cu maselele si sunt convinsa ca o luam cu caninii.
si STEFI este bolnavior, a facut otita medie, nu pot sa-mi dau seama de unde, luam antibiotic.
sper ca macar cand plecam in concediu, la sfarsitul lunii, sa nu mai avem probleme.

am vazut ca intrati din ce in ce mai rar, mi-e dor de voi toate, mi-e dor sa vad puiutii care au crescut, sper sa am timp sa pun niste poze noi pe picasa.

sunt alaturi sufleteste de fetele care au trecut si trec prin clipe mai grele.

noi am inceput sa mancam mai bine si mai variat, dar de luat in greutate nu prea ia, cred ca de la cata energie are toata ziua nu sta o secunda.
vorim noi cuvinte, suntem incantate de orice activitate facuta de copii din gasca lui STEFI.
este mamodependenta, ma cam streseaza cu chestia asta, avem o nunta pe 30 care coincide cu aniversarea casatoriei si abia asteptam sa ne ducem si nu stiu cum va sta IOANA fara mine, spuneti-mi si mie cum ati procedat voi, cu STEFI eu nu am avut probleme, dar acum e diferit, cum dispar din aria ei vizuala se pune pe tipat si ma cauta peste tot.

cam atat despre noi, stam de 2 ori pe zi afara, ne place la nisip, ne plac plimbarile, vrea sa manance din tot ce mancam noi sau frateso, o smechera, se arunca pe jos si se tavaleste daca nu faci cum vrea ea, daca aude cuvantul "nu" e vai si amar, nu stiu cum sa mai fac, pediatrul mi-a spus sa nu o bag in seama, dar ea si afara face la fel, cum s ao las sa se tavale pe jos, mi-e frica de eventualele loviri.
deci v-ati facut o impresie despre noi, suntem nazdravane rau.

va las, va doresc o zi placuta si pupam si pe cei mici si pe cei mari.

Mergi la inceput