Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri26

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Michelle multumim pentru vestile bune despre draga noastra Ninia. si tie si la minunea de pui.

Ninia felicitari pentru curaj, refacere cat mai rapida si sanatate multa. Te asteptam ca in curand sa vii cu marea veste.

mcrissa, danangie,Pepsi, irlandeza, baby si toate celelalte .






" Trei lucruri sunt necesare fericirii: sa ai ceva de iubit, ceva de facut si ceva la care sa speri - William Blake"

www.tearsandhope.com/emptyarms_video.html" target="_blank">Empty arms
www.life-care.ro/res/bio/biofan.png" target="_blank">Bio
Poz(n)e
Me
www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea unui licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna ziua fetelor,

NINIA felicitari ptr decizia de a face operatia. D-ne ajuta sa fie bine si sa ne dai vestea cea multtttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt asteptata. Te imbratisez cu drag.

CRIS eu sa stii ca ma simt minunat. Cu 3 copii e foarte greu dar daca stii sa te organizezi totul pare mai usor.Am inceput munca pe 4 iulie. Alessio si Mattia inca mergeau la gradinita pana la 13,00. Cu Marco statea Alin. Am facut in asa fel ca atunci cand Alin era la munca....eu aveam liber. Eu lucrez acum numai diminetile. Incepeam de la 8.30 si terminam la 13.30. Dim duceam eu baietii la gradi si de acolo fugeam la munca. E drept ca a fost f stresant ptr mine ca in mai putin de juma de ora trebuia sa ajung la munca.Si trebuia sa "tranversez" o centura super aglomerata si trebuie sa o iau pe o scurtatura ptr a evita aglomeratia si conduceam cu 130 la ora ceea ce e emorm.Dar acum din sept voi incepe de la 9.00 pana la 14.00 ceea ca vea fi super cool!! Alin se ducea si ii lua de la gradi. Din sept eu ma voi ocupa in totalitate de ei.Asa Alin nu va mai fi legat de noi. Cam asa e cu noi.E greu ca acum nu mai am timp mai de nimic si nu mai reusesc sa fac lucuri pe care de obicei le faceam dim.Dar ma organizez si uite ca am timp si de calc.
Si eu cu Alessio trebuie sa merg pe 1 februarie 2012 la chirurg. Sa speram ca-i bine. Noi am facut eco doar o data. De atunci doar vizita pe baza de !pipaiala!

Am fost 2 zile jumate la mare.A fost atat de superb. Chiar daca a fost putin a fost de ajuns.

Va pup si asteptam vesti bine.

LAU te pup si eu.




Alessio Michele (3 + ani) , Mattia Gabriel (1 an si 10 luni) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (6 luni) ! .

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

CRIS multumesc de cuvinte privind pozele mele, multumesc de urari.De asemenea si tie. Si mie imi place enorm de mult poza care ti-ai pus-o cu Vladut. Un cretulici numai bun de pupat.




Alessio Michele (3 + ani) , Mattia Gabriel (1 an si 10 luni) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (6 luni) ! .

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Multumesc mult, Dana! Pana la anul stam cuminti! Stiu ca va trece repede perioada asta de recuperare. Important e ca ce a fost mai greu a trecut. Azi am scos si firele. Faza e ca m-am plictisit rau acasa. D-abia astept sa revin la munca...trece asa greu vremea acasa..de facut nu fac nimic...pe scaun la calculator nu prea pot sta...la TV ma plictisesc...macar raman cu cititul.
Na, in fine...nu ma mai plang...dar tare as vrea sa merg la shopping...la terasa...
Pe 15 o sa plecam la munte!D-abia astept sa ma mai plimb si eu, plus ca acum am un tonus...mama mama!

Va pup ca m-am cam intins...dar intelegeti voi ca sunt cam nevorbita. Mai ales ca eu in ultima perioada nu am mai scris si nici nu am mai vb cu nimeni despre aceasta pr...chiar nu am vrut sa mai spun...imi era destul mie povara.

Visul nostru
Nu te-am tinut în brate, dar te simt/Nu ai vorbit, dar te aud/Nu te-am cunoscut, dar te iubesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Ninia81-atat de tare ma bucur ca ai scapat de ce a fost mai greu si ca operatia a decurs bine.imi pare rau ca ai avut de tras si ca ai avut dureri mari...bine ca a trecut.abia astept sa numaram la anul.te imbratisez cu drag.iti doresc distractie placuta la munte!

Danangie-ce superb trebuie sa fie cu trei copilasi.acesta este si visul meu,Doamne ajuta!ma bucur ca reusesti sa te organizezi si ca totul este bine la voi.am vazut si eu pozele sunteti o familie tare frumoasa!cand ai timp mai poveste-ne despre tine sidespre copilasi.

Babyr7-cum esti?mai ai cateva luni si gata,vine printisorul.ce repede trece timpul.cum te simti?mai povesteste-ne despre bebe din burtica si despre Bianca.

L5845-esti o fata atat de optimista si luptatoare.imi doresc sa citesc si despre tine vesti bune.cum mai esti?ati luat vreo decizie?mai iei vreun tratament?te imbratisez!

Mcrissa-ma bucur ca incet incet prinzi curaj

Doina84-nu ai mai scris...poate nu mai vrei sa vorbesti sau esti ocupata cu lucrul.dar daca vrei totusi sa vorbesti suntem aici.nu stiu ce sa te intreb nu stiu pentru ca este greu...astept sa scrii sa stim cum te mai simti.

Ancadragoman-ce mai faci?parca incercai pentru bebe nu?ceva vesti?

Mamagiuliei-emotii,emotii pentru prima zi de scoala?

Alinushca-cum se inteleg fratiorii?ce mai faci?

Consi-multumesc mult pentru felicitarile de ziua lui Lukas,ca te ai gandit la noi.voi ce mai faceti,cum sunteti?


Noi plecam saptamana viitoare in concediu,planuit avem sa stam 2-3 saptamani dar poate il mai prelungim putin.atunci ne "auzim"doar in octombrie. sa aveti grija de voi si de acest subiect sa nu se piarda va rog eu mult.cand vin sa citesc multe multe vesti bune si sa aud de multe fete fericite.o meritati din plin.va pup!

Minunea noastra mult asteptata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Michelle,iti doresc un concediu de vis! Sa va distrati si sa va bucurati impreuna!
Multumesc mult de tot pt tot suportul pe care mi l-ai oferit!

Visul nostru
Nu te-am tinut în brate, dar te simt/Nu ai vorbit, dar te aud/Nu te-am cunoscut, dar te iubesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:



LA MULTI ANI CU SANATATE!
pentru cele si cei ce poarta numele SF. MARIA !!!



Scuzati ca raspund mai greu, dar ajung mai rar la calculator si ma pun repede la curent cu ce mai povestiti si ma gandesc la voi, la toate.

Ninia ma bucur mult ca esti bine, refacere rapida si ok si in continuare. Acum poti sta linistita, ca va trece repede timpul si vei avea verde la .Distractie pe cinste la munte !
Michelle multumesc de apreciere, am avut si am exemple multe printre voi, de unde am luat putere sa ma ridic de atatea ori, in plus, sunt multe dovezi tot aici, ca minuni exista (nu dau nume, sa nu scap pe cineva, va stiti voi care sunteti ),voi reincepe investigatiile si vedem ce si cum. Astept sa ajung la o dr. care sa confirme diagnosticul pus de endocrinolog (adica menopauza precoce) si apoi vedem clar in ce directie ne vom orienta : fiv-daca ni se recomanda sau adoptie).
danangie ce mai fac flacaii? Am inteles ca ai inceput munca, nu ti-e greu fara ei?
Baby cum te mai simti? La multi ani ! pentru Biencuta, inca o data si azi.
Flaviaaaa mai intra pe aici, ne e dor de tine.
mamagiuliei are emotii Giulia pentru scoala? Deja ai domnisoara mare, ce mai.
mcrissa ai rezolvat cu bona pana la urma?
irinabobe ce mai face nazdravanul tau?
irlandeza ce mai faceti? Patty merge deja la gradi?

Restul fetelor, pe unde mai sunteti? Mai dati un semn de viata .

Va si va pe TOATE !












" Trei lucruri sunt necesare fericirii: sa ai ceva de iubit, ceva de facut si ceva la care sa speri - William Blake"

www.tearsandhope.com/emptyarms_video.html" target="_blank">Empty arms
www.life-care.ro/res/bio/biofan.png" target="_blank">Bio
Poz(n)e
Me
www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea unui licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

La Multi Ani celor care-si sarbatoresc astazi onomastica!

Lau, multumesc pentru ganduri! Joia viitoare plecam la munte si noi!D-abia astept! cat despre verde la bebe...iti imaginezi ca d-abia astept...acum cel mai mult imi doresc sa ma refac cat mai bine ca sa fie totul in regula pentru bebe! Am mers ieri din nou la control si doctorul a zis ca ma vindec frumos.
Doamne ce bine e sa nu mai am povara aia pe suflet! Pur si simplu simt ca am inceput o noua viata si imi place asa mult!

Aaa, Lau tu stii ca eu am cautat multi medici...si sunt sigura ca si tu esti satula de cautari...dar iti pot recomanda medicul la care m-am operat eu, pe Dr. Albu Dragos de la Medlife. El este specializat si pe Reproducere Asistata de la Medlife. Are chiar multe reusite pe FIV. Mergi si la el sa vezi ce zice...in plus sotia lui este medic endocrinolog. Schimba locul si poate schimbi norocul! Hai, ca eu nu uit ca amandoua trebuie sa bagam carbuni, asa ca...te iau de manuta si mergem la odisee!

Visul nostru
Nu te-am tinut în brate, dar te simt/Nu ai vorbit, dar te aud/Nu te-am cunoscut, dar te iubesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Neata buna!
Ce liniste e pe aici...Fetelor eu ma plictisesc ingrozitor acasa!!! M-am apucat sa citesc, urmaresc toate porcariile la TV...dar tot trece greu ziua. Ufff ce m-as duce la munca...insa inca nu pot sta prea mult pe scaun. Macar daca as mai face ceva de mancare...dar nu fac nimic...nici curat, nici mancare...
Voi ce mai faceti? Sper ca sunteti bine toate!

Visul nostru
Nu te-am tinut în brate, dar te simt/Nu ai vorbit, dar te aud/Nu te-am cunoscut, dar te iubesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

Ninia ma bucur foarte mult ca esti optimista.Va trece repede perioada de asteptare si 2012 va veni cu un bebic.
Lau, sustin ce spune ninia, dr Albu de la Medlife are mu7lte reusite printre cunostintele mele care au apelat la FIV cu el, si toate 3 mamicile erau trecute de 40 de ani.
Danangie ma bucur foarte mult de cate ori citesc mesajele tale si prind curaj.Hidrocelul lui Vlad cred ca s-a resorbit, asa a zis dr-ul in urma controlului(pipait), nu am refacut ecografia.O sa incerc sa pun si eu poze cu Vladut, poza asta e de acum 3 luni si intre timp l-am tuns pe Vladut, arata a baietel acum

Inca nu am gasit bona, sunt tare dezamagita, credeam ca e mai usor.Acum ne gandim sa-l dam la cresa, am gasit o cresa foarte buna, dar e departe si de casa si de locul meu de munca

pentru toate fetele dragi

Cristina,fericita de bebe luptator Vlad-Stefan

Atat sunt de mare


Mergi la inceput