Andrei are 24 zile si are nevoie urgent de ajutor!

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

mi-am pus la semnatura link direct catre produsele donate pt. Andrei si cele care pot fi platite in contul lui. orice banut conteaza.
am vrut sa editez dar nu aparea linkul la semnatura.

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
PT. ANDREI SI ALTI COPII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Desi stiam ca asa se practica tot am ramas socata,acum ce se intampla daca nu platesti?
Nu puteti reclama asta undeva?Dar daca dupa nu se mai aocupa de copil

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

AJUTOR URGENT PENTRU MARIUS!!!


Doneaza 2 euro prin SMS la 874 si ajuta la reamenajarea si dotarea Sectiei de Pediatrie a Spitalului Fundeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Buna dragele mele. N-am scris ca tot am sperat ca ma suna cumnata, inca nici un semn de la ea, nu vreau sa sun eu ca poate e in discutii cu dr, dar dc nu ma suna in jumate de ora o sun. Din pacate asa e la noi in toate spitalele...oricum cumnata mea nu are atatia bani, nici macar cei 2000 de euro, fiindca din banii trimisi de noi au mai platit tratamentul de dinainte de operatie si atunci i-au dat o fiola de medicament si au zis ca dupa ce cumpara sa o aduca inapoi sa fie stocul complet...la terapie unde e acuma intr-adevar nu plateste nimic, dar cand va fi mutata vorba ta Mady va plati si pansamentul si tot
kariguld asa este principalul este ca puiutul mic e inspre bine, acuma sper sa nu fie el afectat de toate si ca voi ne-ati ajutat sa strangem acesti bani care sperau ei sa le ajunga si de operatie si de tratament....daca n-ati fi fost voi n-aveau nimic si era si mai rau. Multumim din suflet pt ca ne sustineti
Mady iti multumesc mult
Anca reclamatie nu cred ca fac de teama ca o sa fie mai rau dupaia, ei vor trebui sa mearga regulat la Tg Mures la controale si nu vor sa riste, asta este din pacate.
Va si revin cand am vesti


Baietelul meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Am sunat-o pe soacra mea ca nu mai aveam rabdare si vb cu cumnata dar s-a amanat intalnirea pe ora 12. Va tin la c urent cu ce i-a zis dupa ce ma suna, principalul e ca Andreiutzu e inspre bine si ma bucur enorm

Baietelul meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Am donat si noi in contul de lei.

Sanatate multa lui Andrei, refacere rapida si multa putere si speranta parintilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Si eu cu pentru micutul Andrei, sa fie pe drumul cel bun in continuare si sa se intoarca acasa sanatos.


am mers azi la farmacie cu reteta gratuita pt junior (gratuita vorba vine, ca si gratuitatea se plateste), iar farmacista n-a vrut sa-mi dea ibalginul de pe reteta, cica nu i-l accepta, dar m-i l-a bagat pe gat cu plata, caci nah, are nevoie copilul si sa nu mai pierd timpul sa merg la alta farmacie; nu destul ca aveam 2 medicamente pe reteta gratuita si 7 cu plata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Lavinia,sanatate multa micutului Andrei.
Eu sper sa se faca el bine si sa ajunga acasa sanatos si bine,asta e tot ce conteaza.E asa oribil ce se intampla in sistemul medical,in spitale,cu medicamentele..cu tot si-mi pare f rau ca se cere o asa spaga(e enorm si nu am mai auzit de asemenea spagi zau ) unor parinti incercati atat de mult..E trist,dar important este ca el sa fie bine..cumva banii se vor strange,cumva parintii vor face si ei bani la randul lor..sanatatea insa nu o poti cumpara,e ceva ce nu poti cumpara oricat de multi bani ai avea.
hai capul sus,ca va fi bine.Transmite-le toate cele bune din partea noastra,a DC-ului si sanatate multa micutului Andrei.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Stiam de situatia grea a spitalului din Tg Mures de vreo luna, cand o alta colega de forum avea nevoie de ceva consult-interventie.

Am vorbit atunci la spital sa-si actualizeze formularul de donatie pentru 2% din impozit si am postat un subiect in care rugam cat mai multa lume sa faca treaba asta, inclusiv sa propuna firmalor sa faca acelasi lucuru, pentru ca este posibil si procentul de donatie este mai mare.

Din pacate nimeni de pe forum nu a zis ca va face acest lucru.
Eu m reusit sa conving o firma destul de profitabila, dar cu o floare nu se face primavara.

Aseara ma batea un gand sa le scriu din nou si sa le bat obrazul, dar nu o sa fac nimic pana nu am aceptul tau, Lavinia..
Este groaznic sa ajungi in situatia asta, sa fii calcat in picioare si mai fii obligat si sa zici sarumana si eventual sa intorci si obrazul celalalt, ca de' esti in saptamana Pastelui.

Dar important este ca daca tot vom sta sa ne indignam pe forumuri situatia se va perpetua, pentru ca suntem prinsi intr-un vartej si ne trebuie doar un bobarnac sa ne putem desprinde de aceasta traiectorie.

Acum sunt prin provincie, pana la noapte nu cred ca voi mai putea intra pe forum, dar mi-ar placea sa citesc ca cineva si-a directionat cei 2% cu folos.




CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA

www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2

A DOUA MINUNE

MOS CRACIUN 2010

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Sa o ajutam pe Georgi sa mearga

Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:


An depus si eu azi o suma, mica, dar din suflet. O sa intre abia maine, cred, pentru ca am facut transfer prin ordin de plata, ca nu am reusit la ajung la un BT, in timp util pana la inchidere.
Initiale - L.A.A.

Multa sanatate puiului puternic si invingator

De doctori...ce sa mai zic?:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Eu am depus formularul 230 catre salvaticopiii.ro
Se poate pana pe 15 mai.

Tin pumnii pentru Andrei si cred cu tarie ca totul va fi bine.
Am pus si eu o suma mica in cont, insa cu credinta ca putin cu putin se face mult.

http://chicboutique2011.blogspot.com/

Mergi la inceput