Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Ralu nu au vreo oferta speciala la DM. Eu am luat mega-pack marimea 4, 84 buc cu 53 lei. Dar pretul asta e dintotdeauna.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina_m

Ralu nu au vreo oferta speciala la DM. Eu am luat mega-pack marimea 4, 84 buc cu 53 lei. Dar pretul asta e dintotdeauna.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica



al meu sot cand a fost sapt trecuta nu avea decat de 50 buc.
i-am zis sa se uite poate e pachet mai mare. dar cica nu aveau.
de asta intrebam
mersi mult

mie mi-ar conveni luni si miercuri de la 8-9. sau vad k miercuri au si mai dvrm. adica de la 6-7.




Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Da tu, dar voi sunteti mai mici. Aveti timp sa ne ajungeti.

Citat:
citat din mesajul lui Mayane

Madalina, felicitari. Ne-ati luat la cantar


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)



Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Misi, misi! Am raspuns.

Citat:
citat din mesajul lui roxx26

MADA, ti-am trimis PM.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina





Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Eu merg la cel din galeria Real Vitan. Mega-packurile nu sunt la raionul de bebe ci in spatele magazinului e facuta asa, un fel de piramida din ele. Daca voi mergeti in alta parte sa intrebe casiera.

Citat:
citat din mesajul lui bebelu86

Citat:
citat din mesajul lui madalina_m

Ralu nu au vreo oferta speciala la DM. Eu am luat mega-pack marimea 4, 84 buc cu 53 lei. Dar pretul asta e dintotdeauna.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica



al meu sot cand a fost sapt trecuta nu avea decat de 50 buc.
i-am zis sa se uite poate e pachet mai mare. dar cica nu aveau.
de asta intrebam
mersi mult

mie mi-ar conveni luni si miercuri de la 8-9. sau vad k miercuri au si mai dvrm. adica de la 6-7.




Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)



Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

mamaaa roxx ce m-ai scuturat de mi-au sarit mucutii pe pereti; nu-ti placu moaca mea azi, nu?
Deci, fetele roxx face home delivery cu tot ce are nevoie omul obosit si deprimat. Pai, tu esti for real?? Sau te-am visat io?
Apropo, acu 2 nopti cand nu puteam adormi...adorm la un mom dat si aud asa in soapta"Loriiiiiiiiii, loriii"; ma gandeam ce naiba nu ma lasa sa dorm, abia am adormit, ma trezeste!!! Continua cu "loriiii", ma trezesc si zic sa vezi ce-i fac...surpriza, nu era nimeni, copiii dormeau linistiti, iar tati era in sufra, exilat. Deci..am vise ciudate.

Revenind, Roxx, stiu ca ai drepatate, sunt o idioata ca nu am dreptul sa ma deprim pt o raceala, sunt pb mult mai urate pe lume, Doloress stie 2 pb cu adevarat grave la odiseea baietilor. Imi vine sa-mi trag palme cand ma vad pe mine asa, la o raceala (dubla)... dar, in apararea mea, zic a fost un cumul - epuizarea, stresul ca Ana e cam mica pt laringita, tati care m-a terminat psihic, sunt sub nivel de depresie din cauza lui... plus plansul asta al Anei, ma termina de fiecare data. Dar, cum am zis, pana maine sunt fresh!!!

Shine mami, sper sa nu fie f rau si grav.

Madalina felicitari pt decizie, 4 camere rulz!! 4 niveluri de apart iar rulz!! bafta!

Alinush imi pare tare rau, atata pot spune, daca aveam vreun sfat pretios mi-l aplicam mie prima, care-s tare blocata asa. sa se rezolve!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

http://www.desprecopii.com/info.asp?id=2724


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Hey!
Sa va salut si eu repede-repede ca de 2 zile ne-am intors acasa si nu razbesc sa va prind din urma!
Am citit pe diagonala... Lori sanatate la puiuti (sunt raciti am dedus eu?!?) si capul sus mamica scumpa ce esti tu!
Mirelush la tine am inteles ca au pojar baietii? Cum asa? Insanatosire grabnica si la voi!
Ziki ma bucur mult ca ai revenit pe baricade! Mi-ai lipsit!

Si la mine cred ca-mi joaca hormonii feste, ca vorba sotului "nimic nu te multumeste". Si saracu' are dreptate... parca-s nebuna si nu ma pot controla - imi dau seama ca exgerez si tot continui,.. el lucreaza (aduce banii), ma ajuta la curatenie (face cot la cot cu mine - poate chiar mai mult), are grija de pici cand trebuie, il schimba, il plimba... offf - sper sa revin la sentimente mai bune ca nici eu nu ma suport!

Huf cate as avea si eu de scris dar simt ca nu-mi mai ajunge deloc timpul... tre' sa ma mobilizez ca-s in urma cu toate: spalat, calcat, nimic nu mai am timp sa fac.

Am facut si noi ieri vaccinele de 6 luni (iar 2 ) si rotarixul. Am scapat pana la 1 an! Ce fericita sunt!
Ca si kg... suntem ok... 7.5 kg si 65cm.

Legat de branza mi-a zis si mie dr ca sa-i dau de 2 ori/ saptamana si ca sa-l fac din lapte de vaca (ala nepasteurizat cica) si zeama de lamaie. Sa-i dau zilnic carne sau ficatel. Si sa aibe 2 mese: una de fructe+branzica/ galbenus de ou si una de legume+carnica/ ficatel. Si seara cereale. Tre' sa ma mobilizez ca la noi merge incet cu autodiv asta.

Cam atat momentan cu noi.
Pup fete scumpe ca tare dor mi-a fost de voi!



Irina ~ mamica norocoasa de Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Ralu e prea tare buba ta! Scumpa-scumpa-scumpa!

Irina ~ mamica norocoasa de Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput