Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(46)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Tünde rosu in gat simplu? La ala pediatra mea nu da antibiotic; acum i-a dat ca cica are putin puroi, dar nu la- vazut ea personal, ci o tipa cu care lucreaza ea...nu stiu ce sa fac.Probabil c ai-l dau, sa mai cietsc un pic ce si cum. Oricum 3 nopti si zile consecutieve de febra nu a avut el niciodata, cica la virus simplu asta e maxim 3 zile de febra, la care nu se da antibiotic. Eu l-am trimis azi si s anu prinda weekendul cu febre. Gata, cred ca stiu ce fac - astept sa vad daca mai face si azi febra. Antibioticul nu pleaca nicaieri.

Apropo, pediatra mea a aparut azi la "Ce se intampla doctore" ... deci Robert s-a dus in excursie la vedete...

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Neata gagici!
Multumim pentru aprecieri!
ZIKI, sa stapanesti sanatoasa noul laptop si sa vii pe la noi mai des, acu nu mai ai nici o scuza!

TUNDE, ba sa stii ca mie mi-ar placea sa fim vecine

GABI, ce tare a fost faza cu telefonul...rad p-acilea singura!

OCSANICA, nu sta mai nici buburuza mea in fundulet singura, doar asa un pic si sprijinita!

LORI, tare si faza cu "noi suntem din Harghita" Pupam Robertel bolnavior si Fifi cumintica!

ANDUTZA, tre sa te aduni, si eu am avut nshpe episoade d-astea dupa nastere, da acu vad ca-s pe drumul ala drept din nou. Ma concentrez 200% pe buburuza...iar cand face nani, fac cate ceva pt mine, ziua citesc si m-am apucat sa invat programare in HTML, noaptea imi fac de cap cu tati (eeee...nu tot timpul treaba la care v-ati gandit repede, mai si povestim, facem planuri, depanam amintiri...). Si mi-am reluat viata sociala. ma vad cu prieteni non stop. Cu mandra cu tot (nuuuu, nici nu ma gandesc s-o las acasa). Si lucrurile sunt ok. Sunt eu. Din nou. Ceea ce tre sa faci si tu. rapid!



_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

fetele!! intru, intru, gata. chiar asa, nu mai am scuza

LORI si MADA, ce tari sunt fazele astea!

ANDUTA, eu te inteleg, daca tu esti asa doar azi, eu am fost asa toata luna
am fost extrem de deprimata, ma gandeam ca nu am nici un scop in viata, ma simteam ca o musca in borcanul cu fata in jos, mi se parea ca toti sunt urati in jurul meu, ba aveam si niste frici pe strada, ma apuca ceea ce cred ca este un atac de panica. si mi le si alimentam toate astea. dar acum sunt pe duca. ELE, nu EU (sper)
observ ca odata cu planurile de vacanta incepe si soarele sa iasa pe stradutele creierului meu
asa ca.. mult curaj, gandeste-te la soata (pe mine m-a ajutat), pentru ca intr-un mod bizar tocmai gandul la Felix si la copii ma deprima. nu din cauza lor, dar tot felul de idei si de treburi implacabile... e prea mult sa intru in detalii, destul ca mi-am insirat aci "tatii shelii".
ideea e ca o sa treaca depinde si de ce te motiveaza pe tine. ori de la timp, ori de la relatia cu tati, ori de la iesit, ori de la reinceperea serviciului - orice gand te poate aduce la .. ganduri mai bune
cert e c-o sa fie bine in scurt timp!

Copilului mic da-i radacini, celui mare– aripi sa zboare
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Deci... cineva incearca sa intre din hol la mine in sufragerie cu ajutorul unei bormasini. Eu stau si calmez copil speriat, care si tot trage cearceaful pe ochi... Acum s-au oprit. Daca reincep, ies la ei cu facaletul


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Citat:
citat din mesajul lui ziki

asta adica

sper sa nu-l considere publicitate. bine ca lasa toate pop-upurile alea stresante cu banci, credite, si fete snur...
m-am enervat acusi!

Copilului mic da-i radacini, celui mare– aripi sa zboare
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]




exact ala alta culoare



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna

n am apucat sa beau cafea
dar buna si asta virtuala

Robi e febril in continuare
fui cu el la doftora......cica are un vag rosu n gat si ne prescrise antibiotic.....eu da da, dar la farmacie nu l am luat
ii dam cu antitermice si osccilococcinum

ne dadu o crema pt ochiul lui Razvi, aia o luai, ii bagai destele n ochi copilului, macar sa i treaca

si ca sa fiu sigura ca nu fac vreo belea am sunat o pt dr de copii de la filantropia, o super dr, care automat ca s a minunat si ea de faza cu antibioticul, ne a prescris in schimb SUMETROLIM 3,5 ml la 12 ore asta pt un copil de 7 kg, atatea are Robert cantarit pe cantarul de la cabinet (mie mi a dat 6800 marti cand l am cantarit si la frasu 6300)

o sa i dau din asta, lichide multe si nani cat cuprinde
mai rau cu Razvi care nu vrea sa bea decat cand are el chef, bine ca el nu are febra ca nush ce faceam cu el

offff nu mi place cu copii bolnavi

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Mirelush Imi pare tare rau ca s-au imbolnavit motaneii. Sigur o sa le treaca repede!
Cum o cheama pe dr de copii de la Filantropia pe care o suni? Noi am fost la et. 2 la dr. Grecu - super draguta!

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Au venit jucariile de la All4baby. Sunt super! Mie imi plac . Lui inca nu i le-am dat ca le-am spalat. Voi cum procedati cu jucariile noi? Eu le-am dat cu un spary dezinfectant si apoi le-am clatit cu apa. Nu stiu daca sa i le dau pe toate (sunt 4) sau sa mai scot cate una la o saptamana.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Mada..depinde si de material..eu de obicei le spal toate si le clatesc bine



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Tunde, pentru rosu in gat i-am dat cu Tantum Verde spray, maxim 3 pufuri/zi (nu toate o data).

Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput