Andrei are 24 zile si are nevoie urgent de ajutor!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Lavinia... sa nu iti faci probleme... el este si foarte micut si e greu sa respire singur, mai ales dupa asa operatie...
Baiatul meu a fost operat la 10 luni in Italia la inima... Pentru asemenea momente de dupa operatie, norocul meu e ca am fost in salon cu un baiat de 15 ani operat la inima de acelasi doctor dupa ce a iesit baiatul meu din operatie... De la baiatul de 15 ani stiam ca are ca o jena in gat.. ca o flegma care il jena continuu si ii dadea o senzatie ca il inneaca si il jena la respirat... Mihai avand 10 luni si neputand sa imi zica ce simte... acest lucru m-a ajutat f mult... L-a un moment dat probabil s-a innecat si l-am vazut cum s-a zmuncit si zbatut.. de s-a izbit de gratiile de la patut.. (statuse deja cam 24 ore la terapie intensiva si la acel moment era cu mine in salon, fara sa mai fie lagat la aparate, doar niste fire mai ieseau din locul unde avusese tubul de drena dinpartea de sus a abdomenului).

Sa dea Dumnezeu sa fie bine, sanatos si sa strangeti banii necesari... deoarece ii vor mai trebui si altii in afara de acesti 2.000 euro.
Eu am pus si pe blogul meu anuntul tau si conturile!!
Sper sa ajung si eu azi sa pun ceva in cont...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Buna dimineata si de la noi!
Vesti noi despre Andrei nu am inca, nu mi-a raspuns cumnata la telefon, astept cu nerabdare sa-mi spuna noutati bune sper.
Mihaela770 multumim, eu vreau sa cred ca va trece si peste acest hop, daca a trecut peste atatea
Leditia multumesc din suflet, asa este TREBUIE sa ajunga sanatos noi toate ne rugam pt el Multumim si de urari. Multa sanatate va dorim si noi
Pickyiti multumesc mult si pt tine e o perioada grea, sa te refaci rapid si pupa printesele din partea mea, sanatate multa
Ayla21 multumim, sa dea Domnul
Anna-mama iti multumim din suflet. Va si pe Vladut, sa va dea Dumnezeu sanatate multa
Diana_evamultumim ca ne sunteti aproape
gianina multumim din suflet
Camy_pus nici nu vreau sa ma gandesc ce e in sufletul tau Cami draga, imi pare rau ca te rascolesc, stiu ca iti este greu sa intri la subiectul nepotelului meu si te admir ca ai aceasta putere sa mai imi si scrii si sa-mi explici, esti o mamica deosebita...eu am inteles ca neonatologul vine sa-l consulte azi la plamani acuma nu stiu poate va veni si neurologul. Acuma cand e la terapie intensiva dupa operatie aici ii dau tratamentul gratuit dar inainte de operatie au trebuit sa plateasca tot tratamentul, in spital exista dar nu trebuia sa se atinga nimeni de stocul din spital asa ca au trebuit sa-i cumpere mai multe fiole sa-i cu ceva medicament sa-i mareasca venele la bebe, o fiola costa 300 si ceva de ron, nu mai stiu exact dar cand vin acasa voi avea chitantele ca i-am pus sa le pastreze, enorm de mult. La doctori iara trebuie platit, pana la urma l-au operat doi doctori nu unul singur deci alte costuri. Mititelul a scapat doar cu operatia asta, asa au zis dr ca alta interventie nu-i mai trebuie, Slava Domnului. Sa vedem ce ne mai zice azi cumnata.Multa sanatate va doresc
Inca odata vreau sa va multumesc tuturor ca sunteti alaturi de noi si ne ajutati si va rugati pt bebe Andrei, teebuie sa fie bine fiindca sunt multe rugaciuni spuse pt el. Va multumesc

Baietelul meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

FELIS iti multumesc ca mi-ai spus, poate si micutul are flegam de care zici sa dea Domnul sa nu fie nimic cu plamanii. Multumesc din suflet pt ajutor ...baietelul tau cum e acum? Multa sanatate

Baietelul meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Lavinia, sa actualizezi si sumele stranse


Abia astept sa te sune cumnata

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

mamagiuliei sigur doar ca astia de la BT imbunatatesc cica seviciul de internet bnking si mai mult n-a mers decat mers, nici aseara nu a mers, dar azi dupa ce-l culc pe Rares actualizez
Si eu abia astept sa ma sune

Baietelul meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Buna fete dragi! Vin cu noutati bune de data asta. Azi i-au scos tubul pt respiratie si respira singur, mai are o masca pr orice eventualitate dar de respirat respira singurel, ma bucur asa de mult. I-au introdus din nou laptic si de data asta e la 10 ml deci i-au dublat portia de laptic, nu-mi gasesc cuvintele sa va spun ce mult ma bucur. La plamani nu e nimic grav, l-a ascultat neonatologus si a zis ca e bine, trebuie sa mai vina neurologul dar inca e prea devreme sa vada daca a ramas cu ceva sechele...speram ca nu.
Multumesc din suflet tuturor pt toate donatiile facute, pt rugaciunile voastre, sunteti deosebite
Sper sa mai revin si mai tarziu cu vesti la fel de bune. Va si va doresc o zi frumoasa!

Baietelul meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

Ce bine, Lavinia! Numai vesti din astea as vrea sa citesc de acum incolo Nu uita sa imbratisezi si mamica din partea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Lavinia, incet incet se face puternic micul Andrei. Azi respira singur, maine bea 15 ml de lapte, poimaine ajunge la mama in brate si apoi, pe nesimtite, ajunge sa faca primii pasi singur. Asa trebuie sa fie. Pot numai sa imi imaginez ce este in sufletul vostru, prin ce drama trece mama puiului. Insa, cu ajutorul lui Dumnezeu si al oamenilor cu suflet mare, trebuie sa treceti cu bine peste incercarea aceasta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Ma bucur de vestile bune de la micutul Andrei!
Lavinia- astept confirmarea intrarii banutilor pt articolele de la bazar!

Sanatate tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Am actualizat datele si pe prima pagina, am trecut si suma care s-a mai strans pana azi si de la cine am mai primit donatii, mai am foarte multe nume, persoane cu suflet care au depus banuti dar nu stiu userul de pe forum, va rog sa-mi trimiteti un PM cu numele pe care s-a facut donatia sa pot confirma banuti. Va multumesc inca odata pt tot ce ati facut pt familia mea si ei va multumesc din suflet, mereu plang la telefon cand le spun cata lume e alaturi de ei.
Philip sa dea Domnul sa aduc numai vesti bune si sa pot cate de curand sa vin si cu pozici cu puiul scump
Bebe Beca asa este, e un luptator Andrei iar Dumnezeu face minuni, prin rugaciunile voastre micutul Andrei a rezistat
NicoletaB au intrat banutii, scuza-ma ca am uitat sa confirm, maine pun si coletul

Baietelul meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!

Mergi la inceput