Andrei are 24 zile si are nevoie urgent de ajutor!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Lavinia... ma bucur ca vestile sunt bune...
Am reusit si eu sa depun o suma mica...azi pana in ora 12..
Sa imi zici daca au intrat...
Sanatate multa si Dumnezeu sa il ajute!!...

Multumesc de intrebare... Mihai e foarte bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Lavinia, am trimis si eu niste banuti in contul de paypal, ti-am trimis PM cu datele.

Multa sanatate puiului si ma rog sa creasca mare sanatos

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

ce vesti imbucuratoare ne-ai adus lavinia!bravo puiut luptator!!!



Mami si 2 printi iubiti: DAVID(24 sept 2008) si STEFAN(24 sept 2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

lavi sa imi confirmi si mie te rog cind ajung banutii in contul de euro..am trimis joi sau vineri seara prin online-banking deci ar trebui sa apara maine poimaine ne rugam pt micutul andrei!

Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://lb2f.lilypie.com/g8j0p1.png
Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Buna seara la miez de noapte! Am vb acuma seara cu cumnata. Era tare bulversata si socata. Nu e vorba de Andrei, el e pe drumul cel bun slava Domnului. In aceasta seara a venit unul din dr care l-a operat pe Andrei si a zis ca pe maine dimineata sa pregateasca 3 plicuri....cumnata a ramas blocata de n-a stiut cum sa reactioneze si nu a intrebat nimic ce si cat sa puna in plic...logic stim ce trebuie dar nu stie cat. In salon cu ea este internata o cunostinta de-a unuia dintre dr care l-a operat pe Andrei(acuma cica 3 dr l-au operat, noi stiam ca 2) aceasta i-a spus cumnate ca asa se practica aici ti se spune in fata si ca suma per dr este de 1000-1500 euro. Bineinteles ca noi nu dispunem de aceasta suma. Cu ajutorul vostru am ajuns aproape la suma de 2000 de euro, mai lipseste foarte putin si va multumim din suflet. Initial asa am auzit inainte sa vina la Tg Mures ca in jur de 2000 euro va fi dar se pare ca nu... II este groaza la cumnata mea pe la dimineata dar sunt curioasa cum vor reactiona dr cand le va spune ca nu are suma ceruta de ei...ce vor face nu se vor mai ocupa de Andrei?...asta e culmea sa ceri bani pt ca ai salvat viata unui copil...ok dam banul da taie-ne chitanta, sunt foarte dezamagita de sistemul nostru sanitar...sunt dr care intr-adevar fac minuni cum au facut si cu Andrei dar pt asta ar trebui sa fie platiti nu de parinti si de stat, fiindca nu toti au banii pe care ei ii cer Sper sa fie bine si sa nu aiba de suferit Andrei.
Am facut acum un calcul si estimativ s-au strans transformati toti in euro 1905 euro. Va multumesc din suflet ca ati fost alaturi de nepotelul meu si l-ati ajutat donand banuti pt el, rugandu-va pt el, donand hainute la bazar pt el, sunteti de milioane si daca puteti sa fiti in continuare alaturi de el va multumesc din inima Dumnezeu va va raspalati pt tot binele ce l-ati facut pt nepotelul meu. Atatia bani are, atatia va arata la dimineata, va voi tine la curent maine.
FELIS banutii au intrat, multumim mult ma bucur mult ca Mihai e bine, sa va dea Dumnezeu sanatate
strumphitza banutii au intrat, multumim mult sanatate va dorim si noi caci e mai buna decat toate
nushulica vreau sa cred ca va fi un invingator
LauraOana inca nu au intrat, se vad dar nu sunt practic in cont si va dorim sanatate multa!
Va doresc o noapte buna si linistita!

Baietelul meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

Am baut niste energizant (vreo 2 gurite mici ) si nu am somn:(((



Lavi, m-au dat peste cap spagile cerute de DR....Abia astept sa vii cu vesti. Asa ceva mai rar..capul sus si o sa fie bine!


Din Anglia! Preturi MICI, MICI, MICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

cum adik banii care s-au strans pana acum sunt pt spaga medicilor???si mai mult de atat nici nu ajung??incredibil!!!se vede ca traim in romania...mai da nu e nimeni mai cu tupeu sa-i scuipe in fata pe cei care cer spagi de mii de euro de la astfel de oameni atat de greu incercati??



Mami si 2 printi iubiti: DAVID(24 sept 2008) si STEFAN(24 sept 2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Lavinia, nu imi vine sa cred ca spui , parca e un SF

Sistemul medical romanesc si medicii spagari, imi e greata Daca si niste medici care au facut un juramant se preteaza la asa ceva, ce sa mai ceri de la niste functionari publici

Nu inteleg cum pot pretinde aceste sume enorme de la niste parinti asa greu incercati ? Romania, tara lu` Papura Voda

Te rugam sa ne tii la curent cu ce se intampla acolo. Multa sanatate puiului Andrei si sa se faca bine repede

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

parerea mea este ca nu merita sa agitam apele si asa tulburi ale sistemului de sanatate din RO. asta e o practica arhicunoscuta. s-au strans niste banuti si cel mai important este ca Andrei merge pe drumul cel bun.



acum sincer, imi vine sa-i impusc pe medicii care cer bani. doamne iarta-ma ca suntem in saptamana mare a Pastelui.

*********************
VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA
Speranta si incredere pentru David
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*


Invingatorii nu renunta, iar cei ce renunta nu ajung invingatori









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

sunt tare curioasa care vor fi pretentiile mai departe. sunt convinsa ca acesti bani sunt doar inceputul. bietii parinti: sa dea spaga la doctori, sa plateasca chirie departe de casa (care oricum le va fi luata), sa aiba grija si de celalalt copil (eu asa ma inteles, ca mai au o fetita) si toate astea pe langa suferinta pe care o indura, cea mai mare a unui parinte: sa nu ai copilul sanatos.

lavinia, imi pare tare rau pt. vestile urate. probabil ca daca nu sunt multumiti respectivii, o sa inceapa sa-i puna sa plateasca orice medicament folosit, orice pansament sau seringa... oribil, dar vor ajunge sa plateasca mai mult decat cei 2000 de euro. asta sigur...

eu imi voi lasa produsele pentru andrei, pana cand va ajunge acasa si va fi bine .



Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput